Medici veterinari in Bucuresti

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 15 Oct 2008, 14:53


Avatar utilizator
dezeroby
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Dec 2008, 13:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Un veterinar in bucuresti sector 2??

Mesajde dezeroby » 11 Dec 2008, 13:52

Vreau sa ma asigur ca nu are nicio problema si sal controleze peste tot.....mar intresa daca exista in sectoru 2 cat mai aproape de baicului un medic veterinar.........
.....:cry: Nu te voi uita niciodata ZuZu :cry: .....

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 11 Dec 2008, 18:24

medicii veterinari recomandati sunt in topicul medici veterinari din bucuresti.
alegi doctorul care este mai aproape de tine
din pacate nu sunt atati de multi doctori competenti in tratarea porcutilor incat sa ii impartim pe cartiere sau sectoare.
:friends: shrekut si runty

bitzzulina
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2009, 15:03
Localitate: bucuresti

Mesajde bitzzulina » 16 Ian 2009, 15:14

salutare la toata lumea! :!: nu ma stiti k e prima oara cand va scriu. va urmaresc de ceva vreme dar ink nu indrazneam sa scriu, dar acum am o problema si vreau ajutorul vostru. am un porcutz- Ciufy de anul trecut din martie. si de cateva zile am observat k dintisorii de sus sunt mai inchisi la culoare decat cei de jos si ma gandesc sa nu i se strice dintishorii, asa k va rog muuuult sa-mi recomandati si mie un medic vetelinar de prin sectorul 4 care sa se priceapa la dintishori. imi e cam teama sa-l duc la oricine k nu prea am incredere. va multumesc anticipat! va pupam eu si Ciufy cu mult drag :P

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 22 Ian 2009, 18:26

Dintisorii lor, ca la toate rozatoarele, cresc in permanenta. Numai ca intr-adevar, culoarea inchisa a lor este un semn de ingrijorare. O carenta ceva...
Ne poate ajuta cineva cu un sfat? Medic in sectorul 4 este pe lista noastar si anume medicul Manea din Oltenitei. Dar asteapta mai bine un raspuns de la Geda...poate ca micutului tau ii lipseste ceva anume din alimentatie.
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

bitzzulina
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2009, 15:03
Localitate: bucuresti

Mesajde bitzzulina » 22 Ian 2009, 22:36


Avatar utilizator
Ioana Ruxandra
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Ian 2009, 17:57
Localitate: Buftea

Mesajde Ioana Ruxandra » 18 Feb 2009, 18:32

Buna,

Vreau sa va recomand si eu un doctor care a facut-o bine pe Lulu, imi place ca explica ce se intampla si de asemenea ce tratamente ii aplica, il gasiti la:

Dr. PETER FOGARASI
Clinica Vet: Daisy-Vet
Str. Alexandru Serbanescu 34, Sector 1, Bucuresti
Tel: 021-233.37.14 Fax: 031-409.51.19
Orar: l-v: 09:00-21:00; s-d: 09:00-16:00
office@daisy_vet.ro
http://www.daisy-vet.ro/

Eu va doresc sa nu aveti nevoie vreodata de el, dar daca se intampla, apelati cu incredere.

Va pupam,
Lulu si Ioana

Nota admin:
Va invitam sa cititi si acest mesaj viewtopic.php?p=92241#p92241

Avatar utilizator
mr_bici
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Feb 2009, 10:53
Localitate: Bucuresti, Romania

Dr. Laurentiu Tudor -Profesor la fac. de med. veterinara Buc

Mesajde mr_bici » 19 Feb 2009, 15:31


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 19 Feb 2009, 16:15


Avatar utilizator
mr_bici
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 11 Feb 2009, 10:53
Localitate: Bucuresti, Romania

:(

Mesajde mr_bici » 19 Feb 2009, 16:27


amanaria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mar 2009, 17:08
Localitate: Bucuresti

medic veterinar bun

Mesajde amanaria » 17 Mar 2009, 17:33

Buna tuturor!

Am gasit forumul saptamana trecuta cand cautam disperata un doctor pentru porcusorul meu, Fred care are 5 ani s era pentru prima data bolnav. Am observat ca facuse un abces asa ca m-am dus cu el la un cabinet veterinar. L-au curatat, i-au facut antibiotic 3 zile la rand, dar nu mai manca.
O doctora dintre cele 2 care l-au tratat la acel cabinet mi-a zis ca trebuie sa manance singur, nu m-a invatat ce sa-i fac, imi tot zicea ca-i batran si ca nu trebuie sa-l stresam.

Nu vroiam sa-l las sa moara asa ca am tot cautat pe net si am gasit numarul de telefon al dnei dr Ana Maria Pantu : 0740547274.

Avatar utilizator
Extasssy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 72
Membru din: 09 Apr 2009, 00:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Extasssy » 15 Apr 2009, 21:18

Anca, Piggy si Fluffy

Avatar utilizator
Extasssy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 72
Membru din: 09 Apr 2009, 00:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Extasssy » 24 Apr 2009, 12:11

Buna...

Am fost in sfarsit la doctor cu fetele mele... Mai exact ieri...
Am fost asa cum am zis la BIOVET, si pe moment mi s-a parut super cum s-a purtat d-na doctor Iosif cu guinezele mele...

Acum totusi nu mai sunt asa convinsa... In primul rand din ce am observat nu le-a consultat deloc... In afara de faptul ca mi zis exact ce sex au fiecare, si sprea marea mea bucurie sunt fete, altceva nu a facut.

Eu i-am semnalat ca Piggy avea o bubita (o ridicatura de marimea unei boabe de piper, rosie, fara crusta) pe gat in zona cefei... Cu toate ca doctora s-a jucat cu ea si a mangaiat-o nici macar nu a observat-o...
In sfarsit pentru aceasta mi-a zis ca sigur o are de cand am luat-o (eu m-am jucat si am mangaiat-o de atatea ori pana acum si nu am simtit-o decat in seara dinaintea consultului)...

Si inca ceva acum am observat ca in zona boticului are o pata lipsita de par, cu crusta... Nu am vazut mare lucru ca nu ma lasa porcusoara, dar am simtit la mana crusta. Banuiesc ca nu i-a aparut peste noapte si ca o avea si ieri... Poate ca era mai mica mai mica, dar totusi ma gandesc ca daca esti doctor... esti mult mai atent la asa ceva, decat sunt eu, si ca d-na doctor ar fi trebuit sa o vada de ieri...

Oricum ... pentru bubita de pe ceafa mi-a spus sa o curat cu apa calda si sa aplic pe ea Flocinolon N, asta o data pe zi, in fiecare zi pana se retrage bubita. E bine?

In alta ordine de idei, cu boticul cum fac? Ma gandeam sa-i dau cu Betadine si sa sper la ce-i mai bine! Voi ce ziceti? Aveti vre-o sugestie?

Tot legat de Piggy am mai observat ceva... De ieri ii cade parul rau de tot... In snopuri pot sa zic... Ea este cu parul scurt si lins , si citisem ca periatul nu este obligatoriu, si nu am pieptana-o pana acum. Am inteles ca pentru caderea parului se recomanda vit C lichida pusa pe o bucatica de "bunatate".
Anca, Piggy si Fluffy

Avatar utilizator
babyboom
Membru
Membru
Mesaje: 206
Membru din: 02 Noi 2008, 20:53
Localitate: Bucuresti

Mesajde babyboom » 24 Apr 2009, 17:09

Extasssy, eu te sfatuiesc sa te duci la alt doctor, unul care este recomandat pe site. Cand te-ai dus cu ei trebuia sa-i cantareasca, sa ii consulte cu atentie, ca doar nu te-ai dus sa vada porcutii de la distanta. Una e sa-i fi scapat ceva, si alta e sa nu vada nimic. Ti-a zis ce e bubita aia? Am citit aproape tot de pe forum, si totusi nu-mi amintesc sa fi spus cineva ca a dat porcutul cu Flocinolon.
Daca are micoza, betadina nu are ce sa-i faca (e doar un dezinfectant).
Se recomanda Vit C si picaturile Beres dar nu ca tratament pentru micoza, ci atunci cand le cade putin parul. Nu strica sa ii dai, din contra, este recomandat mai ales daca e bolnavior. Eu le fac cura de doua ori pe an cu Vit C si Beres.

anca_r
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 28 Apr 2009, 17:41
Localitate: BUCURESTI

dr.silviu bogdan

Mesajde anca_r » 28 Apr 2009, 18:28

Cabinet Veterinar Dr.Silviu Bogdan
Str.Brasov nr.24,sector 6,Bucuresti
tel.0723141420


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori