Medici veterinari in Bucuresti

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
alecsutza
Membru avansat
Membru avansat

Re: Medici veterinari in Bucuresti

Mesajde alecsutza » 29 Mar 2011, 19:59

Site nu are.
Numele cabinetului este Dragos Vet,str 23 August,nr 45,Otopeni,Ilfov.
Numere de telefon:Dragos 0720.743.416 si Stefan 0767.052.445.
Daca aveti probleme cu animalutul si nu va puteti deplasa,are si ambulanta si vine imediat .

Si ei mai colaboreaza cu Marco Vet,site-ul este http://www.marcovet.ro este un spital mai mult.

Sper sa va ajute informatiile.

(Poate!mie una imi e greu sa cred ca a gresit cu analizele in fata) a ratat un diacnostic nu il coboara cu absolut nimic.Trebuie de altfel sa tinem cont de mai multe aspecte...

Andreea crede-ma povestea este extraordinar de lunga,nu ma apuc sa povestesc pt ca pe urma sunt offtopic,ca este vorba si de catelus, dar crede-ma l-a coborat foarte mult.
Bunny & Bel va trimit pupicei
http://www.flickr.com/photos/62707320@N02/

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 29 Mar 2011, 20:20

multam
acum sa iti spun de dr ionescu
tu spui ca are preturi mari
mie mereu mi-a luat bani doar pt medicamentele pe care le foloseste
de multe ori mi-a spus ca nu imi ia nici un ban
de curand am facut un sumar de urina la un cabinet de langa mine si am platit 25 ron
mi-au pus analizele in brate si mi-au spus : nu stim sa le interpretam
am facut acelasi lucru si la ionescu si mi-a luat 15
despre partea profesionala eu am auzit numai lucruri bune
stiu ca are in ingrijire caini de mii de euro
eu cand merg la el cu porcutele mereu sta de vorba si are raspuns la intrebarile mele
si crede-ma pun o gramada
in plus il sun si imi explica cu mult calm
ca om l-am vazut cu lacrimi in ochi cand ii spunea unui barbat ca , cainele lui nu mai are sanse
cainele avea 2 operatii de cancer si era pe calmate zilnice
cu toate astea si el mai greseste, recunosc
cand mi se pare ca ceva nu e in regula ii cer parerea anei pantu, vorbesc cu cei de pe forum care se pricep
oricum noi cei din bucuresti huzurim la capitolul doctori
de curand a fost un caz in targoviste cu un porcut racit
stapanul gasit un medic tanar , deschis la minte care a acceptat sa discute la telefon cu ana , sa ii spuna ce sa ii faca
daca tu ai gasit un medic in care ai incredere e ok, bravo
e bine ca ne-ai dat si noua adresa, pt cei care stau prin zona sau pt o a doua opinie
o seara buna
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

alecsutza
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde alecsutza » 29 Mar 2011, 20:37

Da,cainele meu are diabet de 4 ani,
nu a fost in stare sa il descopere
cainele meu pana acum 2 saptamani a avut 9 tumori la coada
nu a vrut sa mi-l opereze ca a zis ca nu se baga la asa ceva si ii e frica ca daca il anesteziaza il omoara
m-am dus la el sa ii arat,ca s-a putut opera,da vina pe mama mea,a zis ca nu a vrut mama mea sa il opereze la el,nu ca nu a vrut el,cand mi-a spus in fata ca nu vrea sa-l opereze.
caini de mii de euro?:))) la asta sincer rad
i-au murit peste 100 de caini de cand este infiintat si asta poti intreba pe oricine
si lista poate continua la nesfarsit,dar nu are rost,

daca tie nu ti-a luat nici un ban,asta nu inseamna ca se intampla la toata lumea
pt o injectie,cu injectia adusa de acasa cu solutia necesara in ea,imi ia 15 lei.

In fine nu are rost sa mai continui ca ne certam degeaba,fiecare cu doctorul lui :)

O seara buna.

AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde AndreeaC » 29 Mar 2011, 20:40

Nici mie,nici finei mele si nici prietenului meu nu ne ia bani decat pe medicamentele/materialele folosite. Si nu stie nici macar de faptul ca ne cunoastem...Asta am aflat noi intamplator cand discutam despre el.
Si sa stabilim ceva: Medicul veterinar nu este Dumnezeu.
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde Lili » 29 Mar 2011, 20:47

Eu privind din exterior.....pentru Ionescu am cateva zeci de recomandari, oameni care au fost la el si au plecat multumiti si cu porcuti "rezolvati" cum spui tu. Pentru Dragos am una.
Hmmm. Grea alegere.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

alecsutza
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde alecsutza » 29 Mar 2011, 21:09

Eu am facut doar o recomandare,nu e nimeni obligat sa aleaga acel veterinar sau nu,poate ii ajuta pe cei care stau prin apropriere....
Imi pare rau daca am deranjat...

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde Lili » 29 Mar 2011, 21:11

Fereasca Dumnezeu! Nu deranjezi. O recomandare pentru un veterinar bun e mana cereasca. Mai ales unul care sa se priceapa la porcuti.
Ceea ce spuneam eu e altceva. Ca asteptam confirmarea si de la alte persoane multumite si incantate de Dragos. Pana atunci...eu daca as avea o problema as zbura la Ionescu clar.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 29 Mar 2011, 21:19

ne certam

drga mea, eu nu ma cert cu nimeni
am spus ce "patesc" eu cand merg la dr ionescu
din contra iti multumesc ca ai descoperit un medic care se pricepe la porcuti
tu mergi la medicul in care ai incredere
e bine ca ai descoperit unul
deci iti spun ca pe mine nu m-ai deranjat
despre marcovet stiu ca au aparatura buna si preturi mari
daca as avea nevoie as da 3mil pe o ecografie
stiu de asemenea ca nu se prea pricep la porcuti

Alina82
Indrumator
Indrumator

Mesajde Alina82 » 01 Apr 2011, 09:28

Confirm si eu faptul ca de absolut fiecare data cand am fost la dr. Ionescu nu am platit nimic. Si am facut vreo 10 vizite la dansul, minim. Am platit numai medicamentele (Imaverolul). Consultatia a durat suficient cat sa am timp sa intreb si sa imi explice cu rabdare ce tratament sa fac si cum.
De fiecare data cand era dansul la cabinet era coada. Eu am cabinet veterinar la parterul blocului. NICIODATA nu a fost coada. Nu comentez calitatea cabinetului de la blocul meu, apreciez numai faptul ca au recunoscut ca nu se pricep la porcusori.
Nu stiu cum e cu cateii la dr. Ionescu (desi la coada erau majoritar catei, de fiecare data), eu am fost la dansul cu porcuti si clar nu l-as schimba.

Si eu sunt medic, dar de oameni si stiu ca medicii nu sunt Dumnezeu, iar atunci cand Dumnezeu decide cat are de trait cineva (fie om fie animal), medicul nu poate face mai mult. Si de asemenea stiu ca medicul este un om, iar omul poate gresi, ca de asta e om.

Sanatate tuturor!
Alina si cei 2 guinezi ( Miki și Mistrețul Pitic )

true_fan_66
Forumist
Forumist

Mesajde true_fan_66 » 02 Apr 2011, 18:17

De clinica Prima Vet ce parere aveti? Eu am fost azi prima data cu bestia de Miley pentru ca aveam nevoie de o persoana care sa incaseze loviturile lui in timp ce ii taie nodurile de la fundulet, pentru ca eu m-am certat rau cu el aseara ca nu a vrut sa ma lase deloc sa-i descurc parul indiferent de tactica, asa ca azi dimineata l-am aranjat si l-am dus la clinica respectiva ca e foarte aproape de mine. Domnisoara care era acolo trebuie sa recunosc ca s-a lasat pacalita de aspectul lui de "porc dragalas" si a primit niste gherute, dar nu s-a plans... chiar a fost draguta cu el si a avut rabdare sa-i umble prin blana :lol: A terminat chiar rapid...in 15 minute. A venit si doctorul pe la noi sa vada ce e atata galagie, ca bineinteles ca Miley a irosit tot vocabularul doar - doar il lasam in pace. La un moment dat s-a mai potolit cand a venit o doamna cu o birmaneza si el tot incerca sa vada ce "creatura" e, cum de nu ii raspunde la baraituri si la tipete. Oricum nu s-a lasat pana nu a speriat saraca pisica. :lol: La iesire mai era un domn cu un caine lup care m-a intrebat ce e cu porcul meu de nu-i baraie si lui cainele, daca nu cumva l-a obosit pisica aia, dar Miley era prea suparat pe mine ca l-am tinut sa-i tunda domnisoara aia blana ca sa-i mai pese de cei din jur :lol:

MihaelaStan
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaStan » 04 Apr 2011, 11:33

Eu merg la PrimaVet Berceni cu pisicile pentru ca e cel mai aproape de mine si au si program OK. Stiu ca una dintre doctorite are porcusor.

doriss
Nou venit
Nou venit

Mesajde doriss » 04 Iul 2011, 11:20

am si eu nevoie de ajutor...stiti cumva daca d-na ana maria pantu se pricepe si la soriceii? sau oricare alt medic? (eu in afara de porcusori am si un soricel alb din acela de laborator) soricelului i-a aparut o bubita in zona cefei si se scarpina intruna acolo....eu nu stiu pe nimeni care sa se priceapa la soricei....asa ca daca stie cineva, va rog ajutati-ma si pe mine.

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 04 Iul 2011, 11:33

nu stiu daca se pricepe la soricei, dar daca as avea unul bolnavior eu la ea m-as duce
cel mai bine ar fi sa suni si sa discuti cu ea

doriss
Nou venit
Nou venit

Mesajde doriss » 04 Iul 2011, 20:14

asa ma gandeam si eu sa fac, macar sa sun sa vad ce imi zice...poate se pricepe si la soricei. multumesc pentru sfat :smile:

doriss
Nou venit
Nou venit

Mesajde doriss » 06 Iul 2011, 22:36

am vorbit cu d-na doctor pantu si mi-a zis sa-i dau cu imaverol si cu betadine plus sa-i dau si niste vitamina C si beres.
deci se pricepe foarte bine si la soricei :smile: . am inceput deja tratamentul si astept sa vad rezultatele...sper sa fie curand

Înapoi la “Medici veterinari”