Veterinari de evitat

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Rodasca
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 01 Iun 2015, 17:56
Localitate: Darmanesti

Re: Veterinari de evitat

Mesajde Rodasca » 01 Iun 2015, 18:16

Buna ziua.Anul acesta mi-am pierdut cainele mergind pe mina dr. de la Nord Vet Suceava.Diagnostic pus rapid..pilule...si cainele moare..Nu ecograf,nu perfuzii!Noi eram destul de afectati ca sa mai realizam faptul ca catelusul ar fi trebuit sa repete analize sa se vada cum evolueaza cu tratamentul.Regret ca am optat pt acest cabinet.Nord Vet Suceava!! :cry: :cry:

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Re: Veterinari de evitat

Mesajde MJProtector » 18 Ian 2017, 19:26

Un doctor de evitat este si dl. Ciprian Petrescu (doctor la zoo).
Guineea mea dulce avea piciorusul inflamat, m-am dus din doctor in doctor si toti ma refuzau spunandu-mi ca nu se ocupa de porcusori. Am ajuns in final si la facultatea veterinara unde mi-a fost recomandat acest doctor, care i-a administrat antibiotic, antiinflamator si vitamine. Doar 2 zile a rezistat.
Astazi am aflat ca ei nu rezista la antibiotice :(
Pacat ca desi nu stie ce sa prescrie, totusi prescrie si administreaza.
Mai am o fetita care la fel are ca niste bataturi la picioruse si de ieri il tot intrebam sa imi spuna ce sa fac ca sa nu ajunga ca cealalta si ma tot amana ca are treaba dar sa il sun mai tarziu.
Astazi la fel, pana intr-un final cand mi-a recomndat un unguent mibazon si imi spune sa am grija sa nu se linga ca o afecteaza... aici mi-a dat de gandit de ce as fi pierdut prima porcuta ...
Cred ca si raspunsul cu unguientul a fost dat tarziu deoarece nu apuca sa se documenteze cand il sunam eu...

Multa sanatate tuturor.

maryana80
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 08 Iun 2019, 13:31
Localitate: Bucuresti

Re: Veterinari de evitat

Mesajde maryana80 » 12 Iun 2019, 16:52

buna ziua, am avut o experienta foarte urata la cabinet dr cutulea costel,/cutulea cristian de pe soseaua andronache nr 32 bucuresti la dr Rachieru Lenda,pe scurt am fost luat decizia proasta sa ma duc cu cainele meu acolo la tratament 6 zile,am platit multi bani,plus medicamente de la ei,doctora spunand cele 6 zile ca cainele meu are sanse,dar in a 6 zi cand i am spus ca nu il mai duc ca nu vad nici o ameliorare,a spus ca are slabe sanse,plus ca nu a sunat nici macar o data sa vada cum e cainele,ulterior l am dus la alt cabinet in zona ca sa aflu ca i sa administrat tratament incorect ptr varsta lui,in zadar sa incercat salvarea lui,a trebui sa il eutanasiez.am scris pe scurt povestea mea pentru ca sa nu pateasca si altii la fel ca mine,A fost diagnosticat cu babesia..si nu a fost tratat corespunzător din prima. I sa dat decat antidotul imizol.fara antibiotic.eu nestiind.mergand pe mana doctorei. După cele 6 zile.vazand ca el este aproape legumă. Am aflat atunci de la medicul care la tratat rachieru lenda ca nu ia dat antibiotic de frica creatininei care era 4 in prima zi cand l am dus. Dar vroia sa riște in a sasea zi cand o avea 10.am insistat să îmi dea reteta ptr clindamicina injectabila a spus că nu se mai găsește. L am dus la alt cabinet aproape de cabinet cutulea. Si aici avea clindamicina cumparata de la o farmacie tot din zona sa confirmat tratamentul incorect. Sa incercat punerea pe picioare a cainelui meu.dar in zadar. A facut blocaj renal.si ca sa ii curm suferinta a trebuit să îl eutansiez.am mai consultat încă doi medici veterinari in legatura cu tratamentul primit la cabinetul dr cutulea. La rachieru lenda si toti au confirmat că a fost gresit .eu am ingropat cainele fara sa ma gandesc in acele momente voi dori sa ii dau in judecata si automat posibil sa imi trebuiasca necropsia. Am toate documentele ambele cabinete cu ce tratamente a urmat cățelul. Dar fara necropsie nu cred ca voi avea vreo reusita. Tin sa precizez ca .cainele desi avea aproape 12 ani.era până în momentul când sa îmbolnăvit sănătos. Jucaus
Mancacios.foarte activ.nu isi arata vârsta.sistemul imunitar foarte puternic.stiu ca poate o sa spuneti ca era bătrân și poate de aia nu a dat randament. Ce vreau sa reliefez este modul cum suntem taxati si mintiti la cabinete de acest gen.daca dansa nu stia sa trateze corespunzator trebuia sa ma indrume spre alt cabinet din zona.este inca dureros pentru mine dupa aproape doua luni de la eutanasierea cainelui meu.


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori