As dori si eu un porcusor sau o pereche.

Se va specifica sexul, varsta (daca exista asemenea preferinta), localitatea.
Danyvily
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 05 Apr 2020, 15:23

As dori si eu un porcusor sau o pereche.

Mesajde Danyvily » 05 Apr 2020, 15:41

In primul rand salutari, si bine v-am gasit. Sunt nou pe acest forum, imi doresc sa adoptez/cumpar o pereche de porcusori de guineea de ceva timp, dar nu par sa gasesc mai pe nicaieri. De pe o cautare google am ajuns pe acest forum si ma bucur ca v-am gasit.Mai am animale de companie, trei perechi de perusi frumosi, dar mi as dori si o pereche de porcusori, pentru ca de multa vreme imi sunt dragi.Daca este cineva doritor sa ma ajute sa adoptez/cumpar o pereche , sunt aici, va multumesc si astept raspunsurile dvs. Locuiesc in bucuresti, in sectorul 2, asta ca informatie suplimentara, poate cineva o fi pe aproape de mine pe aici prin bucuresti si doreste sa ma ajute.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: As dori si eu un porcusor sau o pereche.

Mesajde MaraC » 05 Apr 2020, 21:15

Buna seara!

Eu am 3 femele de aproximativ o saptamana pentru adoptie (mamele au fost salvate) - bineinteles dupa intarcare, deci dupa Paste
De asemenea, porcusorii trebuie sa traiasca doar in perechi (sau mai multi) DE ACELASI SEX, niciodata singuri si niciodata in perechi de sex opus - se vor imperechea continuu si gestatia si nasterea sunt foarte periculoase pentru femele.
Pentru mai multe informatii va astept in mesaj privat pe Facebook (Mara Coteață) sau pe email: mara.coteata@gmail.com . Sunt din Bucuresti.

Bineinteles, ofer toate sfaturile si indrumarea necesara pentru a le crea un spatiu optim daca e prima oara cand aveti purcelusi, inainte de a le lua :smile:

Condițiile pentru adoptie sunt urmatoarele:
- porcusorul se doneaza doar daca va avea ca partener minim un alt porcusor DE ACELASI SEX
- adoptatorul sa citeasca site-ul gemon.ro si/sau site-ul guinealynx.info, deci sa cunoasca informatiile minime despre cresterea si ingrijirea porcusorilor de guineea
- adoptatorul sa poata veni sa ridice porcusorii din Bucuresti (daca nu locuieste aici)
- adoptatorul sa le ofere o cusca de minim 100cm x 50cm (preferabil mai mare) in care sa locuiasca
- porcusorii se dau DOAR cu contract de adoptie
- posibilitatea de a mai primi poze si filmulete cu porcusorii dupa adoptie

Si poze cu minunatele domnisoare :)
Imagine

Imagine

Imagine

Danyvily
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 05 Apr 2020, 15:23

Re: As dori si eu un porcusor sau o pereche.

Mesajde Danyvily » 06 Apr 2020, 07:39

Va multumesc frumos pentru raspuns. Tocmai m-am intors de la munca, din tura de noapte si sunt foarte obosit. Va voi contacta pe facebook, cel mai probabil, insa mai spre seara, sa fiu si eu in totalitatea facultatilor mintale :smile: . Ma bucur foarte mult ca sunteti dispusa sa ma ajutati.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: As dori si eu un porcusor sau o pereche.

Mesajde MaraC » 07 Apr 2020, 14:12

Sigur, astept mesaj :smile:


Înapoi la “Doresc sa adopt porcusor(i)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori