Adoptii/anunturi ce nu mai sunt valabile

Se va specifica sexul, varsta (daca exista asemenea preferinta), localitatea.
Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adopt porcusor de guineea

Mesajde MaraC » 09 Ian 2014, 19:24

Catalin si Fuzzz... nu vreau sa va tai elanul, dar intalniti-va mai intai si puneti porcusorii unul langa altul, sa vedeti cum se impaca. Sunt 2 masculi adulti, sanse sa se inteleaga din prima sunt sau nu depinzand de ei si de temperamentul lor.

DAVIDSIRAFAELA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2014, 20:06
Localitate: vilcea

Doresc sa adopt porcusori

Mesajde DAVIDSIRAFAELA » 09 Ian 2014, 20:22

ne dorim si noi( adica fata de 9 ani sibaiatul 4 ani) un baietel porcusor suntem din Valcea am avut 2 fetite dar ni le-a luat nasa inapoi ca ii plingea nepotul de ele noi ne atasasem mult de ele. va rugam din suflet.mami se ocupa de ele mereu iar noi vorbeam mereu cu ele.daca aveti de donat noi asteptam un mesaj de la dumneavoastra va multumim :lol: :lol:

Nota admin:
Redactarea unui mesaj cu litere mari este echivalent cu a striga in mediul online, in plus este si foarte greu de citit. Te rugam sa nu scri cu caps lock. Am modificat textul scris in caps lock in litere mici.
Din : g) Nu folositi caps Lock.
Multumim pentru intelegere.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Doresc sa adopt porcusori

Mesajde chinchi2 » 09 Ian 2014, 21:46

Buna si bine ai venit pe site. Daca se poate,ar trebui sa va ganditi sa luati 2 porcusori de acelasi sex ,e mult mai bine sa fie 2. Au nevoie de o cusca mare de cel putin 1mx60cm . Daca veti gasi aici pe site e posibil sa ii adoptati cu tot cu cusca insa daca nu gasiti ar trebui sa cumparati una. E bine de stiut ca porcusorii au nevoie in permanenta de fan si apa si de 3 mese verzi pe zi/ cate o leguma la fiecare masa. Asta in cazul in care nu stiati cum se procedeaza in mod normal. Sper ca daca vreti baiat ,sa nu va ganditi la imperecherea lui cu femelele pe care le-ati avut . Este foarte bine ca luati porcusorii pentru copii insa aveti mare grija sa nu-i raneasca sau sa-i scape pe jos. Ar fi foarte bine ca cei mici sa le faca curat la porcusori ca sa aiba o responsabilitate. Cautati un porcusor la sectiunea si poate gasiti vreunul acolo

tatiana1234
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 11 Ian 2014, 00:58
Localitate: Bucuresti

Adopt - Bucuresti

Mesajde tatiana1234 » 11 Ian 2014, 01:01

As dorii si eu sa adopt un porcusor de guineea... Sunt din bucuresti.

robertu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 31 Dec 2013, 02:05
Localitate: bucuresti

Re: porcusor baldwin sau skinny

Mesajde robertu » 11 Ian 2014, 01:51

Bine v-am gasit,
Multumesc pt raspuns, nu stiu cand o sa ajung acolo sa-mi iau, totusi sper sa gasesc la pet expo anul asta, poate poate, cine stie?
O seara buna!

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde jaded2death » 17 Ian 2014, 20:08

Buna ! De ceva vreme caut sa adopt sau sa cumpar, unul sau doi porcusori dar gasesc numai femele. Am 5 baieti si 2 stau separati de restul si separati si intre ei, pentru ca se bat mereu. As vrea macar un pui de porcusor, pt sufletelul meu Monstruletul, ca deja nu se mai simte bine singur.
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde chinchi2 » 19 Ian 2014, 01:48


Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde Gemon » 20 Ian 2014, 14:46

Daca cei trei convietuiesc pasnic intr-o cusca, ar fi pacat sa fie regrupati.

Incearca sa pui custile celor doi batausi aproape, sau sa le separi cu o gratie. Asa nu se simt izolati si au totusi un oarecare contact fara a se putea bate. Aducerea unui pui poate fi o solutie, va fi din start cel subordonat, pe termen lung insa nu se stie cum vor convietui. Cand puiul intra in perioada adolescentei, poate incerca sa domine partenerul, sau poate sa ramana in continuare multumit cu statutul de subordonat. In cazul primei variante vei avea o si mai mare problema, regruparea in cazul mai multor masculi devine tot mai grea, din cauza posibilitatilor limitate (spatiu, individ, personalitate, teritorialism).

RamonaD
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 20 Ian 2014, 15:57
Localitate: Buzau

Adopt 2 Porcusori de Guineea

Mesajde RamonaD » 20 Ian 2014, 16:17

Buna ziua! Am doua fetite care dupa ce au crescut pisici, catei , hamsteri, iepuri si papagali si-ar dori sa crestem si doi porcusori de guineea. Noi stam in Buzau dar am putea ajunge si in Bucuresti avand cel putin 2 drumuri in Bucuresti pe saptamana.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Adopt 2 Porcusori de Guineea

Mesajde chinchi2 » 21 Ian 2014, 03:13

Buna Ramona.
Porcusorii sunt o responsabilitate destul de mare avand in vedere ca traiesc intre 5 si 7 ani.
De ce nu mai aveti cateii,pisicutele respective?
Un caine il poti avea si 12-15 ani.Ce s-au intamplat cu ele?

alexandra_b
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 13 Ian 2014, 11:04
Localitate: bucuresti

Re: Adopt 2 Porcusori de Guineea

Mesajde alexandra_b » 21 Ian 2014, 12:34

eu am porcuti care trebuie sa ii dau sunt tata si fiu . cel mic s-a nascut ieri deci la sfarsitul lui februarie ii pot pune impreuna

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Re: adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde jaded2death » 21 Ian 2014, 19:03

Anuntul nu mai este valabil !
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde Gemon » 22 Ian 2014, 10:56

Draga jaded2death,

La aducerea unui pui nou, pe langa partea buna de a-i oferi celui "certaret" un partener cu care sa se inteleaga, din pacate exista si riscul de a intampina aceeasi problema sau nu, in viitor, cand puiul nou adus intra in adolescenta. Un risc ce merita sa ne asumam, dar cu cele doua posibilele variante.

Sanatate porcusorilor tai. :cavies:

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde chinchi2 » 22 Ian 2014, 16:29

Eu ma refeream la altceva.Credeam ca mai multi nu se inteleg intre ei si deasta am.zis sa fie grupati cate 2 . Stiu ca rar se inteleg 3 masculi si tocmai deasta mi-am spus parerea

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Re: adopt 1 sau 2 porcusori Resita

Mesajde jaded2death » 22 Ian 2014, 21:39

Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:


Înapoi la “Doresc sa adopt porcusor(i)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori