Adoptii/anunturi ce nu mai sunt valabile

Se va specifica sexul, varsta (daca exista asemenea preferinta), localitatea.
dcpetre
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 23 Dec 2012, 15:16
Localitate: bucuresti

Re: Vreau sa adopt o porcuta!!!!

Mesajde dcpetre » 19 Iul 2013, 14:15

Buna ziua,

Sunt din Bucuresti si in sectiunea de oferte spre adoptie am postat ca am 3 porcusori de guineea (2 fete si 1 baiat) de 2,5 luni si inca 3 pui de o zi (fatati ieri).

Daca va intereseaza, va rog sa ma contactati.

Multumesc

Carmen Petre

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Re: se cauta porcuta pentru adoptie in Bucuresti sau Calaras

Mesajde Gabici » 26 Iul 2013, 10:34

Mesajul nu mai e de actualitate; din pacate persoana pentru care am postat, a luat decizia de a achizitiona un mascul langa femela. :suicide:
Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

Nicol
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 06 Iul 2013, 16:30
Localitate: Bucuresti

doresc sa adopt porcusor in Bucuresti

Mesajde Nicol » 11 Oct 2013, 22:52

Buna seara!porcusorl meu Luigi cauta un patener de joaca care sa fie mic pentru ca acomodarea sa se faca mai usor el avand un an si 7 luni...n prima faza am vrut sa cmpar unul de la crescatorie deoarece nu sun multi care incredinteaza porcusori cu varste mici, ... daca cineva ofera un mascul spre adoptie sa ma conacteze...inainte de a adopta un alt porcusor trebuie sa ii schimb si cusca cu una mai mare de cel putin 1m daca cineva are o cusca i plus si vrea sa faca schimb eu sunt dispusa sa dau si o suma de bani pe langa cusca pe care Luigi o are acum..cusca pe care o am are 60 cm baza este din plastic iar gratiile sunt din metal...

tanailinca
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 17 Noi 2013, 11:57
Localitate: Bucharest

doresc sa adopt doi porcuti!!!

Mesajde tanailinca » 17 Noi 2013, 12:00

Buna ziua, doresc sa adopt doi porcusori de guinea ,de acelasi sex , de preferat pui.

oanatm
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 21 Noi 2013, 13:37
Localitate: Bucuresti

Re: doresc sa adopt doi porcuti!!!

Mesajde oanatm » 21 Noi 2013, 13:40

daca mai este valabila intentia dvs de a adopta 2 porcusori va rog sa ne auzim la tel 0722.266.048. Eu as vrea sa-i dau pe ai fetitei mele spre adoptie. Multumesc

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: doresc sa adopt doi porcuti!!!

Mesajde ramona_inka » 23 Noi 2013, 15:20

Va rugam sa ne anuntati daca adoptia a fost finalizata pentru a sti daca mai tinem topicul deschis. Multumim.

catalina victorela
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 30 Noi 2013, 21:14
Localitate: bucuresti

Re: doresc sa adopt porcusor in Bucuresti

Mesajde catalina victorela » 30 Noi 2013, 21:22

:love: buna seara nu stiu daca mai este de actualitate dorinta de a adopta un porcusor eu am doi baietei dragalasi care pe 9 dec fac 6 luni sunt f frumosi jucausi si iubitori nu i-asi da dar mai am doi care sunt parinti lor daca doriti puteti sa ma contactati la tel 0744205292 ii puteti vedea pe pagina mea de facebook victorela topirceanu la fotografi cel maro si cel alb cu negru

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

se cauta porcusoara in Oradea

Mesajde Gabici » 01 Dec 2013, 16:00

Se cauta pentru adoptie porcusoara in Oradea; cineva a avut doua, insa una s-a imbolnavit si a murit; e urgent pentru ca porcusoara ramasa sufera.
Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

nicolescu georgeta
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 04 Dec 2013, 10:43
Localitate: bucuresti srctor5

doresc sa adopt un porcusor de guineea

Mesajde nicolescu georgeta » 04 Dec 2013, 12:51

buna ziua ma numesc geanina din bucuresti si doresc sa adopt un porcusor de guineea de angora pt. baietelul meu ciprian ,ne.a murit de batrinete catelul boby de 22 ani si plinge dupa el, un aimalut mic si pufos sper sa.i aline suferinta va multumesc.

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: doresc sa adopt un porcusor de guineea

Mesajde FlorinG » 04 Dec 2013, 13:35

Buna.

Catelul tau a trait o viata lunga si a fost iubit.

Inainte sa adopti un porcusor cel mai bine citesti sa stii despre nevoile lor. Porcusorii de guineea nu sunt niste jucarii, sunt foarte sensibili si cu siguranta nu se compara cu un catel.
Este recomandat ca porcusorii de guineea sa fie tinuti in grupuri de minim 2 de acelasi sex in custi de minim 1m/50cm (pentru 2 porcusori), aceste lucruri exista pe site.
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

robertu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 31 Dec 2013, 02:05
Localitate: bucuresti

porcusor baldwin sau skinny

Mesajde robertu » 31 Dec 2013, 02:16

Buna seara/dimineata...
M-ar interesa si pe mine un porcusor , mascul sau femela skinny sau Baldwin, daca are cineva de vanzare...va rog mult!!! Am mai avut porcusori in urma cu cativa ani si mi-as dori sa imi iau iar si unul din rasele specificate ar fi ideal. Daca are cineva, astept mesajul dvs. Va multumesc si un an nou fericit!!!

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: porcusor baldwin sau skinny

Mesajde ramona_inka » 05 Ian 2014, 12:06

Bun venit!
Acesta rase nu se gasesc in Romania. Cel mai aproape poti gasi in Ungaria.

Avatar utilizator
Calin Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 07 Ian 2014, 20:34
Localitate: Bucuresti

Adopt porcusor de guineea

Mesajde Calin Maria » 07 Ian 2014, 20:52

Buna ziua,
sunt din Bucuresti si doresc sa adopt un porcusor de guineea,mascul, care sa ii fie prieten porcusorului meu care este tot mascul. In ultimul timp mi se pare ca este putin trist si ca este cam satul numai de compania oamenilor asa ca m-am gandit ca un alt porcusor il va ajuta.
Va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
Fuzzz
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2010, 00:34

Re: Adopt porcusor de guineea

Mesajde Fuzzz » 08 Ian 2014, 22:15

Bună seara,

Ai găsit un companion micuţului sau ofertele încă sunt binevenite? Cu părere de rău, sunt nevoită să dau spre adopţie porcuşorul meu, şi evident, aş vrea să il dau cuiva care are idee despre îngrijirea şi nevoile porcuşorilor în general.
Este mascul, are cam un an de zile, iar până acum a avut o soartă de nomad, fiind porcuşorul unei prietene, iar de 3 luni l-am luat în custodia mea, eu locuind momentan în Bucureşti, mai având un porcuşor acasă la ai mei (până nu de curând erau 2). Îl cheamă Curaj Martinez Willie Wonka şi e cel mai sociabil porcuşor cu care am avut de-a face vreodată! Şi tot ce sper este să aibă în continuare un trai decent alături de cineva care îl merită :blinking: şi evident, un spaţiu adecvat.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 2643_n.jpg - porcuşorul

Avatar utilizator
Calin Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 07 Ian 2014, 20:34
Localitate: Bucuresti

Re: Adopt porcusor de guineea

Mesajde Calin Maria » 09 Ian 2014, 19:06

Inca sunt in cautare.Este minunat porcusorul din cate vad in poza! O sa am foarte multa grija de el si spatiu vor avea amandoi destul.Si baietelul meu este foarte cuminte si sociabil asa ca sunt sigura ca se vor intelege. Astept un raspuns si sa imi spui cum reusim sa ne vedem.
Porcusoru meu:) https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Ultima oară modificat 09 Ian 2014, 19:38 de către Calin Maria, modificat de 3 ori în total.


Înapoi la “Doresc sa adopt porcusor(i)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori