Porcusorul meu nu prea mai bea apa...Dece face asta??

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

David Toi
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 15 Ian 2017, 22:01

Porcusorul meu nu prea mai bea apa...Dece face asta??

Mesajde David Toi » 15 Ian 2017, 22:22

:speachless:

Avatar utilizator
Miki_C
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 90
Membru din: 04 Iul 2016, 15:43
Localitate: Alexandria

Re: Porcusorul meu nu prea mai bea apa...Dece face asta??

Mesajde Miki_C » 15 Ian 2017, 23:10

Poti da mai multe detalii?
De cand nu prea mai bea, cat bea inainte si cat bea acum?
Poate mananca mai multe legume decat fan? Sau i-ai schimbat marca de apa plata cu alta cate nu ii place? Sau e de la robinet, cu clor si nu ii place?
Sau ai schimbat adapatoarea cu care era el obisnuit?
Daca nu ai schimbat-o verifica sa nu se fi depus piatra pe la biluta metalica sau pe interiorul tevii metalice si sa nu curga apa prea bine. Sau s-a depus verdeata din aia pe teava si biluta si il deranjeaza mirosul? Curata totul cu un betisor de urechi si solutie de vase, apoi cu apa si otet, si limpezesti bine. Teava aceea se desface si cele 2 bile se scot ptr a le curata fff bine, apoi montezi inapoi totul.
Starea generala cum este, e la fel ca pana acum, mananca, e vesel, jucaus sau e ceva schimbat?

Poveste-ne mai multe.

David Toi
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 15 Ian 2017, 22:01

Re: Porcusorul meu nu prea mai bea apa...Dece face asta??

Mesajde David Toi » 16 Ian 2017, 08:34

Este tot jucausa,mananca si se plimba de colo-colo.Eu ii dau multe legume si fructe ca morcovul si marul destul de zemoase...dar cred ca problema este deoarece ii puneam vitamina c in apa si acum nu ii mai place.Inainte golea tubul de apa intro zi...acum bea un sfert (ieri cand a inceput sa faca asta).

Avatar utilizator
Miki_C
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 90
Membru din: 04 Iul 2016, 15:43
Localitate: Alexandria

Re: Porcusorul meu nu prea mai bea apa...Dece face asta??

Mesajde Miki_C » 16 Ian 2017, 15:50

Nu e recomandat sa ii pui in adapator altceva decat apa. E posibil sa refuze sa bea apa din cauza gustului vitaminei.
In poti cumpara Vitamina C Natural ptr bebelusi de la farmacia umana si ii dai 2-4 picaturi, fie pe o bucatica de ceva sau frunzulita de patrunjel, fie cu seringa dar amestecata cu putina apa plata. De asemenea ii poti cumpara Beres Drops picaturi si ii dai 1-2 picaturi la fel cum ii dai vit. c, pe o bucata de castravete, morcov sau amestecata cu vit. c si apa data cu seringa.


Înapoi la “Cavy Chat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 33 vizitatori