probleme cu porcusori de-o zi

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

alexandrarotaru
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2015, 11:07
Localitate: ploiesti

probleme cu porcusori de-o zi

Mesajde alexandrarotaru » 31 Mar 2015, 11:13

Buna ziua,

Am o mare problema cu porcusorii mei de-o zi si anume ca nu ii baga in seama mamica lor.L-am separat pe mascul dupa fatare, le-am facut cusca confortabila, au si casuta lor dar ea fuge de ei.Azi i-am pus eu la supt si i-am dat ei de mancare ca altfel nu ii lasa.Acuma i-am bagat pe toti 3 intr-o cutie mica dar nush cat sa ii tin aici.Trebuie sa fac cumva sa ii accepte pentru ca eu nu am cumsa am grija de niste porcusori atat de mici.Need help please!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: probleme cu porcusori de-o zi

Mesajde Gemon » 01 Apr 2015, 10:34

Aseaza-le inapoi in cusca unde pui un ascunzis in care mamica poate sta confortabil cu puii ei, pune o mana de fan in fata lor si adapatoarea pune mai jos in asa fel, incat sa ajunga si puii la cioc. Poti si acoperi partea de cusca unde ei prefera sa stea, cu un prosop, cateva zile, pana se obisnuieste mamica cu noile stimuli de dupa nastere.
Cantareste atat mamica, cat si puii odata pe zi, dimineata, pentru a putea monitoriza starea lor, asa iti vei da seama daca este nevoie sa le hranesti tu sau nu.

alexandrarotaru
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2015, 11:07
Localitate: ploiesti

Re: probleme cu porcusori de-o zi

Mesajde alexandrarotaru » 02 Apr 2015, 10:42

si-a revenit pana la urma , i-am lasat singuri, in liniste.a inceput sa ii spele si pe urma i-a lasat sa suga.eu nu am cu ce sa ii cantaresc.sper sa le fie bine.daca sunt vioi presupun ca sunt bine, alearga in cusca si sar in sus ca floricelele.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: probleme cu porcusori de-o zi

Mesajde Gemon » 02 Apr 2015, 20:56

Asa sa fie, sanatate le doresc! :love:

alexandrarotaru
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2015, 11:07
Localitate: ploiesti

Re: probleme cu porcusori de-o zi

Mesajde alexandrarotaru » 03 Apr 2015, 23:25

Multumim mult!


Înapoi la “Cavy Chat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori