Skinny Pig sau Porcusorul fara blanita

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Gold_Sorceress » 01 Apr 2010, 00:56

Draga Cosmina, noi ne iubim animalutele pentru ceea ce fac, simt si demonstreaza. Eu una nu-mi iubesc porcutii pentru culoarea blanii sau a ochilor...
Nu este o critica, cu totii stim ca gusturile nu se discuta. Postul tau m-a facut sa ma intreb daca nu cumva inca mai sunt cateva aspecte pozitive la porcutii tai pe care tu nu le observi :?: In cazul tau, pui suficient accent pe comportamentul si sentimentele lor?

cosmina
Forumist
Forumist

Mesajde cosmina » 01 Apr 2010, 08:20

bineinteles ca pun accent.. nu inseamna ca porcii fara blana ar fi altfel la comportament.. doar era parerea mea despre fizicul lor..eu imi iubesc porcul pt orice.. nu numai ca are parul lung..

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Gabriela094 » 01 Apr 2010, 08:26

Nu stiu de ce,dar un porcusor skinny mi se pare foarte dragalas.La fel si pisicile fara par.Banuiesc ca au pielea ca de bebe :loving: ,sunt frumosi si calduti,eu as opta pentru un porcusor fara blana in schimbul unuia cu par,si totusi necesita altfel de ingrijiri.
Pe mine,una,ma incanta ideea unui porcusor fara blanita.
Mai ales porcuta lui anszi,care este bestiala. :D :giggle:
Gabriela

anszi
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde anszi » 01 Apr 2010, 11:21

Multumesc Gabriela.Candy ,porcusorul fara par nu necesita ingrijire speciala.Ea sta cu un porcusor cu par de vreo 2 saptamani, si vad ca se inteleg super bine.Ma bucur ca are o prietena si nu mai e singura.
Pupici pentru mamici, tatici si porcusori. :D

Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Gold_Sorceress » 01 Apr 2010, 11:40

Imi inchipui cat sunt de finuti cand ii mangai :hearts: nu am intrat niciodata in contact cu un astfel de porcusor.
anszi, frecventezi sau ai frecventat petz.ro?

anszi
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde anszi » 01 Apr 2010, 11:58

Da,acum nu mai dai papica la animalutze pentru ca am probleme de sanatate,si cum sti, daca vrei sa dai la toti trebuie sa stai pe site 2 ore.Eu nu pot sa stau atata timp in fata calculatorului....Acolo am animalutzele (bichon frisee,papagal yako,chinchilla,agama cu barba )si pe cele doua porcute care au murit anul trecut in august. :cry:
Iubim animalutele,si stiu ca sunt off ,dar trebuie sa scriu ca de cand sunt bolnava si stau mai mult in pat,cainele sta tot timpul langa mine si cand ma duc undeva vine si el dupa mine.Chiar si acuma sta langa mine.Pupicei

Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Gold_Sorceress » 01 Apr 2010, 12:26

Nici noi nu mai avem timp sa-l frecventam. In orice caz, iti pupam toate animalutele, te pupam si pe tine si pe Silvy, speram sa te faci bine cat mai repede!

anszi
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde anszi » 01 Apr 2010, 12:49

Multumesc mult

Înapoi la “Cavy Chat”