Taifas

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

cosmina
Forumist
Forumist

Re: Taifas

Mesajde cosmina » 06 Oct 2010, 21:05

acum am vazut site ul ca merge.. deci avea si ceva iod solutia aia cred ca 5% sau mai putin.. dar am dat-o inapoi. fara alte explicatii. ca nu am desfacut-o. nu am vrut sa ma risc sa dau la porcut la botic.. el avand un fel de buba la buze cu coaja. care a mai facut de cateva ori.
intre timp in 3 zile i-a trecut fara nimic. am vazut eu ceva pe net care se comanda online betadine surgical dar sincera sa fiu e scumpa 24 $. chiar si pt mine. nu am intrebat la farmacie.. ca nu stiu cum sa explic si sigur ma trimite la vet. ori pt vet nu am 70$ ca sa il vada. deci nu stiu sper sa nu ii mai iese. si am sa intreb pe alt site american de porci..cum e cu solutia asta. va multumesc pt explicatii

FlameTear
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde FlameTear » 07 Oct 2010, 12:22

Da,cel mai bine e asa,ca ai returnat-o.Bine ca li s-a vindecat la porcuti fara probleme.Si Betadina oricum e scumpa,din principiu.

AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde AndreeaC » 07 Oct 2010, 12:36

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

FlameTear
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde FlameTear » 10 Oct 2010, 19:02

DE acord,nu e scumpa avand in vedere cata nevoie ai de ea,dar cum eu o folosesc in cantitati industriale( nu doar la porculini),ma cam ustura la buzunar :wasntme:

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Gabriela094 » 11 Oct 2010, 20:49

Dragilor, ati mai vorbit cu Silvia? Nu am mai vazut-o pe messenger si mi-e cam dor de ea, avand in vedere ca vorbeam, obligatoriu, zilnic cu ea. :(
Nici numarul de telefon nu il mai am, avand in vedere ca tot ce pot vedea pe fostul telefon este un ecran alb.
Va pup. :heart:
Gabriela

ANA
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde ANA » 11 Oct 2010, 20:54

sa sti ca si mie imi este dor de silvia si de porculinii ei :( Nu stiu ce o fi cu ea, de foarte mult timp nu am auzit de ea :( daca stie cineva de ea sa ne spuna si noua :smile:

lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde lupuelena2009 » 14 Oct 2010, 13:00

Buna!
Sunt noua pe forum, aici pot vorbi cu membri acestui forum sau unde? :shock: :speachless:

Jackie
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Jackie » 14 Oct 2010, 13:02

Ai nimerit bine. Aici poti vorbi (de fapt scrie) tot ce vrei.

lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde lupuelena2009 » 14 Oct 2010, 13:16

Ok multumesc frumos! pupici multi la porcutii vostri si multa sanatate ca-i mai buna decat toate!!!!!! :heart:

Am sa va scriu si eu de fiecare data :love:

lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde lupuelena2009 » 14 Oct 2010, 16:28

buna andreea c! :smile:

AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde AndreeaC » 14 Oct 2010, 16:33

Buna Elena :)
Am dat curs cererii tale :giggle:
Trebuie doar sa dai accept.

Later Edit :
Sa va povestesc ce am patit eu ieri ...
Alaltaieri seara am dat o fuga pana in Maxi Pet sa cumpar ceva fan pentru niste pici si ce am zis eu ... ,,hai sa mai iau si pentru fete vreo 4 pungi ... sa fie sa nu trebuiasca" :lol: Toate bune si frumoase numai ca din vizita m-am intors destul de tarziu si astfel ca am lasat fanul in masina . Ieri , la munca ... una din colege imi spune ,,Mai Andreea , i-am adus la Ghitza fan de la tara insa nu ii place la fel de mult ca cel de la tine plus ca nu prea imi place nici mie cum miroase"
Apai puteam sa imi las colega la nevoie si mai ales pe micuta Ghitza ? Zic ,,Hai mai Luci ca iti mai dau eu o punga , tot am in masina"
Buuuuuuuuuuuuuuun ... intr`o pauza de tigare , ca tot iesisem aduc punga de fan si intre timp mai coboara o colega ,,Vaiiiiiiiiiiiii , asta e fan din ala de miroase a ceai ??? Pffffffffff , vreau si eu ! De unde e ?"
Mno ... credeti ca m-a rabdat sufletul ? Ei bine nu si a urmat ,,Iti aduc si tie acum , ca mai am in masina" :lol:
Dar asta nu e tot ... S-au gandit gagicile sa faca ele o ,,combinatie"(cum se zice in lumea ,,buna") si sa cedeze cea de-a doua colega punga de fan celei dintai urmand ca apoi sa ii cumpar eu alta :suicide: Cum in masina mai aveam 2 , am luat decizia inteleapta de a mai aduce si o a treia punga .

Si ca un om normal cand i se termina programul , am plecat spre casuta mea dulce numai caaaaaaaaaaa ... M-a sunat o prietena sa imi arate ce are ea si eu nu am :lol: (Era un fel de a spune ca nu am) Si ce credeti ca avea ea ? Doi mandri porci pe care ii cumparase cadou pentru o colega de servici(Colega respectiva avea deja cusca , casute , nebunii ... irecuperabila , ca noi as putea spune insa ii lipsea curajul pentru marele moment si colegii ei au hotarat sa nu o mai lungeasca) Buuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnn(a doua oara) ... Gagica isi facuse temele din ce ii spuneam eu sa ii mai povesteasca colegei si a cumparat si mancaria de la Versele dintr`un magazin numai ca de fan a uitat cu desavarsire siiiiiiiiiiiiiiiiiii ... iar am cedat pentru mandri porci ca sa aiba fan pana urma sa le cumpere ...

Asadar , din 4 pungi de fan am ramas cu FIX nici macar una !!!

Morala : Intotdeauna e bine sa umbli cu cel putin 4-5 pungi de fan in masina . Nu se stie cine si cand are nevoie de ele :giggle:
-----------

lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde lupuelena2009 » 14 Oct 2010, 17:56

a fost tare de tot andreea!!!dar important este ca ai ajutat la nevoie si unde mai pui ca ai facut un mare binee porcutilor care erau acasa la fiecare !deci asta e invatatura ,sa cumperi asa vro 10 pungi ,sa fi pregatita.am luat si eu fan care miroase a ceai,din carfur colentina ,pana am ajuns acasa am stat numai cu nasu in punga,caci mirosea atat de frumos!sa sti ca porcutilor mei le place tare mult! :up2: oare se gaseste peste tot fan care miroase a ceai?are si lucerna ?tu de unde il cumperi?eu am mai luat si niste vitamine ptr porcuti ,contine mei si seminte,tot din carfur,acolo sunt bine aprovizionati. :D

AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde AndreeaC » 14 Oct 2010, 18:07

Eu cumpar din Maxi Pet , dupa cum am spus :) . Este de la firma Vitapol , simplu .
-----------

lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde lupuelena2009 » 14 Oct 2010, 18:15

am inteles ca din maxi pet dar ude se afla ?ca eu stau la obor si nu am vazut maxi pet!tu probabil stai in alta zona

true_fan_66
Forumist
Forumist

Mesajde true_fan_66 » 14 Oct 2010, 18:20

Maxi Pet se afla langa Auchan, Militari.

Înapoi la “Cavy Chat”