Taifas

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 02 Iul 2009, 16:07

Luminita ai mare dreptate si eu gandesc la fel ca si tine si sunt tot atat de revoltata,este pacat sa judeci un om care nu mai este alaturi de noi,sufletul lui este acolo la Dumnezeu si el judeca,a barfi un om care sa stins nu face decat sa ii intristeze sufletul.Ma doare si plang cand aud lucruri care nu sunt adevarate,care intuneca imaginea celui ce a fost si va ramane Rege,eu nu cred ca Michael a facut rau cuiva mai ales unui copilas,el iubea copii si tot ceea ce a facut prin muzica lui a facut pentru a ajuta
Dumnezeu sa il ierte si sa ii aseze sufletul in lumea dreptilor
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 02 Iul 2009, 16:25

silvia ma faci sa plang iar :cry: ..si asa sunt distrusa emotional de cand a murit, plang ca o nebuna ori de cate revad interviuri sau citesc tampeniile din presa...pentru noi care il iubim Michael Jackson nu e doar un nume...el e Michael al nostru..in 29 de ani ai mei am fost devastata psihic de 2 ori..cand a avut fratele meu accident de masina si am realizat ca puteam sa il pierd,abia atunci am simtit cu adevarat cat de mult il iubesc si acum cu Michael...nu am nevoie sa ma inteleaga nimeni, e ceea ce simt eu..nici eu nu stiam ca o sa fiu asa afectata cand va muri..golul din sufletul meu e imens :cry: :cry:

Acum am citit ca va fi inmormantat pe 7 iulie in Los Angeles pe Staples Center.Cei de la AEG Live declara ca va fi organizat cel mai mare show din toate timpurile , dupa care va urma inmormantarea, cea mai mare din istorie.Tot AEG Live declara ca vor scoate zilele astea un DVD cu filmulete de la ultimele lui repetitii , sa vada lumea ca era intr-o stare excelenta..offf..gata..ca iar cedez :cry:
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 02 Iul 2009, 16:38

luminita , te intrebai de ce ai deschis discutia?
eu am deschis-o din nevoia de a impartasi durerea mea
este trist ca s-a dus dar toti plecam intr-o zi, unii mai devreme, altii mai tarziu
eu cred ca ar trebui sa invatam, la nivel personal, ca nu trebuie sa vorbim despre o persoana fara sa o cunoastem , si sa nu aducem injurii, nici macar in gluma pentru ca oamenii de langa noi pot fi foarte sensibili
asa a fost si el iar sensibilitatea lui l-a impiedicat sa tina piept lumii
eu cred ca asta e lectia ce se merita invatata....
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 02 Iul 2009, 16:49

Trebuie sa facem alegeri bune, si atunci nu vom fi afectati in asa mare masura de ceea ce nu putem schimba. Unele lucruri se discuta, altele se diseca.... Luminita, atunci cand suferinta este la vedere, ea isi atinge scopul, insa sunt lucruri care necesita stapanire de sine, una dintre ele este exemplul care se poate da copiilor sau generatiei mai tinere fata de a noastra. Multumim.

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 02 Iul 2009, 16:52

momentan nu pot sa mai scriu nimic..mi-e prea greu si tre' sa mai si plec in oras sa iau mancare la porcovan si nu pot sa ies cu ochii umflati de plans....
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 02 Iul 2009, 17:26

Luminita, iti scriu pentru a-ti veni in ajutor, te ocupi prea mult de persoana ta, vorbesti aproape tot timpul de tine, de ceea ce simti tu, exista si o lume dincolo de asta, descoper-o!

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 02 Iul 2009, 18:41

Merci Geda, dar nu am nevoie de ajutor din partea nimanui...si da sunt foarte preocupata de mine si de cei dragi mie si sufletului meu, putini dar speciali...ooo si lumea ce am descoperit=o eu nu e asa frumoasa din pacate..
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

deedee
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1289
Membru din: 14 Oct 2008, 14:40
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde deedee » 02 Iul 2009, 19:05


Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 02 Iul 2009, 20:12

"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 03 Iul 2009, 09:10

Si eu am plans ca a murit. Nu o sa uit niciodata cand eram mica si dansam ca el prin casa. Vrand, nevrand a facut parte din viata noastra si acum e foarte greu sa sa realizezi ca nu va mai fi. Asta e ...oricum asa nu o sa readucem inapoi.
Eu ma mai gandesc si la altceva. Poate suferea prea mult si Dumnezeu s-a indurat de el si de aceea l-a chemat. Asa ma gandesc eu....poate e gresit. Oricum, in cazul in care avea dureri insuportabile, iar cei de apropiati lui vedeau asta si sufereau alaturi de el, poate e mai bine asa...nu stiu ce sa zic...nu am cum sa judec lucrul acesta.

in ceea ce il priveste pe bitman, ca el sunt multi. "dupa razboi multi voinici se arata". bitman e un artist local talentat. insa, comentandu-l el pe michael e ca si cum eu l-as comenta pe bitman. la nivel international, cariera lui bitman e zero fata de cea a lui michael asa cum a mea e zero fata de cea a lui bitman. un lucru stiu: nu e frumos sa barfesti in necunostinta de cauza. in acelasi timp nu cred ca el e cel mai in masura sa comenteze viata personala a lui michael, luand in considerare faptul ca nici a lui nu e una tocmai ok.

oricum mie tot nu imi vine sa cred ca michael s-a dus. pe bune! aseara m-am uitat pe mtv. au dat cele mai bune 40 de melodii din cariera lui. pe locul unu e Earth Song, iar pe doi e Bilie Jean.

deedee
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1289
Membru din: 14 Oct 2008, 14:40
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde deedee » 03 Iul 2009, 10:55


Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 03 Iul 2009, 11:12

Pentru a aduce echilibru in ceea ce priveste temele care se discuta in acest topic, ne-am bucura foarte mult daca aceste discutii nu s-ar rezuma doar la un singur subiect, pentru a da loc si altor teme gen taifas. Multumim.

Avatar utilizator
whitesnake18
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 15
Membru din: 21 Ian 2009, 15:31
Localitate: bucuresti

un alt fel de ... pet

Mesajde whitesnake18 » 03 Iul 2009, 17:32

iaca, ma conformez si schimb un pic subiectul. Deci, mai nou am capatat un nou pet de la ... natura. mai exact, in casa socrilor mei de pe langa Alexandria, in pod si-a facut cuib o bufnita alba. Adica e alba peste tot mai putin pe marginea aripilor. sau asa am vazut eu cel putin. dar de alba e alba sigur. m-am documentat, si daca e asa cum am vazut-o eu (noaptea e drept, dar sotul meu a dat nas in nas cu ea ziua in pod :cool: si zice ce e alba) deci daca e asa este o specie foarte rara si care nu prea stiu cum a ajuns pe aici deoarece este bufnita polara. snowly owl. problema mare este ca ai mei socrii vor sa repare podul, iar gaura prin care ea intra (undeva sub o streasina) va fi astupata, evident. in concluzie bufnita mea ramane fara cuib. am incercat sa o pozez dar e prea agera, iar duminica cand am urcat in pod nu era acolo (probabil era in vizita :lol: ) Una peste alta, nu stiu ce sa fac... un sfat, ceva, poate aveti pentru mine? multumesc. wd placut tuturor.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 03 Iul 2009, 19:02

Seamana cu asta?
Imagine
Vezi si aici, huhurezul mic:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _aluco.jpg
Are in jur de 37-39 cm, femelele sunt mai mari fata de masculi.
Inainte de a astupa gaura, sa va asigurati, ca nu e inauntru. Daca nu are pui (in iulie deja sunt iesiti din ou), va gasi alt loc, de obicei cauta sa stea pe pom mare, batran, cu multe frunzisuri.

Strigile (Tyto alba) sunt mai rare, traiesc aproape de om, nu fac cuib, depun ouale in scorburi, cuiburi parasite, cladiri vechi/podurile caselor unde drept cuib formeaza gauri cu ajutorul ghearelor
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... terung.jpg
Cucuveaua (Athene noctua)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cucuvea

Avatar utilizator
chilli_pepper
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 497
Membru din: 03 Dec 2008, 17:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde chilli_pepper » 04 Iul 2009, 09:01

v-ati intrebat vreodata unde se termina curcubeul?

Imagine
O gogoasa de 1004g si o placinta de 1022g. Sa tot papi! :lol:


Înapoi la “Cavy Chat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori