Taifas

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

irena
Membru de Elita
Membru de Elita

Re: Taifas

Mesajde irena » 27 Feb 2012, 16:57

in germania, la facultatea la care sunt eu, un examen se poate da de maxim 3 ori, dupa care, daca nu e luat, urmeaza exmatricularea.
la examene ne inscriem online si avem timp 1 saptamana sa renuntam la el. daca cumva ratezi saptamana si nu mergi, examenul e considerat
neluat. daca esti bolnav, adeverinta de la medic trebuie predata in maxim 3 zile lucratoare. pentru cele 3 incercari, examenul nu se plateste.
insa te paste exmatricularea daca de 3 ori nu il iei.

in romania tin minte ca aveam un examen, teoria literaturii... greu peste masura, iar proful extrem de pretentios. l-am dat de 6 ori pana l-am
luat, si de 4 ori am platit restanta. aici de asemenea nu se pot prelungi studiile :)

asta ca tot suntem la subiectul facultate si examene :)
cryssa, sa ai bafta multa. eu am scapat de sesiune, pe 11 februarie am avut ultimul examen si acum am vacanta pana pe 1 aprilie :) asta e partea
buna la facultati aici, vacantele lungi si linistite :D
poze cu charlie si frankie: http://www.mypiggies.blog.com
Imagine

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 27 Feb 2012, 17:03

irena scrie:pe 11 februarie am avut ultimul examen si acum am vacanta pana pe 1 aprilie :)

Asa da! :up2:
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

cryssa
Cercetas
Cercetas

Mesajde cryssa » 27 Feb 2012, 17:04

multumesc frumos..glumita de fapt eu am gasit;o in engleza iar cei 4 studenti aveau examen la chimie(exact ce dau si eu maine :lol: ) si din cauza asta m'a amuzat asa tare...si daca tot suntem la taifas si nu am cum sa fiu off topic..ma bantuie o chestie..KCN este cumva cianura de potasiu?(CN este grupare cian?)
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 27 Feb 2012, 17:14

Am dat bac-ul la chimie, dar nu mai stiu nimic, evident rofl

Am dat KCN pe google si am gasit asta http://en.wikipedia.org/wiki/Potassium_cyanide
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

cryssa
Cercetas
Cercetas

Mesajde cryssa » 27 Feb 2012, 17:40

blonda mai sunt :shock: am folosit calculatorul lui taica'meu si ala e setat sa caute numai site'urile in romana :shock:
multumesc frumos

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde Lili » 27 Feb 2012, 17:42

In vecii vecilor nu mi-as fi imaginat ca voi veni acasa si voi gasi pe gemon o discutia despre cianura de potasiu =))
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

cryssa
Cercetas
Cercetas

Mesajde cryssa » 27 Feb 2012, 17:53

invata si omul cum poate :lol: dupa ce am chinuit biata meditatoare cu antitalentul meu la chimie am reusit sa retin formula benzenului cu ajutorul unui episod din robotzi(foca ii zice lui mo : sa nu pui benzen pe foc.si el normal ca pune :lol: )..si cand ma gandesc cat m'am chinuit s'o retin...nu stiu, is foarte buna la tocit stiu si vreo cateva carti pe dinafara(si nu pot zice ca le'am tocit) dar la chestiile astea de real is praf :cry: trebuie sa invat problema pe dinafara si dupa aia tot ma blochez un pic pt ca sunt schimbate datele =)) sunt varza rau :cry: :cry:

-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter

Mesajde -Vlad- » 27 Feb 2012, 18:30

Si eu sunt praf la real. :suicide: Am maine test la fizica :suicide: Am lispit pt ca am avut rubeola si nu inteleg nimic. :lol: Poate ma mai luminez maine la scoala inainte de test.Adica mi se pare ca unele chestii se contrazic pur si simplu. :shock:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

cristisz
Moderator
Moderator

Mesajde cristisz » 28 Feb 2012, 09:51

cryssa scrie:foca ii zice lui mo : sa nu pui benzen pe foc....

Episodul 11 - Artific =))

biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza

Mesajde biancadumy » 01 Mar 2012, 21:13

Cornel a venit inapoi acasa,se pare ca s-a batut foarte tare cu Elmo :( Elmo va avea un fratior dar el fiind cel ranit (ce chestie..el care era taurasul) va mai astepta putin sa isi "linga" ranile.

Cornel e cu Gifty si cu Zuzu...momentan e totul ok ,dar am facut la cusca de 1 m 20 si o extensie de 80 cm ca sa fiu eu sigura!

Si m-am hotarat,daca se vor intelege asa,il voi pastra,deja a schimbat locurile de n ori si cred ca e stresat :( daca se vor bate il voi dona cuiva cu un puiut mic.

Sincer nu ma asteptam,m-a sunat azi fata si a zis ca ea vrea sa il doneze pe Cornel ca s-au batut,si am zis cum asa ceva??? adu-l la mine si vedem noi cum facem :) (imi era frica sa nu se instraineze! )
Imagine
Imagine
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 02 Mar 2012, 12:09

Cornel a fost donat?? :shock:
http://www.loveguineeapig.blogspot.com

Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 02 Mar 2012, 14:30

Cornel e la Bi acum, eu asa am inteles.

Insa, Bi, nu stiu cat de buna e ideea sa-l pui cu baietii. Inteleg ca saracul e stresat, insa sa nu iti strice apele. Cornel e razboinic, si Gifty cam e, si sa nu se creeze probleme... Eu sunt pe principiu "in nici un caz 3 porcusori intr-o cusca" :D

biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza

Mesajde biancadumy » 02 Mar 2012, 19:11

Roxy...stiu ...momentan e ok...au cusca de 2 m (cu extensie) si zic eu ca e suficient pentru 3 porcuti!

Nu s-au certat pana acum deloc...daca se bat ii despart imediat si il donez pe Cornel :)
Imagine
Imagine

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde Lili » 02 Mar 2012, 19:19

Porcu' asta saracu'.....
Nu mai zic.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza

Mesajde biancadumy » 02 Mar 2012, 19:21

Stiu mai Lili stiu :( si eu sunt foarte trista,dar daca se va bate cu ai mei va trebui sa il dau...ma gandeam sa pun de acum un anunt...nu stiu cum sa fac :( imi pare EXTREM de rau ca nu s-a mai inteles cu Elmo :(

Ce m-ati sfatui sa fac?

PS: pun peste 5-10 min cateva poze cu el :)
Imagine
Imagine

Înapoi la “Cavy Chat”