Porcusorul preferat de la Inka

Intra si discuta cu noi!

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Porcusorul preferat de la Inka

Mesajde Lili » 01 Sep 2010, 21:52

Eu marturisesc. Ca un nebun nesatul, aproape zilnic ma uit la pozele porcusorilor de la Inka. (cele de pe site). De departe pot sa spun ca sunt total indragostita de Chaplin, masculul sheltie iar dintre femele nu ma pot hotari. Poate Xirincs, femela coronet, poate Jolie, poate Fantasy Girl. Greu spre imposibil de ales. De remarcat ca ma invart pe la Sheltie/coronet.
Postul asta are doua roluri:
1. Sa va determine si pe voi la confesiuni publice cu subtitlul "ce nebun/a sunt" si cat de indragostit/a sunt de acesti mici monstruleti.
2. Sa-i determine pe Ramona si Emil sa ne puna cat mai multe poze cu favoritii si poate, in limita timpului, sa ne povesteasca cate ceva despre caracterul si poznele lor.

P.S. Da, stiu, urat, foarte urat sa spui ca ai favoriti.:) E clar ca toti sunt absolut superbi. Dar parca la unii dintre ei staruim mai mult privindu-i. Nu?

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 01 Sep 2010, 22:13

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 01 Sep 2010, 22:17


Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 01 Sep 2010, 22:24

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 01 Sep 2010, 22:35


Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Mesajde Jackie » 01 Sep 2010, 23:44


Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 02 Sep 2010, 08:04


Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 02 Sep 2010, 08:42

@crisa : E alintatul crescatoriei mai nou se pare :giggle:
@Lili : Pffff , spre rusinea mea am uitat sa ii spun numele :oops: si Ramona fix pe el nu l-a etichetat pe Facebook :(
Uite link`ul ( http://www.facebook.com/home.php?#!/pho ... 3439947968 ) , in cazul in care ai cont pentru ca momentan nu pot pune pe site deoarece sunt la birou :(

Imagine
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 02 Sep 2010, 08:48

:) Ce mutrita are!!!
N-aveam cont, dar mi-am facut acum ca sa-l vad pe mutufan.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde MaraC » 02 Sep 2010, 10:10

Doamne !! :shock:

Asta mic de aici seamana cu corbu meu

De ar fii patat pe corp cu pete de blana maro ar fii gemeni

Avatar utilizator
eva_eve17
Membru
Membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Apr 2010, 16:56
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde eva_eve17 » 02 Sep 2010, 13:36

ce porcut frummy :tease: :giggle:
~~~ Iubitor oficial de porcuti :3 ~~~

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 02 Sep 2010, 14:07

Ups , se pare ca cineva m-a ajutat si mi-a pus o poza ... Nici nu am cea mai vaga idee cine a fost :giggle:
MULTUMESC MULT Ramona ! :cavies:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 02 Sep 2010, 15:18

N-ai pentru ce Andreea!
In primul rand trebuie sa recunosc ca ma simt magulita de atentia pe care o au porcutii nostri si pentru noi inseamna foarte mult! Inseamna ca mergem pe drumul cel bun, ca incepem sa apreciem munca de selectie, porcusorii de rasa... :heart:

Si pentru ca am fost "amenintata" cu un rontait serios de la o anume domnisoara (care de altfel e vedeta aici!)) daca nu scriu ceva frumos ma voi conforma si voi povesti ceva lasandu-va pe voi sa povestiti mai departe.

Personajul principal este dl. Dreamy :-)
Imagine

Acum doi ani, la expo din toamna de la Antipa. Pentru ca tinea expozitia doar pe timpul week-endului am facut pregatirile cu o seara inainte. AM dus custile, guinezii, le-am asezat... tot ce trebuia, ca a doua zi devreme sa fim pregatiti pentru vizitatori. Ajunge sotul primul, devreme, pentru a hrani guinezii inainte de primul vizitator. Face inspectia la fiecare cusca, toate bune si frumoase pana cand ajunge la locul unde statea Dreamy. Cand se uita mai bine... Dreamy lipsa!!! Cauta-l pe langa custile alaturate, in custile cu femele (doar-doar i se facuse dor si numai el stia cum intrase), in custile de transport, pe hol, in camerele de langa... nimic... Disperat se duce la dna care ere din partea muzeului si ii spune ca a disparut baiatul. Daca nu cumva stia ceva de el, sau poate l-o fi luat sa il arate cuiva... Dna nu stia nimic. Cand a auzit dna ca a fugit Dreamy, a inceput nebunia in muzeu! Sotul disperat ca nu gasea baiatul, dna disperata ca cine stie pe unde a intrat in vitrinele cu exponate si i le roade! Ca acele exponate valoreaza mult! Ca sa-l gasim imediat. (in paranteza fie spus, pentru prepararea acelor exponate se lucreaza cu multa naftalina! Inchipuiti-va ce insemna ca Dreamy sa guste putin din ele!) Fuga din nou si mai rau in cautarea baiatului! Intre timp incepusera sa vina vizitatorii, multi copii pentru concursul de desene, galagie... nebunie mare.
La un moment dat se aude un zgomot infundat in spatele panourilor din sala, acolo unde se puneau desenele copiilor. Se dau panourile la o parte si ce sa vezi... Dreamy isi facea de cap pe acolo, alergand si mirosind peste tot. Cand l-au vazut copii a inceput o isterie generala care mai de care ori sa fuga de frica ori sa il ia in brate!!! Si uite asa de atunci Dreamy a devenit vedeta si e mereu recunoscut dupa apelativul "cel care a evadat de la muzeu"!

Bineinteles, acum e matur, mai intelept si mai cuminte :-) Dar tot ii place sa evadeze (daca observa ca poate) din cosul de transport unde il punem cand ii facem curat :-)

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 02 Sep 2010, 16:02

:lol:
pe vremea mea era un serial tv : evadatul

nu cumva acum 2 ani langa sala de guineezi era o expo de reptile?
le incurc eu?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 02 Sep 2010, 16:21

Ba da, era cam in fiecare an, dar la cateva camere distanta de noi. Era mai aproape de scara centrala, noi eram pe aripa, pe extrema.


Înapoi la “Cavy Chat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori