Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

irena
Membru de Elita
Membru de Elita

Re: Patanii

Mesajde irena » 07 Sep 2011, 23:30

cosmina, iarta-ma insa eu nu pricep nimic din postarea ta...
ar trebui sa ai putina grija la gramatica..

in orice caz, exista modalitati sa opresti porcutii sa se bage sub pat.
poate fi periculos pentru ei. acolo se aduna mult praf si nu e ok.
incearca sa opresti intrarea sub pat, pune perne pe jos, sau fa-le
un tarc mare in care sa ii lasi sa se plimbe. sau, mai ai varianta
de a-i lasa in bucatarie, acolo presupun ca nu au unde sa se bage.
poze cu charlie si frankie: http://www.mypiggies.blog.com
Imagine

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 07 Sep 2011, 23:32

ei tind sa se ascunda si ai mei fac la fel, doar cei mai curajosi ma infrunta cu adevarat :lol: , adica sori, porcul permanent tratat dar imun din fericire la mine! =)) sa fuga el de mine!

Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Miky1989
Membru
Membru

Mesajde Miky1989 » 07 Sep 2011, 23:37

eu le-am facut un tarc langa cusca,le-am aranjat pe acolo diferite jucarii dar degeaba...sunt prea fascinati de un tub pe care l-am luat din hornbach...asa de fascinati ca au intrat amandoi in el si cand au incercat sa paraseasca minunatia de tub nu au avut rabdare sa iasa pe rand si la iesire s-au blocat acolo cateva sec,gen 4-5 sec :lol: ichi statea triumfator pe roro si nici unul nu vroia sa se dea inapoi ca sa faca loc.pana la urma am facut eu dreptate si l-am scos pe roro primul :smile: dar erau simpatici foc
Imagine
Ichi& Roro

cryssa
Cercetas
Cercetas

Mesajde cryssa » 08 Sep 2011, 01:22

si la mine la fel adora sa se bage doamne iarta'ma prin ce locuri nici nu mai stiam
dar am gasit o modalitate sa fac porcul fericit si nici sa mor eu de inima :lol:
patul meu fiind canapea are spatiu probabil mai putin de 1 cm..dar acum trag cuvertura mai jos si kien se baga triumfator intre pat si cuvertura si sta acolo pana imi vine mie rau
ca sa nu mai zic ca in ultima vreme s'a apucat de cascadorii..sub birou am bagat toate prostiile animalesti..si peste 2 casute, o perna si eu mai stiu ce, este o punga inceputa de vitakraft emotion..iar asta are o placere bolnava sa se catere pe ea si sa stea acolo pe tron sa se uite la pleava(talasul pe care il scoate cand iese din cusca, hamsterul fara stare si ocazional bechy :lol: )
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 08 Sep 2011, 10:56

pusha intra dupa sifonier si imi era foarte greu sa o scot ca singura nu iesea deci cu forta si imi era frica ca o strivesc cand incerc sa mut un pic sifonierul sa pot sa scot vacuta, asa ca nu mai imi complic viata sa transpir degeaba, acopar orice gaura si gata fetele se pot juca in voie.............. :clapping: si era ca un pamatuf de praf plina de scame si praf, ca na dupa mobila nu faci curat asa des :oops: !

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

cryssa
Cercetas
Cercetas

Mesajde cryssa » 09 Sep 2011, 18:45

o mica atentionare in cazul in care mai sunt membrii cu porci amatori de clopotei
astazi am tras o sperietura mare cat casa ~X( l'am lasat pe kien pe birou si dupa ce s'a plictisit sa scrie la tastatura a gasit jucaria pe care am pastrat'o amintire de la hyun si si'a blocat dintii de jos in ea. asta nu inseamna desigur ca nu putea sa ma muste cu dintii de sus cand incercam sa o scot.
nu am poza si nici nu gasesc pe net asa ca voi incerca sa va explic cu e jucaria
Imagine
deci de unde e ciocanelul ala mai atarna 2 lantisoare care la baza au cate o biluta/o margica. iar kien si'a prins dintii in gaura de la margica cand a vrut sa o muste. deci aveti grija si daca le plac clopoteii luati din aia normali :up:

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 09 Sep 2011, 18:52

multumim de sfat!

cryssa
Cercetas
Cercetas

Mesajde cryssa » 09 Sep 2011, 18:58

no problem, hyun de exemplu nu a avut niciodata probleme cu el dar uite ca pot aparea si mai bine sa stim si sa le evitam :up:

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 09 Sep 2011, 21:53

exact, patania ta, a mea, masura de precautie pe viitor!

irena
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde irena » 10 Sep 2011, 13:19

inca o dovada cat de diferiti pot fi porcutii. la fel e si la noi. cha parca nu ar fi rozatoare,
fra insa roade tot ce prinde. slava cerului pana acum amandoi au ignorat cablurile, insa eu
mereu sunt atenta, pentru ca nu se stie niciodata. cu grija se pot evita multe.
poze cu charlie si frankie: http://www.mypiggies.blog.com
Imagine

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 10 Sep 2011, 14:29

eu datorita lui mister fluffy am ramas intr-o zi fara tastatura functionala. trag de cablu si ce vad? un cablu rupt in 2 la propriu. bine ca nu era in priza. de atunci nema plimbare in zona aia. :smile:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Cookie
Cercetas
Cercetas

Mesajde Cookie » 13 Sep 2011, 21:31

Dragele si dragii mei,

Am gresit cu ceva. Am postat mai demult la "Imagini surprinse" fotografii cu cusca abia renovata. Pusesem telurile agatate la orizontala, agatate de tavanul custii, langa cutiile unde stau porcutele ca sa manance si la etaj fan. Am modificat si la locul respectiv ca sa nu pateasca vreau porcusor ceva dupa ce stapanii se inspira de la mine.

Astazi, Cookie a fugarit-o putin pe Zoe. Zoe, cum nici acum nu are curaj sa o infrunte, a fugit ca de obicei, a incercat sa se refugieze intr-una din cutii la etaj, a sarit si a intrat fix intr-unul din telurile agatate de tavan si a ramas atarnata, plangand. Am sarit ca arsa din pat si vorbind bland cu ea, am luat-o cu o mana pe sub piept si burtica si cu cealalta mana am descalcit-o usurel. Am intors-o incet pe toate partile, mangaind-o si linistind-o, nu a patit nimic. Ma cutremur la gandul ca s-ar fi putut intampla istoria cand eram la birou....
Saraca Zoe, a inceput sa ma pupe ca o mangaiam...

In fine, mesajul este:

1. Postez acest lucru ca nimeni sa nu se inspire din aceasta inventie a mea. Poate iesi mai urat.
2. Maria, :heart: telurile pline cu fan agatate la verticala sunt o idee geniala, eu am deformat-o agatandu-le la orizontala, sunt vinovata.

Exemplificare:

ASA NU!!!

Imagine
Imagine

ASA DA!

Imagine
Cracanici

biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza

Mesajde biancadumy » 13 Sep 2011, 21:34

Multumim mult de atentionare :) si eu vreau sa le iau teluri curand asa ca sfatul a fost foarte bine venit :up2:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde Lili » 13 Sep 2011, 21:35

Off Doamne, mi-a stat inima. Bine ca e bine si multumim de atentionare!
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

roseta.stoned
Cercetas
Cercetas

Mesajde roseta.stoned » 13 Sep 2011, 21:35

Of, Doamne, bine ca s-a intamplat cat erai acasa! Esti norocoasa si felicitari pentru modul cum ai abordat aceasta "patanie"! :clapping:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”