Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 12 Mai 2008, 08:51

atuci peticut e cel mai scump si cuminte baietel
sunt deja indragostita :heart: (precizez ca fiind casatorita o sa pastrez aceasta dragoste doar pt mine) :wasntme:
avand in vedere ca e asa cuminte merita tot ce e mai bun...asa ca atunci cand il iubiti iubiti-l si din partea mea :heart:

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 12 Mai 2008, 09:44

mai, mai e baietel educat e peticuta!
si mie imi place mult de el. dar daca ai citit mesajele de pe forum ai vazut ca e bine sa nu stea singur. eu am 3 fete si crede-ma ca singur e chinuit.
il iubesti, se vede, si tocmai pt asta te sfatuiesc sa ii iei un partener. nici nu stii ce pierde el si ce pierdeti voi.
unde manaca unul, manaca si al 2-lea. unde sta unul, pot sta 2.
pupa-l si din partea mea, te rog

lulitza
Nou venit
Nou venit

Mesajde lulitza » 12 Mai 2008, 10:31

Cu tot dragul i-as lua un partener. Dar nu gasesc in oras un puisor asa micut ca el.
Doamna de la pet, mi-a spus ca e fata, vetu a spus ca banuieste ca e baiat.
Se pare ca Peticuta e cam micut sa-si dea seama corect de sex.

Oricum, mamica lui avea 3 pui, iar Peticuta era singurul cu o astfel de 'dispunere'. Deci nu pot lua si o surioara sau fratior...

Mai asteptam putin, poate gasim. Dar intii de toate, Peticuta trebuie sa mai creasca putintel sa fim siguri ce sex are.

Sau sa il duc la alt vet. Ma gindesc ca ar trebui totusi sa-si dea seama?!

Ce ziceti? De la ce virsta se cunoaste sexul?

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 12 Mai 2008, 10:38

un crescator il recunoaste imediat
pt mine de exemplu ramane o enigma pana la 4-5 luni :lol:
eu insa recomand ca porcusorul nou venit sa fie mai mare...cu cateva luni ca sa se instaureze ierarhia automat
evident un fratior sau surioara doar dupa ce stim cu siguranta
poti sa ii faci si o poza sa ne-o trimiti :lol: sunt membrii care dupa o privire iti spun tot :wink:
esti o mamica responsabila....deja ne esti draga :heart: :kiss:

lulitza
Nou venit
Nou venit

Mesajde lulitza » 12 Mai 2008, 10:42

Multumesc de ajutor. Sunteti foarte primitori si draguti.
Am sa fac o poza si maine am sa incerc sa iti trimit poza cu 'aparatul' lui Peticuta, poate ma ajuti. Sau macar imi spui cui s-o trimit....
Nu stiu, dar ...oare s-ar jena, Peticuta al meu, sa stie ca ii expun 'intimitatea' ? :oops: :lol:

Veronica, dar daca noul venit este mai mare cu citeva luni, nu se va imblinzi mai greu, nu se va obisnui si mai greu cu noi? Spui ca va prelua el conducerea...si Peticuta a meu?? Daca o sa-l bata??
Am doua custi, ca intii am luat cusca cu pereti de plastic, apoi ii era cald odorului si sotu a citit ca-s mai bune custile cu gratii, asa ca a venit cu cusca cu gratii...Stiu ca trebuie pusi separat in doua custi, ca intii sa se obisnuiasca....in sfirsit. Ma scuz ca vreau sa stiu deodata tot, si v-am nebunit de cap.
Dar...nu vreau sa mi-l bata cineva pe Peticuta a meu. :roll:

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 12 Mai 2008, 11:19

:lol: da...asta e marea problema a tuturor
in primele saptamani exista porcutul meu si celalalt :lol:
numai ca dc iei unul de aceeasi varsta s-ar putea sa se bata mai mult...iar pana la urma totul consta in firea porcutului...dc nu e foarte bataios atunci va fi pe "locul 2" in cusca nu in casa voastra :wink:
cred ca deja ai citit ce e pe site..gemon.ro dc nu te invit sa o faci :kiss:
in legatura cu poza"aparatului" :oops: nu stiu dc o sa se jeneze dar nu ii spune si tu ca o pui pe forum :lol: ..si eu i-am facut asta lui runty si nu cred ca s-a suparat:)
ramona_inka e crescator ea va sti cu siguranta(dc poza e destul de clara) ce sex are micutul tau...
ideea e ca trebuie sa facem ce e mai bine pt ei nu pt noi..ca sa fim fericiti cu totii :friends:

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 12 Mai 2008, 11:33

daca peticuta e fetita s-ar putea rusina. daca e baietel sigur va fi mandru ca apare pe forum si ca toata lume se intereseaza de sexul lui.
eu am avut o porcuta care la inceput am crezut ca e baiat. l-am dus la dr si mi s-a spus: doamna, 80% e fetita, dar mai veniti cand face 400 de grame.
pana la urma a fost fetita
cu un alt porcut m-am chinuit tot asa sa ma uit, dar el nu statea cuminte in fata monitorului , sa compar cu poza de pe gemon. atunci i-am facut o poza, am marit-o si am studiat-o. asa mi-am dat seama ca era baietel.
mihai ne-a marturisit ca a pus porcutul pe laptop si l-a studiat.
cat despre bataia de intalnire, depinde mult de personalitatea fiecarui porcut si de cum iti e scris. eu ma chinui de la paste cu ale mele sa o accepte pe lady, nou venita. ieri m-au lasat nervii, recunosc si am pedepsit-o pe cici, desi imi era mila de ea.

cristisz
Moderator
Moderator

Mesajde cristisz » 19 Mai 2008, 14:02

Tot citeam mesajele voastre si ma minunam cat de iubareti copii aveti. Ai mei (in special Pandele) sunt mai distanti. Uneori chiar cred ca vad in mine doar un morcov urias sau un apetisant ardei gras, ca de venit la scarpinat sau smotocit doar Dorel mai are chef, si asta doar cand am fost eu cuminte si am executat tot ce au comandat ei (schimba-ne apa, adu si niste fan daca tot te duci la bucatarie, deschide frigiderul si vezi ca jos in stanga e un ardei gras, misca-te mai vioi dimineata ca parca n-ai fi dormit toata noaptea etc etc). Daca as fi facut armata si n-as fi avut comandanti mai exigenti. Sa-i vedeti calare pe gratii, zici ca cer azil politic. Dimineata (foarte) devreme unul sta de sase pe casuta si n-apuc sa misc un picior ca si incepe sa urle. Ma fac ca ploua si atunci incepe o goana prin cusca de zici ca vine taifunul. Mestec vreo doua vorbe si lovindu-ma de obiectele inconjuratoare execut ceea ce mi se ordona.

Stau insa si ma gandesc ca daca m-as trezi intr-o dimineata cu casa goala viata mea n-ar mai avea niciun farmec, asa ca.... la munca doamnelor si domnilor, stapanii vostri tocmai v-au strigat!

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 19 Mai 2008, 14:42

ce dragut povestesti!
ale mele stau cuminti la mine in brate, dar pana le prind, mai ales pe cici, e de munca! acum mai nou, daca o musca pe lady si-a zis ca nici mie nu mi-ar strica niste dintisori infipti in mana.
dar asa e cum zici, fara ei casa ar fi tare goala. cand vine de la serv, imi las geanta si direct la ele ma duc. le vad ca sunt ok si apoi imi vad si eu de treburi.

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 19 Mai 2008, 14:49

maria scrie:cand vine de la serv, imi las geanta si direct la ele ma duc. le vad ca sunt ok si apoi imi vad si eu de treburi.

Da! Dar care dintre voi mananca prima?
Tu sau fetele?? :P

Nu stiu de ce cred ca "treburile" alea de care ziceai sunt prin bucatarie sa le pregatesti lor bune-bune :P
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

maria
Calauza
Calauza

pentru cristina

Mesajde maria » 19 Mai 2008, 14:50

eu acum vad, e primul tau mesaj pe forum!
la foarte multe!
ma bucur ca ai aparut si tu cu povesti despre baietii tai.
pentru cei care nu stiu, dorel a castigat premiul de cel mai frumos porcut la expozitia din 2007 de la antipa.
va pupam pe toti

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 19 Mai 2008, 14:57

pai mancam in acelasi timp ca altfel nu se poate.
le pregatesc lor mancarica, imi pregatesc mie farfuria, le dau lor ce le-am pregatit si imi iau si eu mancarea si ma duc in casa, sa nu mananc singura in bucatarie. suntem caraghioase cred.
cum incep pregatirile cum incepe cici concertul.
dimineata, daca suna ceasul si nu ma scol incepe alergatura prin cutie. daca nu suna ceasul ma lasa sa dorm mai mult.

cristisz
Moderator
Moderator

Re: pentru cristina

Mesajde cristisz » 19 Mai 2008, 15:04

maria scrie: va pupam pe toti

si noi va pupam si va uram la toti si toate sanatate. printre picaturi ne citim si ne conversam, iar daca aveti nevoie de mine - cristisz pe mess - sar imediat si ajut dupa puteri.

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 19 Mai 2008, 15:10

avem nevoie sa mai stim cate ceva despre tine si despre baieti. stim ca esti cu sufletul langa noi, am simtit asta
sa ne mai scrii

bianca
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde bianca » 19 Mai 2008, 22:44

bine ai venit cristi! sa iti traiasca porcusorii!
si acum sa va povestesc si eu :D
cand vin de la scoala salut fetele si le dau sa pape. ma pun in fund pe jos :oops: sa fiu la nivelul lor 8) si dupa ce papa fetele incep joaca (mai greu cu alergatul ca doar e burta plina :P )
dar ceea ce vreau sa va spun este obsesia lui mika pentru picioarele mele :oops: mai exact degetele mari...ea tot timpul vine intre picioarele mele (laba piciorului, nu intelegeti altceva) si incepe sa le roada. la inceput finutz si apoi foarte insistent pana chiar le roade :shock: si normal ca ma doare! o atentionez, intelege, si in urmatoarea secunda incepe iara :?
oare care o fi ideea? :roll:

Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”