Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Patanii

Mesajde veronica » 31 Dec 2007, 08:49

viata ne da prilejul de a ne cunoaste porcusorii cat mai in detaliu si sa invatam din experiente. de Craciun am fost la tara si lipsind de acasa 2 zile jumatate am luat si porcusorii in vizita la bunica :D
zis si facut am luat cusca si hop in masina....ei daca tottul at fi fost atat de simplu.....
am pus in cusca si o bluza ca sa aiba unde sa se ascunda si am ajuns la tara..am intrat in camera am depus pretioasa cusca pe o canapea si mi-am examinat porcusorii...examinat doar cu o privire ca erau bine infipti in tubul lor asa ca i-am lasat sa se relaxeze....cand am revenit adica in 2 zile cam din 15 in 15 minute runty zburda dar shrekut era tot in tub...asa ca l-am luat de acolo sa vad ce e cu el si nu o sa va vina sa credeti(poate) ca baietelul meu avea frisoane de frica...tremura exact ca un om ,pe reprinze...
asa ca l-am luat in brate si ne-am bagat sub plapuma ca sa fiu aproape de micutul meu si am stat noi asa nedespartiti vreo jumate de ora(eu am adormit :oops: si ne-am spus povesti(timp in care shrekut nu a facut pipi :loving: ) pana cand m-a trezit el cu pupicuri si cu atentionarea legata de nevoile sale :oops: ....
dupa acest episod a fost mai relaxat .....din pacate am avut parte si de o sperietura strasnica in care cei doi guinezi s-au infipt in tub fata in fata(altfel nu i-ai vedea aproape unul de celalalt nici sa-i :suicide: )si timp de 20 de minute nu au vrut sa iasa ca am facut crize de nevroza in fata socrului :oops: pana cand acesta(mai pragmatic) s-a gandit sa comprimam tubul(se poate comprima) pana a ramas la dimensiunea unui singur rasfatat....asa ca am trecut si peste asta...nu cu foarte multe emotii insa...
acestea au fost nazdravaniile din excursie si vreau sa va spun ca in momentul in care am ajuns acasa si le-am pus cusca in locul lor s-au calmat automat si au inceput sa pape...ce e drept aveau de recuperat ca acolo au fost mai sfioasi...s-au poate nu au vrut sa lase impresia de mare mancaciosi :nodding:

morala?!!
cred ca porcusorii nostrii nu se opresc din a ne uimi(de ex nu mi l-as fi imaginat pe shrekut asa de sperios cand acasa....ce face cu runty :roll: )
:wink:
si ca trebuie sa fim atenti mai ales in excursii in ce stare se gasesc pt a le putea fi alaturi...depind de noi si noi de ei

cu mult drag
vera :love:
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
bianca
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 273
Membru din: 30 Noi 2007, 00:55
Localitate: Schweich, Germania

Mesajde bianca » 10 Ian 2008, 22:34


Avatar utilizator
Jo
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 85
Membru din: 28 Noi 2007, 21:49
Localitate: Bucuresti - Sector 3
Contact:

Mesajde Jo » 16 Ian 2008, 18:26

Doua povestioare dragalase :up2: ! Pupici dulci eroilor purcelini :kiss: .
Motocelul meu e in tratament, i-a gasit doctora un inceput de infectie urinara, si cum ia antibiotice, i s-a recomandat sa pape si iaurt (pentru protejarea stomacului). Stiam ca nu e mare fan "iaurt", dar n-am avut ce face decat sa ma gandesc la feluri de pacaleala. Prima cale a fost atacul frontal :thinking:, a doua oara am folosit metoda "patrunjel uns cu iaurt" :winking: si incepand cu a treia zi cred ca i s-a facut mila de lipsa mea de imaginatie si a inceput sa linga singur seringa, ca acum imi tot vine sa-i dau iaurt numai sa-i vad limbuta aia mica si roza in actiune :shysmile: . Tot dragalindu-l am dat de galma de pe sold (despre care doctorul zicea ca e de grasime, si ca nu are rost sa o indeparteze, ca nu-i face rau prezenta ei) si constat ca are o coaja, deci e posibil sa fie cu puroi (ceea ce e semn bun, decat sa fie cancer sau mai stiu eu ce altceva) si am inceput sa o dau cu iod pana cand ajungem iar la doctor saptamana viitoare. In rest e un nebunel, e din ce in ce mai relaxat si vad ca tratamentul nu-l streseaza pe cat am crezut.
Long live THE pig(s)!

Avatar utilizator
m00nc0w
Initiat
Initiat
Mesaje: 30
Membru din: 12 Ian 2008, 23:19
Localitate: Satu Mare
Contact:

:))

Mesajde m00nc0w » 13 Feb 2008, 19:47

A venit momentul sa faca si smotocitzii mei ceva bineinteles :lol:. Ieri cand i-am scos putin sa ma "ajute" sa lucrez la PC, Boo (mai curios de fel) dupa ce nu l-am lasat sa-mi roada cablul de net respectiv monitorul, s-a gandit sa ma ajute putin la treaba. S-a urcat el pe tastura respectiv pe touchpad-ul laptopului si numai el stie cum s-a plimbat nestingherit pana mi-a creat un director pe desktop. Si bineinteles i-a dat si un nume gen "aaaaaaaaaaaaa" :giggle:

Pe aceasta cale doresc sa anunt toti porcusorii de pe forum ca daca au probleme cu PC-urile sa nu ezite sa-l contacteze :up2:

Avatar utilizator
Jo
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 85
Membru din: 28 Noi 2007, 21:49
Localitate: Bucuresti - Sector 3
Contact:

Mesajde Jo » 14 Feb 2008, 01:58

:giggle: vai, dragalasul de el, sa-l manc de destept! Am ras de mi-au dat lacrimile imaginandu-mi-l cum lucra el de zor, sa faca treaba :winking: . Acum in directorul ala pune-i documentele personale, gen lista cu legume si fructe, lista cu veterinari, etc, ca doar n-a muncit in van :kiss: .
Long live THE pig(s)!

Avatar utilizator
m00nc0w
Initiat
Initiat
Mesaje: 30
Membru din: 12 Ian 2008, 23:19
Localitate: Satu Mare
Contact:

:)

Mesajde m00nc0w » 15 Feb 2008, 22:14

Logic, Jo :lol: De atunci deja l-am pus la treaba. In fiecare zi cate putin ... incet el o sa posteze pe aici :giggle:

Avatar utilizator
Jo
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 85
Membru din: 28 Noi 2007, 21:49
Localitate: Bucuresti - Sector 3
Contact:

Mesajde Jo » 18 Feb 2008, 19:09

Long live THE pig(s)!

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 19 Feb 2008, 03:49

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Jo
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 85
Membru din: 28 Noi 2007, 21:49
Localitate: Bucuresti - Sector 3
Contact:

Mesajde Jo » 19 Feb 2008, 20:33

Long live THE pig(s)!

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 21 Feb 2008, 12:30

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 26 Feb 2008, 15:19

a fost o data pe lista o discutie daca porcutii au sentimente. eu zic ca au.
cand porcuta mea jimmy era bolnava si statea intr-un colt cuminte, coco venea si o atingea cu boticul. jimmy chitaia usor, de genul "lasa-ma ca sunt bolnava". apoi cand jimmy pleca, coco se aseza in locul ei.
vad ca si la tine e ceva de genul asta.

Avatar utilizator
Jo
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 85
Membru din: 28 Noi 2007, 21:49
Localitate: Bucuresti - Sector 3
Contact:

Mesajde Jo » 07 Mar 2008, 18:39

Shrek nu e gelos deloc pe Runty, ca, asa cum zicea Maria, simt cand unul e bolnav si sunt tristi sau, daca locuiesc impreuna, incearca sa il incurajeze pe bolnavior si sa-i faca suferinta mai usoara. Poate de asta respect atat de mult animalutele, ca sunt capabile de mai multa compasiune decat suntem noi....
Long live THE pig(s)!

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 07 Mar 2008, 18:43

:laugh: ai idee cum tipa shrekut dc il mangai doar pe runty?
crede-ma ca imi cunosc destul e bine baieteii...acum poate atribuim diverse sentimente umane prietenilor noi parosi dar pana nu ii vezi nu poti sa ma crezi...
eii...ei sunt cei mai scumpi porcuti,,,dar in nici un caz tare cumintei :nodding:
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 03 Mai 2008, 16:18

cred ca am o patzanie demna de povestit :love:
anul trecut, in august, am fost la piatza shi am luat 2 porcushori de la o femeie care ne-a asigurat ca sunt femele...noi ne-am increzut in vb ei shi nu am banuit nik...dar Belle se ingrasha pe zi ce trecea, nu shtiam ce are, avea o burta mareee :shock: pana intr-o zi, cand m-am trezit dim shi pe langa cele 2 "femele", am vazut o mogaldeatza :talk: nu banuisem nik shi de asta ne-am speriat ingrozitor :oops: toate s-au rezolvat pan` la urma, la Suzi i-am schimbat numele in Zuzu :wink: shi l-am mutat separat de ele
am uitat sa precizez ca micutza s-a nascut pe 1 Decembrie :up:

lulitza
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 09 Mai 2008, 10:17
Localitate: Focsani

Mesajde lulitza » 12 Mai 2008, 08:07

Peticuta al meu e de putin timp cu noi. Abia este in perioada de acomodare.
Cum stie o mogildeata de 7 cm, de 2 saptamini abia, sa-si faca wc in spatele casutei lui?? :lol:
Sunt foarte incintata de asta, ca ii fac curat usor si e si cusca curata mereu.
Cind il ia fetita mea pe Peticuta, sta el la scarpinat cit sta, dar cind se plictiseste sa faca pe placul unui copilas de 6 ani, o ciupeste usor si fata il pune in cusca sa faca pipi, iar el...se apuca de papat. Si scapa nesmotocit, ca nu se deranjeaza porcusoru de la masa, nu??
In mod sigur e prefacut, ca pe mine sau pe sotul meu, nu ne-a ciupit. Deci la noi nu-l apuca pipilica :lol: , numai la fetita.
Inca pina acuma n-a facut niciodata nici pe noi, nici in pat sau pe canapele.
Suntem indragostiti de el, de-a dreptu' pur si simplu. :lol:


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori