Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Patanii

Mesajde anisoara » 26 Feb 2012, 23:02

Si fetele mele sunt in calduri! ~X(
Si se baraie si...danseaza , se fugasesc :suicide:
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Patanii

Mesajde khaos » 27 Feb 2012, 12:56

Las' ca si pe baieti ii mai apuca. Nu la ora fixa, ce-i drept, dar ii apuca. Mi-amintesc cum ai mei s-au barait, alergat, ciondanit vreo saptamana pana le-au trecut dracusorii :lol: Si ce scandal era in cusca!..
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Patanii

Mesajde maria » 27 Feb 2012, 23:38

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Patanii

Mesajde Allma » 28 Feb 2012, 00:30

Nu va mai plangeti, eu am o piticanie....si ea daca noaptea Molly se duce de pe canapeluta macar O CLIPA cat sa bea apa sau sa rontaie ceva sau orice,Paffy incepe sa URLE ca si cum o calca vreo masina, si cusca mai e si langa pat ~X(
Old username: Andreea_Molly

ClaWooDeeA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2011, 23:38
Localitate: Brasov

Re: Patanii

Mesajde ClaWooDeeA » 17 Mar 2012, 23:33

Salutare lume! Azi mi-a nascut cu bine porcusoara , doi puisori sanatosi! Sunt foarte incantata, imi facusem f multe griji in privinta ei. Sa va arat si o prima fotografie, nu prea clara, nu am vrut sa dau buzna in intimitatea lor.
Imagine

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Patanii

Mesajde Allma » 18 Mar 2012, 00:28

Ce bine! Bine ca sunt si ei si mama sanatosi si frumosi bineinteles :smile: Cand a fatat Molly a mea mi s-a zis sa nu ii stresez de mici cu blitul in ochi, mai bine sa nu o faci nici tu, crede-ma ca vei avea timp de poze....acum poti sa te uiti la ei din umbra si sa vezi ce comici sunt, sunt mai haiosi ca televizorul :loving: :giggle:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Patanii

Mesajde cryssa » 18 Mar 2012, 02:04

nu le mai da salata iarna e foarte periculos :!: salata da'le foarte putina, atunci cand stii ca e naturala. puii sunt mici si mamica probabil e slabita daca ii loveste o toxiinfectie alimentara nu vor rezista
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Patanii

Mesajde khaos » 19 Mar 2012, 12:57

Salata nu este buna nici iarna, nici vara, nu aduce nimic util in dieta porcusorului. Este bine sa fie evitata.

Porcusorii sunt tare simpatici, asteptam sa ii mai vedem si in alte poze, dupa ce se acomodeaza. :)
Ai grija ca la 4 saptamani, daca vreunul este baietel, trebuie separat de mama. Altfel risti sa o monteze si sa fac pui din nou.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Patanii

Mesajde cryssa » 20 Mar 2012, 23:47

Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

icepick
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 12 Apr 2009, 15:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Patanii

Mesajde icepick » 24 Mai 2012, 22:45

Avem si noi o patanie :!: :) Cand l-am luat pe Porcky in brate sa il mangai si sa mai stau cu el, intre timp mai verificam unghiutele, una alta si am observat ca i s-a rupt un dintisor de sus, chiar de la baza :) nu sangera, vad ca se descurca si cu mancatul!
Am citit pe forum ca o sa-i creasca la loc. Cam in cat timp? Ar trebui sa fac ceva special in perioada asta ? Sa elimin de exemplu alimentele tari precum morcovul sau bobitele( grau, floarea soarelui)? va multumesc si va doresc porcusori veseli si sanatosi :smile: Va pupam :heart: :love:
Stoica Florina-Melania

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Patanii

Mesajde biancadumy » 24 Mai 2012, 22:56

Si noi avem problema aceasta la Horus :lol: dar vad ca mananca bine,asa ca nu cred sa se intample ceva,doar ca am grij sa ii tai alimentele mai mici lui,sa poata manca mai bine :) :up2:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Patanii

Mesajde crisa24 » 24 Mai 2012, 22:58

cam un 3-4 mm pe saptamana,ii poti face fasii mai mici din morcov,renunta insa la grau uscat si seminte de floarea soarelui,doar daca nu mananca si scade in greutate va trebuii hranita suplimentar,dintisorii cresc repede,ne poti pune o poza cu gurita!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Patanii

Mesajde Gemon » 24 Mai 2012, 23:03

Va creste la lungimea potrivita in cateva saptamani, este recomandat ca in aceasta perioada sa primeasca 7-14 zile vitamina C, deoarece aceasta grabeste vindecarea, perioada se stabileste in functie de dieta, continutul de vitamina C a acesteia.

Cantareste zilnic greutatea corporala pentru a vedea daca e nevoie de o strategie privind alimentatia, daca poate manca bine si nu scade in greutate, inseamna ca nu e nevoie sa ii razi/tai marunt legumele. Ce fel de bobite/hrana speciala primeste? Semintele de grau sau floarea soarelui sunt nepotrivite, are nevoie de hrana speciala de calitate, vezi recomandarile noastre https://picasaweb.google.com/1040842857 ... cialaTapok

Fanul sa fie mereu accesibil, si incearca sa il hranesti cat mai diversificat, vezi si acest topic viewtopic.php?f=3&t=2847

icepick
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 12 Apr 2009, 15:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Patanii

Mesajde icepick » 28 Mai 2012, 12:03

Am reusit sa-i faca poza se observa ca dintisorul a inceput deja sa creasca, cand am dat eu postul era retezat de la baza :)
Totusi observ ca si cel din dreapta sus( stanga cum ne uitam la poza) e un pic tocit, sper sa nu-l piarda si pe ala :( dar toate la timpul lor, poate nu o sa se intample asta :smile:

:arrow: Imagine

L-am hranit in decursul zilelor cu iarba proaspata ( din gradina mea crescuta special pentru el) si cu papadie ( tot din curte) si fanul cel de toate zilele :) plus cate un fir de marar, patrunjel, o bucatica de morcovel sau de castravete, cateva fire de rocoina crescuta prin iarba :)
Nu-i place ardeiul, am incercat de cateva ori sa-i dau si nu se atinge de el....cand era mai mic, tot asa nu-i placea portocala, insa acum o adora :) cand desfac eu o portocala ii dau si lui jumatate de felie :) Apica are la discretie :)
Apropo, boabele la care ma refeream sunt de la bunica mea de la tara, este grau si floarea soarelui, din care ii dau la cateva zile , dar nu mereu! ( totusi am incredere mai multa in ele decat in cele ambalate).
Stoica Florina-Melania

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Patanii

Mesajde Gemon » 28 Mai 2012, 14:11



Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori