Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Patanii

Mesajde maria » 16 Iul 2012, 11:22

ii vezi asa mici si blanosi si zici ca nu au mare lucru in cap, dar uite unde ii duce mintea:
sa nu inchida gura , ca poate nu te prinzi ca nu a inghitit medicamentul si sa stranga degetelele!
mari smecheri!
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Patanii

Mesajde biancadumy » 16 Iul 2012, 11:27

La mine e teroare la taiat unghiute... :nerdy:


Cel mai cuminte e Cornel,dragul de el,nu zice nimic si nu comenteaza.Iar cel mai nazdravan e Zuzu...e o figura,el si la pieptanat face figuri,n-are pic de stare :lol: . Ceilalti sunt mai cuminti,doar Gifty mai isi strange gherutele uneori iar Horus mai capseaza nitel :lol:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Patanii

Mesajde MaraC » 16 Iul 2012, 12:24

La noi e asa: Quizi ma apuca de mana, Alvin sta si Corb urla degeaba :lol:

Avatar utilizator
Pukka
Membru
Membru
Mesaje: 150
Membru din: 27 Dec 2011, 14:34
Localitate: Constanta

Re: Patanii

Mesajde Pukka » 17 Iul 2012, 01:14

Azi dupa o zi plina cu 2 dintre catelusele mele la vet am ajuns acasa si le-am scos pe porcute sa le dau masa verde eu. In timp ce le dadeam bucatica cu bucatica din morcov a venit una din catele(Daisy) sa vada ce fac eu la porcuti acolo si a bagat botu sa le miroasa. In urm. moment Sophia a apucat-o pe catekusa de nas si dupa ce i-a dat drumu Daisy, dupa ce ca nu le prea placea prea mult, a inceput sa schiorlaie si sa fuga de nebuna prin camera. Mai pe seara le-am scos iar pe domnisoare la plimbare prin casa de data asta si cum le-a vazut, doamna Daisy a plecat in baie si s-a bagat in cada si niici ca a mai iesit cat au fost monstruletele libere. Uite asa a reusit un porcut de aproape un kg sa sperie o catelusa de 22kg... rofl
"Live for what you create & die protecting it" -Lady Gaga

anne_Mary
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2012, 09:55
Localitate: ploiesti

Re: Patanii

Mesajde anne_Mary » 17 Iul 2012, 06:00

rofl rofl tare faza! Acum cand te supara Daisy aduci porcusoru sa o pui la punct rofl

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Patanii

Mesajde maria » 17 Iul 2012, 06:34

:lol:
mai stiu un beagle terorizat de un porcusor
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

porcusorul_meu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 09 Noi 2012, 14:53
Localitate: bucuresti

Re: Patanii

Mesajde porcusorul_meu » 20 Noi 2012, 14:25

foarte tare:))) serios chiar a facut asta? ma uimeste ca un animal poate face asa ceva:))

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Patanii

Mesajde khaos » 20 Noi 2012, 17:39

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Patanii

Mesajde crisa24 » 20 Noi 2012, 18:10

cred ca la ultima postare, cea a mariei!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Patanii

Mesajde khaos » 20 Noi 2012, 19:02

Sigur? Crisa, am postat mai sus pentru ca am mai vazut in care a scris userul porcusorul_meu si raspundea primei postari din acel topic, care data de prin 2009. :noway:
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Patanii

Mesajde Allma » 20 Noi 2012, 19:19

Si eu am patit asta in primele zile pe forum :lol: Cand dai click pe titlul forumului iti apare prima pagina, probabil credea ca nu a raspuns inca nimeni si poate nu a observat data :smile: Asa e pana se invata :giggle:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
Exquisite
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 02 Mai 2013, 16:51
Localitate: Nemtia

Re: Patanii

Mesajde Exquisite » 13 Mai 2013, 13:06

Porcii mei ai implinit 9 zile de cand ii am si au deja o luna ca varsta! deja se simt bine la mine, se alearga ca bezmeticii, baga capul intre gratiile ieslei de fan sa fure floricelele de hibiscus si au inceput sa faca figura popcorn!!! sunt mandra de nu mai pot!!! :heart: :heart: :heart:
Porcii Ion si Gheorghe (aka Johann si Georg) va saluta respectuos: Gutuva-n Tag :D !
:dance: :dance:

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Patanii

Mesajde crisa24 » 13 Mai 2013, 13:11

Felicitari, insa ai grija cu plantele de interior sunt otravitoare pentru ei!
Popcorneli placute in compania lor! :heart:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Exquisite
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 02 Mai 2013, 16:51
Localitate: Nemtia

Re: Patanii

Mesajde Exquisite » 15 Mai 2013, 16:06

Crisa, e vorba de hibiscusul din fân. Plantele sunt deja afară. Oricum când vine toamna le bag în casă pe pervaz. Nu suport flori pe podeaua mea scumpă. Nu e laminat de aceea am mare grijă de ea. Când vor fi porcii pe ea o să o spăl direct după vizite cu esenţă de oţet dizolvată în apă. Înainte de a lua monstrii klitschko m-am documentat pe site apoi am citit şi prin forum. Cabluri plante...departe de puiuti. Oricum multumesc tare mult de sfat, aştept să mă sfătuiţi mai departe şi vă voi răspunde mereu pentru a elimina neînţelegerile. Fug la un alt topic că vreau să pun o întrebare. Salutăm cu 3 perechi de lăbuţe! :love:


Edit: astazi a baut gheo apa!!! a meritat stradania zilnica de a le arata ce doamne iarta-ma is sticloaiele alea cu tumburus de fier!!! :clapping: :clapping: :clapping:
Porcii Ion si Gheorghe (aka Johann si Georg) va saluta respectuos: Gutuva-n Tag :D !
:dance: :dance:

Felicia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 26 Ian 2014, 10:27
Localitate: Ludus

Re: Patanii

Mesajde Felicia » 26 Ian 2014, 12:32

Buna.
Eu aseara am mai luat o fetita, puiut de data asta. Si am adus-o acasa si am pus-o langa cea mare, pe care o am de o saptamana. Ce mare a inceput sa topaie amenintator la cea mica, ii lua mancarea din gura si nu o lasa la apa. Seara cand sa ne culcam am pus-o pe cea mica intr-un lighean, chiar langa cusca. Si ce sa vezi? Se ridica si sare peste lighean inapoi in cusca :)). Am pus-o pe cea mare, care era mai retinuta de obicei, dar cand a vazut-o pe micuta ca sare, a trecut si ea din lighean inapoi in cusca. Le-am lasat in cusca pe amandoua. Si azi inca se mai zburleste la micuta, dar ea e o luptatoare si nu se lasa. La un moment dat trageau amandoua de un fir de pai. :lol:
Sper sa fie bine.
Va pup.


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori