Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 08 Aug 2010, 18:57

Porcutzii mei nu prea se sperie asa tare de zgomotele puternice. Eu ma usuc cu uscatorul si las in permanenta usa de la hol deschisa si ei nu fac absolut nimic, cu toate ca zgomotul e destul de tare. Singurul sunet pe care nu-l suporta oricat de incet ar fi este cel de metal. Imediat fug la auzul lui si, in afara de faptul ca baraie, stau pititzi vre-o 15 minute pana se asigura ei ca nu s-a intamplat nimic si nu e nici un pericol. :cavies:

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 09 Aug 2010, 07:29


Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 09 Aug 2010, 08:06

@cosmina : Si pe mine ma intrebi ? Nu cred :giggle: , ca esti la zi cu toate pataniile :)

Eu sunt mandra ca mai nou fetele vin sa ia papica de la mami din mana in mod organizat. Am reusit cu 5 ce nu reusisem cu 3. Eu cred totusi ca le-a pus Zarra la punct , le-o fii tinut sedinta si le-a spus ,,Fetelor , de azi s-a terminat ! Ne organizam sa nu o mai suparam pe mami.Primim mancarica frumos , nu ne ingramadim ca porcii!" .
Mati s-a facut foooooaaarte mare ! Uneori ma intreb daca nu cumva o sa am vreo surpriza si o sa se faca de vreo 5kg :sealed: . Culmea e ca daca prinde mancare bine , daca nu iar bine ceea ce ma face sa cred ca procedeaza precum hamsterul din G-Force si isi ascunde papica in casuta.
Furnicuta e ea , cu ea si pentru ea . Nu o scoti din ale ei orice ar fi.Ii place sa se creada in continuare sefa desi realitatea e alta.
Betty e pe zi ce trece mai dragastoasa.Ori regreta foarte mult acea buza sparta cu care m-am molipsit acum 3luni si 8zile ori s-a hotarat sa devina fetita cuminte si ascultatoare
Pinky imi arata in fiecare zi recunostinta. Nu uita sa imi multumeasca niciodata ca e parte din familia noastra.Cand bag mana in cusca vine repede , repede ... ma pupa si apoi isi baga boticul sub mana mea sa o mangai(Asa cum face un catel ori cum se alinta pisica) . Ei cum sa renunt eu la ea ? :( O fii oare vreo strategie stiind ca vreau sa o dau ?
Zarra Offf Zarra :heart: ...Mai are rost sa va povestesc de ea ? Le-a pus in agrafe si carlige pe fete , parca au intinerit si ele. E o scumpa ce sa zic , umbla prin toata casa si exploreaza fiecare colt. Ceea ce ma bucura este ca nu o tenteaza cablurile(Ultima data am ramas fara un incarcator in 5 secunde datorita Furnicii)

Cam atat ! :tease:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Mesajde pishcotzzika » 09 Aug 2010, 13:08

CIUCI alias NEGRUTZU pupa toate porculinele de pe forum :*...:)))

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

strategie de a obtine ce vor la orice ora

Mesajde crisa24 » 23 Aug 2010, 10:42

Buna, sa va povestesc ce a facut pusu al meu aseara, pe la 2 dimineata, a chitatit tare ca stia ca astfel ne trezeste, el doarme impreuna cu mine si prietenul meu in dormitor, in balcon aveam mancare proaspata intr-un castron, el a simtit ca mancarea este in balcon si dupa ce facut tot posibilul sa golesca farfuria lui, a facut galagie, incepand sa roada la usita si chitaiind, am verificat si am vazut ca nu prea mai avea de ros decat fan si cateva bobite din acelea uscate, pana aici ok, i-am facut plinul, dar el nu era interesat de mancare, el dorea sa iasa afara din cusca, eu l-am adoptat acum 6 zile si are un an si jumatate, este mascul, am zis sa ii las usa deschisa si el a iesit si zburda pe afara, am vorbit cu el si l-am pacalit sa intre in cusca iar, vroiam sa vad ce vrea sa imi arate, am incercat pe urma sa acopar cusca, cu un prosop subtire, a facut mai mult scandal, a bagat capul sub trocul lui si la rasturnat si iar chitaia si rodea la usa si vroia sa fie mangaiat, eu l-as lua cu mine in pat dar face mizerie, ca imi este drag foc, la inceput era asa irascibil pentru ca nu prea fusese scos afara, dar cu mine are in fiecare zi timp de iesit afara, pana la urma l-am dus in balcon si am lasat usa deschisa la dormitorul nostru cu balcon, l-am lasat sa faca putin scandal si pana la urma sa linistit, daca vede ca ii dau putina atentie noaptea, el nu ma mai lasa sa dorm :fat:

Imagine


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 23 Aug 2010, 12:31

poza cu copiii mei

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Mesajde pishcotzzika » 23 Aug 2010, 21:24

si in al doilea rand ca o completare....nu ii lasa peste noapte mancare gen castraveti, rosii,morcovi, ardei.....lasa-i doar apa si fan....nici macar bobite speciale pt ei...ca sunt satioare.....si nu o sa mai pape fan care e ffff imp pt ei..... :D
CIUCI alias NEGRUTZU pupa toate porculinele de pe forum :*...:)))

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Mesajde pishcotzzika » 27 Aug 2010, 15:16

azi am avut parte de o intamplare si hazlie....dar mi-a lasat si o urma de durere in suflet :cry: azi dimineata am avut nevoie de haina din dulap....si cum era mai in spate am fost nevoita sa scot aproape tot de pe raft sa ajung la ce vroiam....printul meu zburda pin camera pa langa hainele ce le-a pus eu jos.Pana aici totul frumos...dar am facut gresala sa scot pilota in care dormeau printii mei cand erau toti 3 :cry:, pe mpment nu mi-am dat seama el cu a vazut pilota e sarit pe ea......desiiiiiiiiii e spalata deci nu prezinta ure de miros......Am gasit ce cautam si dau sa strang lucrurile inapoi si sa vezi atunci scandal :cry: plagea efectiv ...urla ca din gura de saarpe, a fost in zadar sa incerc sa il linistes.Pana la urma ne mutam in alta camera si nu va zic ca dupa vreo 10 min ciuci statea in fata dulapului unde se alfa pilota :cry: si a stat asa pana i-am dat pilota si de atunci adica de pe la 10 de azi sta doar in pilota aia nu iese nici macar pentru papa :cry: si eu stau si sa uit la el :cry:
CIUCI alias NEGRUTZU pupa toate porculinele de pe forum :*...:)))

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

pilota

Mesajde crisa24 » 27 Aug 2010, 16:44

Buna, incerca te rog cu ceva la fel de tentant, sa fie pufos si moale, dar mai mic, poate nu va mai iubi pilota atat de mult, poate merge sigur nu se dezlipeste de ea ca ii face placere ceva textura, culoare, sau ca e moale si pufoasa, incearca sa iti dai seama, cum sa ii gasesti ceva mai mic asemanator.Bafta. :sleeping:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 27 Aug 2010, 17:08

Porcuta mea atunci cand o pun langa mine pe pat sau pe scaun da cu capu in piciorul meu ca sa il ridic pentru a se intinde ea:)). Am ramas eu pe dinafara pentru confortul ei :)) :lol:
Cristina

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

film cu porcusori

Mesajde crisa24 » 27 Aug 2010, 18:03



Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Mesajde adelinatache » 27 Aug 2010, 18:37

Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 27 Aug 2010, 21:35


Avatar utilizator
eva_eve17
Membru
Membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Apr 2010, 16:56
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde eva_eve17 » 29 Aug 2010, 10:51

am vazut cateva poze cu cei din G-Force :lol:

apropo(k tot e topicul asta pt povestitul pataniilor noastre cu porcutii)..ieri,am adormit cu Tommy pe mine..Tommy care statea asa de departe de fatza mea, cnd m-am trezit ce sa vad? el facut placinta pe pieptul meu(de relaxat poate :giggle: )si dup-aia ma mirosea cu mustatile pe fatza..m-a bufnit rasu shy el a inceput sa-mi linga mana
m-am convins k shy masculii sunt iubitori.. :tease:
~~~ Iubitor oficial de porcuti :3 ~~~

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 29 Aug 2010, 11:10

Ãla mic vrea sã fie ºefu.. aºa cã au Început alergãrile.. nici Împreunã nu mai vor sã pape,dar nu ºtiu ce l-a apucat pe ãla mic i-am pus În cuºcã dupã ce le-am fãcut curat ºi s-a urcat pe Fluff ...
I don't have one .


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori