Toarce sau mi se pare mie?

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde MJProtector » 15 Iul 2012, 13:05

Alalta seara la culcare cand o mangaiam, mi s-a parut ca toarce... Am luat mana de pe ea si nu am mai auzit. Am pus mana pe ea, iar am auzit acel tors... Am zis ca mi se pare.
Aseara la fel ... A plecat de pe locul special amenajat pentru ea in pat si a venit la mine (eu eram cu spatele la ea si a venit in fata mea). A scos un sunet foarte scurt, am vorbit cu ea si am inceput sa o mangai si iar am auzit acel tors... Am luat mana de pe ea si a venit cu boticul si mi-a dat peste mana, (identic cum fac cainii cand vor sa fie mangaiati) si iara a scos acel sunet scurt. Am mangaiat-o iar si statea ca un nou nascut la mangaiat si iara o auzeam torcand. Am zis ca mi se pare, ca se aude altceva, insa ce?!

Intrebare: Porcusorii de guinea torc?

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde FlorinG » 15 Iul 2012, 13:11

ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde MJProtector » 15 Iul 2012, 15:48

In cazul nostru sa iau partea asta :"- Femela de rang inferior in asa fel isi exprima intentia pasnica (aplecandu-si si capul de cele mai multe ori), dorinta de a se imprieteni cu femela de rang superior", corect?

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde FlorinG » 15 Iul 2012, 16:21

Ale mele fac asa cand le mangai, iar dupa un timp doar mormaie. Eu nu cred ca ne percep pe noi ca pe cineva din aceeasi specie cu ei, astfel incat sa foloseasca ritualul de imprietenire. Iar intre ele fac asa numai cand sunt in calduri, niciodata in alta situatie.

Cand sunt in calduri nici nu apuc sa le ating ca incep sa baraie.
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde MJProtector » 15 Iul 2012, 20:32

Am inteles...
Eu visam frumos... faza e ca de cand a inceput sa toarca adica de 2 seri a inceput sa se schimbe mai mult, adica sa se joace, sa-mi dea mai multa atentie, nu mai este asa linistita ca la inceput, acum este ca un copilas zburdalnic.
O am de 6 zile. Din a 2 a zi s-a obisnuit cu mine, mi-am dat seama asta ca daca cineva vrea sa o atinga, nu sta si plange. Eu sunt singura care este acceptata de ea.

nicu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 17
Membru din: 25 Sep 2012, 19:27
Localitate: Galati

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde nicu » 02 Oct 2012, 11:32

Si al meu scoate un sunet dragalas cand il mangai. L-am inregistrat si o sa postez inregistrarea.( nu se vede nimic, dar nu asta e important) O sa postez mai pe seara, acum plec la scoala.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde khaos » 02 Oct 2012, 12:09

Baraitul poate insemna ca nu ii place felul sau locul in care o mangai in momentul respectiv. De asemenea, se pot barai intre ei, cel care baraie vrand sa para, sa zicem, amenintator. De exemplu, Pixel al meu il baraie pe Klaus cand nu ii convine ceva, sau cand vrea sa se impuna.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

nicu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 17
Membru din: 25 Sep 2012, 19:27
Localitate: Galati

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde nicu » 03 Oct 2012, 10:57

Trebuie sa gasesc cablul de date. Scuze... Stiu, si sunt curios sa vad daca ii place sau nu. Am impresia ca nu prea...

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde MJProtector » 24 Oct 2012, 07:07

Hello,
Nu am mai intrat de ceva timp pe forum, insa acum recitind acest topic vreau sa va spun ca acel barait pe care porcuta mea cea mare il scoate este chiar de placere.
Ii place sa fie mangaiata doar cand vrea ea, daca o mangai si nu vrea baraie tare, urat, exact ca in sunetul redat pe gemon.ro, in schimb atunci cand are chef de mangaiat, vine la mine se intinde langa mine ca o adevarata scrofita si da cu caputul ca un catelus peste mana mea. Atunci stiu sigur ca fata are chef de alintat, si incepe sa baraie (toarca cum ii zic eu) incet de abia o auzi, in caz ca iau mana de pe ea, da iar cu caputul peste mana mea. Asa ca acel sunet minunat si abia auzit este clar de placere.

La cat mai multe astfel de baraituri va doresc.

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde Allma » 24 Oct 2012, 09:13

Bine ai revenit :up2: Cu ocazia asta, poate ne arati un pic fata ta, sa vedem cu i-a mai crescut parul :heart:
Old username: Andreea_Molly

MJProtector
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 83
Membru din: 10 Iul 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde MJProtector » 24 Oct 2012, 12:23

Buna,
Nu i-a crescut parul prea mult.
Iat-o alaturi de "prietena" ei Dayo.

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Toarce sau mi se pare mie?

Mesajde Allma » 24 Oct 2012, 18:23

Vaaai, dar chiar s-a facut superba :heart: Frumoasa prietena, nu am mai vazut-o pana acum :loving: Sa va bucurati atat tu, cat si cealalta porcina de ea :heart:
Old username: Andreea_Molly


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori