Curiozitate...

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 96
Membru din: 21 Mar 2010, 22:36
Localitate: Iasi

Mesajde Gold_Sorceress » 23 Mar 2010, 16:20

Si purcelusii mei tot cu piciorusele din spate intinse dorm, insa capul il tin mereu pe o parte. Noi le spunem "placintzele".
Totusi, cu toate ca ii am de 1 an de zile, niciodata nu m-am indurat sa-i las sa umble prin camera. Dar urmeaza sa le fac un coltisor doar al lor, intr-o camera nelocuita.
Cand ma uit la pozele voastre nu-mi vine sa cred cat pot fi de frumosi si dragalasi toti! Sa ne traiasca !

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 23 Mar 2010, 17:28

Sincer nu imi dau seama cum nu i-ai lasat pana acum pe jos prin camera.Dupa atata timp... :(
Ai mei stau mai mult pe jos prin camera decat in cusca.Ce-i drept le pun paturici pe jos si astea le spal cam la 2-3 zile.
Ai mei deabea asteapta sa ii scot din cusca.Cand sunt plecata de acasa nu ii las singuri prin camera pe jos doar daca stiu ca ma intorc repede.(maxim o ora).
Sa ii vezi cum alearga pe jos ,eu stau si ii privesc ore intregi.In cusca daca ii pun se baga la somnic.Nu sunt deloc activi.Nu imi place sa ii vad dormind toata ziua...
Incearca si tu sa ii lasi pe jos sa vezi cat de scumpici sunt.Si cum se bucura! :smile:

Avatar utilizator
Gold_Sorceress
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 96
Membru din: 21 Mar 2010, 22:36
Localitate: Iasi

Mesajde Gold_Sorceress » 23 Mar 2010, 17:38

Da, voi incepe sa fac lucrul acesta.... La mine este cam complicat, pentru ca am si un caine in casa...ii voi muta in alta camera si voi tine usa inchisa, pentru a`l impiedica sa ajunga la ei. Bineinteles ca schimbarile vor fi lente si sub supraveghere, nu vreau sa se raneasca sau sa pateasca ceva. Nu am mentionat faptul ca au mai fost scosi din cusca , ne jucam cu ei pe pat , nu au stat inchisi in tot acest timp.
Sper sa fie totul bine, abia astept sa se invete. :D

Avatar utilizator
zsilviutza
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 85
Membru din: 23 Mar 2010, 20:39
Localitate: Bucuresti

dormit

Mesajde zsilviutza » 05 Apr 2010, 21:29


Al nostru doarme ca un porcutz :lol: tolanit fara nici o treaba daca il luam sa il tinem in pat ori se aseaza pe piept ori langa si sfoaraie :giggle:
mult noroc!

Avatar utilizator
andy_stege
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 72
Membru din: 12 Feb 2010, 23:34
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde andy_stege » 18 Mai 2010, 00:11

Imagine

Oare ce o fi acolo?

Eu stau foarte comod la masa :dans:

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 18 Mai 2010, 05:25

help.. nu stiu unde sa scriu.. dar am gasit o veverita canadiana neagra pe strada.. e simpatica dar face pe moarta.. cand am luat-o se misca si tipa.. dibn nefericire nu stiu ce sa ii dau de mancare ,si ar si purici..plina. sper sa nu se molipseasca si porcul. am pus-o in cusca lui la repzeala.. evident fara porc.. saracul se plimba si el prin camera nu stie dc l-am dat afara.
i-am dat alune si seminte si mar. si in continuare sta incolacita cu ochii semideschisi, cineva un sfat> cine se trezeste primul.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 18 Mai 2010, 06:49

am dezinfectat mocheta de pe langa.. din cauza vreunui puric. si am curatat si cusca.. si pe veverita am pus-o separat intr-o cutie.i-am dat mar si seminte si alune. cred ca are labutele bolnave ca am vazut ca se misca dar greu .si incerca sa manance.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 18 Mai 2010, 08:33

Imagine
Imagine

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Mesajde biancadumy » 18 Mai 2010, 09:35

pff e superba ....dar sincer daca are purici sau paraziti si ai pus-o in cusca porcului nu cred ca e bine ...i-ar trebui si ei o cusca,nu o cutie de carton....sau daca e o cutie mare....nu stiu ce sa zic este foarte frumoasa,eu zic sa o duci la veterinar ;) bafta :up2:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 18 Mai 2010, 11:52

Cosmina, cel mai bine ar fi sa o vada un veterinar. Daca nu o poti duce, cumpara spray Biokill http://www.biokill.com.hk/en/products01_insect.htm
si aplica in asa fel, incat sa ii feresti ochisorii, gurita si nasucul, produsul nu dauneaza sanatatii veveritei, poti aplica fara probleme, dar asa, cum am mentionat mai sus. Daca e nevoie, repeti dupa 4 saptamani. La fel pulverizezi si zonele in care era, pentru a nu se reinfesta.

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde cristinamar » 18 Mai 2010, 13:11

Cosmina, pune anunt si poze cu veverita pe situl animale.ro Sigur o sa o ia cineva repede, stiu ca sunt cautate veveritele. Saraca cum o fi ajuns in strada?

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 18 Mai 2010, 13:16

Cosmina este in Canada din cate stiu, ma gandesc ca poate acolo sunt organizatii specializate in salvarea animalelor, nu ca aici. Poate ai vreun centru din acesta prin apropiere...Sau m-am uitat eu prea mult la Animal Planet...
Sanatate micutei si sper sa ajunga cat mai repede inapoi in mediul ei.
MadalinaImagine

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde cristinamar » 18 Mai 2010, 13:18


Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 18 Mai 2010, 13:54

In Canada poti sa le intalnesti in parcuri,
Imagine
trebuie dusa la un adapost numai in cazul in care e bolnava, dar si atunci mentionat locul de unde a fost luata.

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Re: dormit

Mesajde pishcotzzika » 18 Mai 2010, 16:37



Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori