Tandrete

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 17 Sep 2010, 19:42

Tandrete sau curiozitate ?
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
P.S : Scuzati calitatea FOARTE proasta a fotografiilor dar nah , sunt facute cu camera 3G(secundara) de la telefon . Ne faceam si noi poze singure :giggle: (in lipsa de ocupatie , singure acasa) :lol:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 17 Sep 2010, 19:57

Si voi, ca fetele, deh....
Frumoase si daca pozele nu-s clare.
poza cu copiii mei

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 17 Sep 2010, 20:21

Asta din poza e fata preferata a lui Carotte :smile: A zis ca s-ar potrivi amandoi :tease:

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Re: Tandrete

Mesajde pishcotzzika » 11 Oct 2010, 13:06

aseara am avut parte de un moment.....pfuuuuuuuuuu :heart: :heart: ....ieri piticu meu a fost putin dewranjat la burtica dar am luat masuri si deja sper seara era ok :up: , dar ce s-a gandit mami lui sa il ia mpic in pat sa il smotoceasca putin.Zis si facut, ne punem noi 2 in pat eu eram in una din nefericitele zile alea femeii cu niste dureri groaznice care le-am avut pe tot parcursul zilei insa preocuparea pt Neagra a fost mult mai mare ca am si uitat de durere, dar aseara knd m-am pus in pat am inceput sa resimt si tam noi ce stam in pat neagra fugea, facea popcorn pe sub patura si dintr-o data linistite totala si ce credeti.....printul meu a venit la mine pe burtica si s-a cuibarit, s-a lungit, s-a asezat, s-a tot invartit pana s-a asezat si ce credeti a domit :giggle: , am stat asa vreo 1 cred, eram amortita dar nu a contat :up2: atata vreme cat il simteam cum respira si cum e caldut si asa dragutz cum s-a lungit el cat era de mare :giggle: a fost un moment de tandrete care m-a facut sa uit pffffff toate durerile din lume...
P.s....scuze pentru romanul asta lung :giggle:
CIUCI alias NEGRUTZU pupa toate porculinele de pe forum :*...:)))

sabinutza
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 77
Membru din: 27 Iul 2010, 21:36
Localitate: pitesti

Re: Tandrete

Mesajde sabinutza » 12 Noi 2010, 22:37

ce draagutz!! :heart: :heart: . cata dragoste pot oferi si porculinii astia :love:
Humans must love Guinea Pigs

dana lucia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 16 Noi 2010, 15:00
Localitate: Brasov

Re: Tandrete

Mesajde dana lucia » 18 Noi 2010, 10:10

Suntem proaspetii "parinti" ale doua sufletele de guineea. Din pacate , pana acum nu au socializat, au fost tinuti izolati si sunt speriosi. Speram insa ca vor deveni afectuosi, deoarece copiii ii adora, la fel si noi ...Ne dorim toti sa fie fericiti...Am descoprit ca au dat dovada de fericire, deoarece au sarit ca mingile in noua lor casuta, spatioasa si primitoare. Mai au nevoie de ceva tunele sa se ascunda, dar in curand speram sa le confectionam noi. Acum rontaie la crengute proaspete de mar :D
Mai multe poze vedeti aici :
http://copilarieregasita.webs.com/apps/ ... d=10405781

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Tandrete

Mesajde maria » 18 Noi 2010, 10:39

sa iti traiasca porcilinii
sunt f frumosi si din ce vad eu in poze vor fi f rasfatati
dar am mai vazut ca ai cam putin talas in cusca
ar trebui un strat de aproximativ 3 cm
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

dana lucia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 16 Noi 2010, 15:00
Localitate: Brasov

Re: Tandrete

Mesajde dana lucia » 18 Noi 2010, 10:49

Am pus talas mai mult , dar il risipesc cu labutele, il aduna intr-un colt si stau pe podeaua goala.Am pus intr-un colt un prosop, dar nu stau mereu pe el...Fan proaspat pot pune ca asternut?Ma gandesc ca nu il pot imprastia asa usor...

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Tandrete

Mesajde maria » 18 Noi 2010, 11:25

nu, fan nu poti pune
nu are aceiasi putere de absorbtie ca talasul si daca e mai grosier se pot intepa la labute
talasul e numai bun
uite sa iti dau un exemplu
eu am 2 custi mari, una de 1,2 m si una de 1m
pt ambele imi trebuie o punga de talas chipsi mare
dupa ce il pun il batatoresc un pic
daca e talas putin porcuti il imprastie pe langa cutie, il pot strange in colturi, ei pot sta cu burticile pe plasticul cutiei si pot raci sau pot sa alunece cand alearga si se pot accidenta la picioruse
sau se mai poate intampla ca vazolind talasul, sa starnesca praf si sa aiba probleme cu ochisorii
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

dana lucia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 16 Noi 2010, 15:00
Localitate: Brasov

Re: Tandrete

Mesajde dana lucia » 18 Noi 2010, 11:32

:( sunt f speriosi si zvacnesc asa puternic din labute ca imprastie talasul asa batatorit cum e cand sesizeaza o misca in camera sau un zgomot...sper sa se imprieteneasca si sa se acomodeze cu mediul...au o cusca mare, de 1,5 pe 0,50...

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tandrete

Mesajde cristisz » 18 Noi 2010, 11:41

poza cu copiii mei


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Tandrete

Mesajde maria » 18 Noi 2010, 11:49

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

dana lucia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 16 Noi 2010, 15:00
Localitate: Brasov

Re: Tandrete

Mesajde dana lucia » 18 Noi 2010, 12:21

Dar ale mele sunt cam tot timpul suparate...Stau ascunse sub jgebuletu cu fan...le ademenesc cu toate banatatile, dar tot acolo stau si "ciripesc" intruna...Imi doresc sa fie fericite! :P

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tandrete

Mesajde cristisz » 18 Noi 2010, 12:36

Nu-s suparate, doar speriate. Daca li se vorbeste pe un ton cald si de mica intensitate, la care se adauga ceva bun...se vor imblanzi.
Eu am o purcelusa recuperata acum 2 ani dintr-un pet shop care se desfiinta. Era obisnuita sa fie hranita si data la monta. Atat. Locuia intr-un acvariu ingust in care nici nu se putea intoarce.
A trebuit multa munca sa ajung azi unde am ajuns: sa accepte sa fie luata in brate, sa ia mancare din mana, sa nu se sperie cand pun in cusca farfuria cu hrana.
Nu spun ca si la voi va dura tot atat, dar madam Taifun (adica ea) avand cam 3 ani la vremea respectiva s-a acomodat cu binele mai greu.
poza cu copiii mei


dana lucia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 16 Noi 2010, 15:00
Localitate: Brasov

Re: Tandrete

Mesajde dana lucia » 18 Noi 2010, 13:05

Am vazut pozele!!! minunati micuti ai!!
S-ar putea sa dureze putin mai mult si la mine, deoarece nu am incotro si trebuie sa le tin in camera in care mai am si trei catelsui...Asa ca, din cand in cand trebuie s asuporte cate un latart ascutit si nervos ...De luat in brate, nu e problema. Au invatat s abea apa, ca pana acum nu au baut. Ele au stat izolate intr-u cusca de lemn, intr-o camruta in care intra doar din cand in cand cineva sa le hraneasca...Acum au lumina, au psatiu, au mancare la discretie...confectionam si ceva auxiliare din lemn de mar...Vrem sa fie fericite ! :love: oricum, cand le luam in brate si le mangaiem, scot un gangurit ca de porumbel . Cred ca le place ! :D


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori