Face pipi unde nu trebuie

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Mesajde Gabici » 06 Mai 2009, 10:39

Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

Avatar utilizator
fifi&lala
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 14 Sep 2009, 17:09
Localitate: Baia Mare

Mesajde fifi&lala » 29 Sep 2009, 18:00

si cei care isi tin porcusorii liberi prin casa?(bineinteles porcusorii avand acces la cusca lor) posrcusorii vor face pipi prin toata casa???si vor lasa bobite pe podea sau pot fi invatati sa fac doar in cusca lor? eu mi-as dori ca porcusorul meu sa fie liber prin casa.....desi ii las cusca deschisa inca nu iese afara singura...e mica inca are 2 luni si jumatate.poate de aceea....dar mi-e frica ca nu se va obisnui deoarece deja am avut 3 incidente in care a facut pipi pe mine. incearca sa ma marcheze??bobitele nu sunt extrem de deranjante k sun usor de curatat...dar totusi as prefera sa nu faca nici asta. ceva sfaturi??? multumesc tuturor. va pupicesc

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 29 Sep 2009, 18:17

Inainte sa faca pipi pe tine te-a avertizat in vreun fel? nu a tras cu dintii usor de degetul tau sau de bluza ta? nu s-a agitat? Porcusorii fac pipi din 15 in 15 minute aproximativ, si incearca mereu sa ne avertizeze cand ii tinem in brate...Si eu am patit-o, pt ca am ignorat mesajele, credeam ca se gita din alte motive...si recunosc, nu o singura data :oops:
In ceea ce priveste iesitul din cusca, porcusoara ta, daca va avea o partenera, va fi incurajata mai mult sa exploreze. Acum este un pui speriat care prefera sa nu paraseasca mediul in care se simte in siguranta.
MadalinaImagine

Avatar utilizator
fifi&lala
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 14 Sep 2009, 17:09
Localitate: Baia Mare

Mesajde fifi&lala » 29 Sep 2009, 18:27

in curand va avea o surioara doar ca va mai dura vreo 4 saptamani deoarece inca e vrea mica sa paraseasca crescatoria de unde o voi achizitiona. dara intrebarea mea este???daca va iesi si va umbla libera nu va face peste tot???si da m-a atentionat. :D voi sti data viitoare. merci muult

Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 29 Sep 2009, 19:56

e posibil sa nu faca peste tot
pe fetele mele cand le scot le las de obicei un prosop pe jos, unde le pun si putina mancare sau fan sa le momesc acolo
s-au invatat (Cat de cat) sa faca pipi acolo
bine, Lilly care e inca puisor face unde apuca, cele mari sunt mai atente :lol:
#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Mesajde Gabici » 30 Sep 2009, 09:28

Nu stiu foarte exact cum e cu porcusorii ce sunt liberi prin casa si cu obiceiurile lor, dar eu una nu cred ca as avea curajul sa il las prin casa. Am auzit odata de un caz cand porcusorul a fost calcat din greseala! :noway:
Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

Irina B.
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 13 Ian 2010, 20:43
Localitate: Pitesti

Foarte ciudat

Mesajde Irina B. » 01 Mar 2010, 19:11


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 02 Mar 2010, 10:36

esti sigura ca este femela?
:friends: shrekut si runty

Irina B.
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 6
Membru din: 13 Ian 2010, 20:43
Localitate: Pitesti

Mesajde Irina B. » 02 Mar 2010, 13:57

Da sunt sigura ca este fetita.Am observat ca face asa cand e agitata.probabil atunci cand se enerveaza,dar tot nu ii inteleg comportamentul

Avatar utilizator
adeline
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 17
Membru din: 16 Mai 2009, 01:49
Localitate: bucuresti

Mesajde adeline » 09 Mar 2010, 00:25


kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 27 Iun 2010, 23:23

Buna :* spuneti-mi si mie ce as putea face sa invat porcuta de 2 ani jumate sa nu mai faca pipi si caca (scuzati mai frumos nu stiu cum as putea spune:D ) atunci cand o scos la plimbare din cusca?Cand o las prin camera sau prin pat.Ca face multa mizerie in urma ei :noway: . :thanks: mult :X:*
Cristina

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 27 Iun 2010, 23:44

Nu prea ai cum :lol:
I don't have one .

kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 27 Iun 2010, 23:46

off :puking:
Cristina

Avatar utilizator
Dodo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 105
Membru din: 08 Iun 2010, 17:54
Localitate: Valcea

Mesajde Dodo » 28 Iun 2010, 08:41

Stiu cum e, la inceput, porcul meu daca il puneam in pat facea mereu pipi, si astfel imi era frica sa il mai pun acolo, de asemenea facea mereu pe mine, nu prea sta cun sa imi arate, facea peste tot, in principal de frica, era nou venit si extrem de fricos, insa pe parcurs, s-a imblanzit si a devenit mai prietenos, iar atunci cand il scoteam prin casa si facea pe mine, il certam si il duceam imediat in cusca, si probabil a invatat ca nu are voie. I-am pus un prosop undeva pe langa mine(in pat sau pe jos) si cand il scapa se miscoceste si cauta sa plece din brate, sa mearga sa isi faca nevoile, si daca nu merge unde trebuie il imping spre prosop. Cam asa l-am invatat eu pe al meu, insa ai nevoie de mult timp...mai ales daca porcusorul e sfios si timid

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde khaos » 28 Iun 2010, 12:11

Eu am observat ca daca ii iau in brate pe porcuti imediat ce au mancat, am toate sansele sa lase o mica mare balta in urma :D Asa ca ii mai las un pic, sa termine si ei cu nevoile si abia apoi ne pupam :lol:
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori