Sugestii diverse

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde Gemon » 06 Ian 2012, 13:47

Voi face un test pentru incepatori si mai tarziu pentru avansati, in a doua jumatate a acestei luni.
Multumesc.

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde crisa24 » 06 Ian 2012, 13:55

multumimmmmmmmmmmm! :hearts:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde irena » 06 Ian 2012, 16:23

legat de despartirea topicului - parerea mea e ca implica foarte multa munca... adica daca selectam ce postari sunt
potrivite la topicul despre admin. vit. c de exemplu, le scoatem si le punem in topic nou, raman multe postari care nu
mai au nici un sens. ideea e buna, insa trebuie sa vedem cum sa facem in asa fel incat sa iasa ok :)
eu as zice ca putem face un topic, unde sa nu se poata posta (asa evitam off-topicul), unde sa prezentam ce e de facut
in cazul unor boli comune (micoze, probleme cu burtica), despre administrarea vit. c si beres - scurt si la obiect, ca si un
"mini-site" in interiorul forumului. adica informatii importante intr-un thread nou, care dupa ce contine tot ce trebuie sa
contina, sa fie inchis - asa lumea poate citi, iar daca are intrebari, exista topicurile unde se pot adresa.

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde crisa24 » 06 Ian 2012, 16:51

urgente medicale, tratamente in cazul unor boli!
pe guinea linx exista ceva de genul, bine acolo este un off topic mereu!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Sugestii diverse

Mesajde maria » 06 Ian 2012, 17:02

parerea mea e ca nu pe forum trebuie cautat leacul pentru vreo boala ci pe site, unde lucrurile sunt f bine structurate
in plus, pe forum fiecare isi da cu parerea, dar pe site e ceea ce trebuie facut
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde irena » 06 Ian 2012, 17:08

ai mare dreptate, maria. si eu prima data cand am citit, m-am gandit ca este totul pe site.
bine ar fi daca membrii ar si citi. insa stim cu totii ca e mai usor sa postezi si sa intrebi
lucruri pe care bine ar fi sa le stim, sau macar sa stim unde sa le cautam :) eu de cate ori
am scris deja "citeste site-ul", mi-e ca fac alergie la propozitia asta :)

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde crisa24 » 06 Ian 2012, 17:12

Ultima oară modificat 06 Ian 2012, 18:24 de către crisa24, modificat 1 dată în total.


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde irena » 06 Ian 2012, 17:17

pai inainte sa intri pe forum, accesezi site-ul. mai clar de atat nu cred ca se poate face :)
eu am citit in multe randuri site-ul. si il citesc de fiecare data cand cineva intreaba ceva si
incerc sa ajut. nu m-am nascut invatata si ma folosesc mult de site ca sa dau un raspuns, atunci
cand intrebarea nu ma depaseste. si sincer, e si foarte, FOARTE bine structurat, e imposibil sa
ratezi sectiunea atunci cand cauti ceva (si ma refer tot la site). :)

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Sugestii diverse

Mesajde maria » 06 Ian 2012, 17:31

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 20:24

Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde ramona_inka » 06 Ian 2012, 21:07

Eu am observat ceva. Sunt foarte multe persoane care nu fac diferenta intre site si forum. Si de aici confuzia "pai am citit pe topic", "nu am gasit cutare"...

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 21:12

adevarul este ca eu sunt si antitalent la calculatoare asa ca fie ca ma uit pe site sau pe forum asa ca eu mereu caut manual cu CTRL+F :lol: (asta daca am citit anterior si imi amintesc ca era un anumit cuvant undeva..daca nu..atunci zeci de pagini lecturate xDD)
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde irena » 06 Ian 2012, 21:30

cryssa... si mie mi se pare ok ideea ta. eu din ce ai postat am inteles ca vrei sa despartim topicurile, in asa fel
incat sa contina doar informatiile utile. si asta ar implica multa munca. ideea e ca si daca "subliniem" ce e important
in topicuri, tot cateva zeci de pagini raman, pe care multi din pacate nu le citesc. de aceea am zis ca o posibilitate ar
fi un topic inchis. insa tot ce e important si bine de stiut scrie pe site. forumul e doar pentru aprofundare, sau in cazul
in care apar situatii nediscutate pe site :) nu ma refeream la tine ca nu citesti, ci mai degraba la membrii noi. sper ca
nu m-ai inteles gresit cand am postat.

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde cryssa » 06 Ian 2012, 23:05

daca asta ai inteles inseamna ca nu ai citit cu atentie pt ca am zis clar de marcaje, am dat si exemplul cu steluta pe care sa putem apasa si sa ne afiseze doar mesajele marcate. si intr'adevar tot raman multe pagini..pe care le putem lectura in timpul liber, nu cand suntem contra cronometru.
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Sugestii diverse

Mesajde crisa24 » 06 Ian 2012, 23:23



Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.


Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori