Propun o sectiune "Urgente"

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

urgente

Mesajde Gabriela094 » 20 Sep 2009, 12:50

propun,daca se poate bineinteles,sa se faca o sectiune de urgente si numai de urgente
unde la 10 noaptea cineva sa ceara ajutor,sa nu mai creeze un nou topic si sa nu stie nici unde sa il incadreze
sa nu se mai incarce site-ul cu atatea topic-e si moderatorii sa nu mai fie nevoiti sa mute atatea topic-e(sau sa stearga)
ma gandesc ca daca cineva vede urgente se uita mai intai acolo
si asa un plus de eficienta si o sansa mai mare de reusita
acesta este doar o propunere
chiar daca nu se ia in considerare nu ma supar
si daca se pune in aplicare ar fi frumos sa stergeti topicul
cu cat mai compact si organizat,cu atat mai frumos site vom avea :)
pupici :kiss:,
gabriela
Gabriela

Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 20 Sep 2009, 14:04

sunt de acord cu gabriela
Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky

Avatar utilizator
Crissi
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 1200
Membru din: 05 Oct 2008, 19:00
Localitate: Mioveni
Contact:

Mesajde Crissi » 20 Sep 2009, 14:37

Eu una sunt de acord...
Sa fie scrisa cu majuscule, ca sa iasa in evidenta cumva.
Sau sa fie prima sectiune.
:X:X Tessy and Chaby :X:X

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 20 Sep 2009, 14:51

criss
asta in limita posibilitatilor
eu nu ma pricep asa bine
poate nu mai exista spatiu pe site
sau alte cele
am dat o sugestie,cum ne-a sfatuit ursu,sa fim mai activi/e
Gabriela

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 20 Sep 2009, 17:59

Gabriela, constat cu tristete ca nu te-ai uitat la sugestiile ce s-au facut deja, un topic cu aceasta tema s-a discutat

Cand vedem asa o avalansa de sugestii deschise fiecare in topicuri separate, fara sa se tina cont de structura forumului, ce face navigarea mai usoara pentru toata comunitatea numai in cazul in care se pastreaza o ordine anume, putem spune ca munca noastra nu este pretuita. :speachless:

Daca deschidem un topic cu urgente la una sau mai multe sectiuni, cei mai multi vor posta numai acolo, deoarece majoritatea doreste sa primeasca cat mai repede raspuns. Dar acest lucru sigur nu ar influenta modul in care se raspunde, deoarece nu faptul ca e scris la urgente ii va da prioritate, ci continutul mesajului. Daca se afla un mesaj la Boli, altul la Ingrijire, si altul la Urgente, se raspunde la fiecare in functie de gravitate, importanta, daca cineva a dat deja un raspuns, repede se trece la altul care inca nu a primit, se completeaza daca e cazul s.a.m.d.

Suntem aici sa ajutam. O putem face cat mai bine atunci cand cautam ceea ce ne leaga, si nu ceea ce ne desparte.

Multumesc.

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 20 Sep 2009, 19:43

si pana la urma propunerea lansata de alinushu cum a ramas, ca daca este sa ma iau dupa numarul de mesaje pozitive atunci aceasta sectiune trebuia sa existe deja?
ca poate gabriela nu mai deschidea un alt topic pe aceasta tema!
AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 20 Sep 2009, 20:17

nu,imi pare rau :(
am citit,Geda
pe cuvant ca am citit
dar am reamintit-o,vrand sa fie pusa in aplicare
ok,daca nu este posibil,am zis ursu ca nu e cu suparare
am inteles unde vom posta
e ok,topicul poate fi sters :)
Gabriela

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 20 Sep 2009, 20:34

Vezi Gabriela, se poate justifica deschiderea unui topic si in acest fel, motivul fiind ceea ce ai scris. Exista deja unul in care s-ar incadra ceea ce ai propus, dar ai considerat ca e mai bine sa fie deschis un alt topic cu aceeasi tema.

nu este pus pentru a ingradi libera exprimare, este un regulament al forumului care daca este respectat, ajuta comunitatea, este in beneficiul forumului, nu a unei persoane anume sau a unui grup.

O sugestie este mereu analizata, motivul pentru care nu exista o sectiune Urgente, a fost mentionat in mesajul de mai sus, la fel a fost analizat atent si data trecuta.

Orice sugestie este binevenita, insa deciziile in acest caz nu se iau in functie de numarul de votari sau opinii, exista mai multe aspecte ce trebuie analizate, si in functie de acestea se implementeaza sau nu.

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 20 Sep 2009, 20:36

:)
ok.pai atunci,eu zic ca acest topic poate fi sters.
imi cer scuze ca nu am respectat regulamentul :(
a fost greseala mea,am crezut ca fac ceva bun
imi cer inca o data scuze
Gabriela

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 20 Sep 2009, 20:52

Scuzele trebuie si probabil si sunt/vor fi acceptate de membri in general. Cand un membru nu respecta regulamentul (din diferite motive, obiective, subiective), acest lucru nu afecteaza o persoana anume, ci bunul mers al forumului.

Orice actiune, fie pozitiva sau negativa, are efect si asupra altor membri, aceasta interfata este publica, topicul nu va fi sters, ci va fi unit cu cel care trateaza acelasi subiect.

Membri s-au inscris pentru a cere si a primi ajutor, pentru a discuta despre porcusori si pentru a se simti bine intr-o comunitate unde accentul este pe porcusori si bunastarea lor.

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 20 Sep 2009, 20:58

multumesc de clarificare
oricine greseste :)
ai dreptate.
Gabriela


Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori