Sesizari, reclamatii, abuzuri

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Sesizari, reclamatii, abuzuri

Mesajde Gemon » 24 Sep 2009, 12:25

Pentru detensionarea relatiilor si prevenirea confruntarilor personale la alte sectiuni, va rugam sa semnalati aici abuzurile, reclamatiile sau alte probleme ce afecteaza bunul mers al forumului.


Va rugam sa postati la subiect, prezentand cazul concret, fara atac la persoana si fara o generalizare ce nu are scop constructiv. Pentru a putea rezolva intr-un mod optim conflictele dintre partile implicate, printre altele este incurajat si dreptul la replica atunci cand partea vatamata se simte nedreptatita.

Multumim.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 24 Sep 2009, 13:28

propun ca acest topic sa devina o sectiune de sine statatoare in care subiectele discutate sa fie sub forma de topice
asa se pot urmari mai usor
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 24 Sep 2009, 13:51

Dorinta noastra a tuturor pe acest forum este evitarea crearii unui mediu stresant si plin de conflicte, in acest topic se pot scrie toate nemultumirile sau reclamatiile.

Luand in considerare faptul ca membri acestei comunitati s-au inscris pentru a primi si oferi informatii despre porcusori si pentru a discuta teme ce trateaza acest subiect, o intreaga sectiune de acest fel nu isi are justificarea.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 24 Sep 2009, 13:59

:smile:
ok
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 24 Sep 2009, 21:11

Buna.
Am si eu ceva pe suflet,si vad ca acest lucru ma urmareste si ma va urmari.
Am pus o poza pentru un simplu concurs,cel de luna aceasta.
Nu ma intereseaza,nu vreau sa fac atac de persoana,nici nu vreau sa caut,dar cineva a zis ca porcutele mele au acel "grilaj" prea jos,astfel s-ar putea rani.
Din acel moment,parca nu mai e la fel.A inceput si o mica cearta,la care nu am luat parte chiar daca in acea cearta a fost vorba de mine.Pana acum am explicat,nu au cazut si nici nu vor cadea fetele de acolo,deoarece chiar daca nu le supraveghez nu le-am vazut vreodata sa se aplece.Si pentru ca m-ati speriat,am pus un strat mai gros de paturi in jurul mesei(pe jos) sa nu cumva sa se loveasca.Cine ma cunoaste,chiar si prin mesaje,stie ca nu as vrea ceva rau pentru fetele mele.
De atunci toata lumea a comentat,zicand ca e prea mic grilajul.Pana si la concurs am fost depunctata.Deci nu mi se pare corect.Mi-am spus punctul de vedere,nu vreau sa par prea rautacioasa sau sa jignesc cumva pe cineva,sper doar ca acest mesaj sa aiba scop constructiv si sa nu se intample la fel si cu altii.
Multumesc.
Pupici,Gabriela.
Gabriela

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 24 Sep 2009, 21:37

Draga gabriela
de cand am vazut poza ta(si nu in sectiunea de concurs-foto) m-am gandit ca tarcul este periculos
daca doresti imi fac mia culpa ca nu am spus nimic atunci...de fapt acum o spun prima oara(mai putin la jurizarea pozelor)
nu este nimic personal...toti cei ce au scris asta, sunt sigura, cred si simt ca si mine "nu mi-as lasa niciodata porcutii intr-un astfel de tarc pentru ca este periculos"
ideea a ta este f frumoasa iar iubirea ta pentru micuti nelimitata insa tarcul este periculos
porcusorii nu pot estima distantele si daca intr-o zi s-ar certa si ar alerga spre margini ar putea cadea...
sunt multi membrii care isi lasa porcutii in pat si cred ca iti pot confirma ca cel puin o data erau sau chiar au cazut
sincer as vrea a nu mai crezi ca este ceva personal atata timp cat pe noi nu ne intereseaza decat binele si sanatatea porcutilor
:friends: shrekut si runty

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 24 Sep 2009, 21:41

Sigur,inteleg.Dar parca cineva(nu mai stiu cine :D ) spunea sa nu se influenteze votarea pozelor.Si acum se intampla asta.Eu pe viitor promit sa modific,dar acum nu am bani si vreau sa iau niste plasa de tantari sa o pun in jurul tarcului,cum am mai fost sfatuita.Stiu Vero ca nimeni nu doreste decat bunastarea porcutelor,dar vroiam sa nu se mai faca asta pe viitor.
Gabriela

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 24 Sep 2009, 21:46

uite gabriela
cand ai postat imaginile http://www.gemon.ro/forum/viewtopic.php ... ght=#33765 deea a reactionat spunand ca marginile sunt prea joase...iar asta era inainte de concurs
apoi ai spus ca discutiile sunt off si sa nu se mai continue
sincer este si vina noastra, a moderatorilor ca nu am reactionat atunci...poate si pentru ca pozele nu erau intr-un topic adecvat
concursul foto naste patimi...si nu numai la tine, inclusiv la mine daca vrei sa fiu cat se poate de sincera
cu totii vrem sa castigam si sa fim cei mai buni...dar la jurizare incercam sa fim cat mai obiectivi....vorbesc in numele meu si al colegilor mei
daca erau subiectivi atunci castigam si eu mai repede :tease:
:friends: shrekut si runty

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 24 Sep 2009, 21:56

Am inteles,si intotdeauna am zis ca un sfat este foarte bine-venit.Dar de acum incolo ma voi schimba,atitudinea mea poate fi putin rautacioasa si nu vreau sa afectez pe nimeni.
Nu am castigat aproape niciodata,decat experienta.Recunosc ca poate m-a prins si pe mine patima concursului,dar nu chiar foarte rau.
Deci in concluzie:
-de acum nu voi mai participa la concursuri
-nu voi mai pune poze care nu au un continut adecvat
-nu voi mai raspunde in topicuri neadecvate mesajului pe care doresc sa il transmit
-voi incerca pe cat posibil sa nu influentez pe cei noi pe forum sa faca ceva rau sau care sa fie daunator sanatatii porcutilor lor
Sper ca m-am facut inteleasa.
Gabriela

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Mesajde deea1998 » 24 Sep 2009, 21:59

Am observat ca eu sunt cea vinovata. Dac am gresit cu ceva te rog frumos sa ma ierti dar nu am stiut ca te vei supara.
Cred ca ar trebui sa las balta acest forum, pt ca nu sunt prea bine venita aici... :(

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 24 Sep 2009, 22:03

Nici vorba,Deea.Sunt sigura ca este numai vina mea,dar nu este cu rea vointa,nu mai am materiale.
Cum m-a sfatuit Corina sa pun un cearceaf si sa rastorn masa nu pot,masa este foarte grea si asta ar insemna ceva rau,ca as tranti-o de parchet rau de tot.
Imi pare rau,iar sunt off topic.
Gabriela

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Mesajde deea1998 » 24 Sep 2009, 22:10


Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 24 Sep 2009, 22:15

Gabriela

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Mesajde deea1998 » 24 Sep 2009, 22:16


Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 24 Sep 2009, 22:22

Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky


Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori