Propuneri

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 19 Sep 2009, 00:45

Draga Gemon,

Chiar daca de fel sunt o persoana vesela si pusa pe glume/bancuri(trebuie sa ma crezi pe cuvant,pentru ca nu ma cunosti) in situatia de fata ridic niste intrebari/propuneri fara a ma adresa pe un ton mai glumet si ma adresez sau reiese din mesaje ca eu eu eu pentru ca nu ma pot adresa in numele comunitatii. Daca vreau sa caut/aflu ceva despre o rasa anume (si orice alte informatii)sa sti ca nu imi este greu sa caut (am facut acest lucru si il fac in continuare)pe alte "pagini"/forumuri informatiile de care am nevoie daca pe acest forum (sau alt forum din tara) nu le gasesc. Mai mult decat atat sunt informatii care nu sunt puse "cap-coada" sau sunt imprastiate prin tot soiul de topicuri. Incerc sa vin cu propuneri/sugestii in folosul comunitatii iubitorilor de porcusori din Romania si mai departe las la latitudinea lor daca sunt ok sau nu. In final daca vrei sa facem ceva impreuna eu sunt deschis la sugestii/propuneri/idei si tocmai din acest motiv te rog sa descoperi in "Sugestii" numerele 4-5 si mai mult decat atat astept in continuare raspunsul tau la topicul 2.1 pentru ca nu sunt lamurit.

Iti multumesc,
AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Propun ca membrii sa isi manifeste acordul/dezacordul scris

Mesajde ursul » 19 Sep 2009, 00:55

AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

Avatar utilizator
MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 749
Membru din: 05 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti

Mesajde MihaelaD » 19 Sep 2009, 08:04


Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 19 Sep 2009, 10:09

Gabriela

Avatar utilizator
Crissi
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 1200
Membru din: 05 Oct 2008, 19:00
Localitate: Mioveni
Contact:

Mesajde Crissi » 19 Sep 2009, 10:50

La fel si eu...mai ales de cand am inceput clasa a 5-a si nu pot sa ma obisnuiesc cu programul de dupa-amiaza...
Dar pentru porcuti fac aproape orice :)
:X:X Tessy and Chaby :X:X

Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 4. Implicare

Mesajde Dmndash » 19 Sep 2009, 23:00

#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 20 Sep 2009, 12:08

referitor la ceea ce a scris mihaelad mai sus mie cel mai mult si mai mult imi place cand expui/propui o idee si dupa un timp (1 zi/saptamna......) vine cineva si zice am o idee (idee care a fost expusa de altcineva)! Mai departe tine de fiecare daca este dispus sa taca sau nu.
Dar ca in multe alte cazuri se pare ca si aici este un one man show.
Mai departe cred ca nu are rost sa mai discut deoarece vad si constat cu uimire cum raman intrebari fara raspuns sau cum sunt ocolite cu buna stiinta anumite raspunsuri/intrebari, ca sa nu mai vorbesc despre ce se scrie pe alte forumuri sau care este implicare unor membri pe alte forumuri sau cum anumiti membri lanseaza tot soiul de provocari dar in momentul in care provocarea se intoarce raman muti, fara replica sau fara curajul de a da o replica si ar mai fi multe de spus dar nu cred ca are rost pentru ca oricum nu se va intampla absolut nimic. Singura sectiune in care se intampla ceva este cea de concursuri, poze, poze cu specific …..si cred ca este foarte ciudat si daca am dreptate sau nu timpul o va arata.
Din acest motiv de acum inainte o sa ma limitez la a citi acest forum si daca va fi cazul o sa postez (fara sugestii, propuneri etc.).
Ca incheiere:
CINE ARE OCHI SA VADA - VEDE & CINE ARE URECHI SA AUDA - AUDE
Pe curand!
AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 20 Sep 2009, 12:13

ursule
nu mai fi asa artagos
suntem de acord cu tine
si avem nevoie si de sfaturile si sugestiile tale
in rest no comment
Gabriela

Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 20 Sep 2009, 17:00

vai ursule vorbesti de parca este vorba de o intreaga conspiratie gemon acum :sealed:
nu pot intelege de unde atata inversunare, atitudine negativa, violenta si ton de acuz in exprimare.
Pe un forum se expun pareri nu emit axiome sau teoreme :thinking:
chiar consider (si nu sunt singura) ca suntem o comunitate unita under incercam pe cat posibil sa ne intelegem si sa ne ajutam. Tinand cont ca suntem oameni care nu ne cunoastem si care suntem foarte diferiti
daca la inceput cand acuzai cu atata ura doctorii te-am mai putut intelege, acum atitudinea ta fata de noi, utilizatorii acestui forum, este de neinteles
#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

ursul
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 94
Membru din: 20 Aug 2009, 16:01
Localitate: bucuresti

Mesajde ursul » 20 Sep 2009, 20:59

te rog sa imi dai voie sa te intreb un lucru: am vazut ca esti din Focsani(asa scrie la profil) si sunt curios daca exista un medic veterinar specializat in porcusori?
AUTORUL ACESTUI MESAJ NU ESTE MEDIC VETERINAR SI VORBESTE DOAR DIN EXPERIENTA PROPRIE SI DIN EXPERIENTA ALTOR PERSOANE SI INAINTE DE ADMINISTRAREA ORICARUI MEDICAMENT VA ROG SA CONSULTATI UN MEDIC VETERINAR!

Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 20 Sep 2009, 23:38

spre cunostinta mea nu
de doua ori am avut nevoie, unul nu mi-a fost de folos si unul a recunoscut ca nu stie cum arata un porc de guineea
ca or fi mai multi in focsani n-am verificat si nici n-o sa verific ca acum m-am mutat, si oricum nimeni nu mi-a cerut vreodata un sfat legat de medici in focsani
#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

Avatar utilizator
Georgiana Alina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 140
Membru din: 04 Aug 2009, 16:30
Localitate: Bucuresti S1

Mesajde Georgiana Alina » 23 Sep 2009, 12:00


Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 23 Sep 2009, 21:03

Avand in vedere ca faptul ca trebuie sa ne indreptam atentia mai mult asupra mesajelor transmise catre membrii acestui forum decat asupra pozelor din avatarele proprii, declar acest topic inchis.

timisoreanca
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 128
Membru din: 09 Iun 2008, 23:00
Localitate: Köln
Contact:

Mesajde timisoreanca » 25 Sep 2009, 20:38


Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Re: Propun divizarea sectiunii de Boli

Mesajde Gabici » 29 Oct 2010, 12:46

Deoarece acum trec printr-un moment dificil, cand puiul meu ne-a parasit, doresc sa propun si eu adaugarea unei sectiuni la partea cu Boli, de pe Gemon, respectiv de pe pagina de web. Ma gandeam ca ar trebui sa fie de exemplu sub forma unui tabel unde coloanele sa fie urmatoarele: simptome, posibil diagnostic, ce sa facem urgent/pana la venirea medicului, ce sa facem in lipsa unui medic.
Pentru ca v-o spun din proprie experienta, cand apar probleme urgente, de geaba am citit totul acum un an, sa zic, nu mai tin minte totul, iar sa citesc atunci totul de la A la Z e prea mult timp, esti prea agitat.
Trebuiesc adaugate aceste informatii sa fie intr-o structura cat mai usor de parcurs. Subliniez acest fapt deoarece acum, cand din pacate e prea tarziu, constata uitandu-ma, ca puteam sa mai citesc si sa iau in considerare si alte sfaturi, dar nu le observasem. Gemon e momentan o pagina foarte bine documentata, insa in caz de urgenta...
Sper ca m-ati inteles.
Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro


Înapoi la “Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori