Are RANI!!!

Boli parazitare, caderi masive ale parului, alte afectiuni

Moderator: cristisz

AndreeaPisti
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 24 Mai 2023, 18:54

Are RANI!!!

Mesajde AndreeaPisti » 24 Mai 2023, 19:07

:cry:
Ajutor!!
Sunt noua in grup, nu stiu ce sa fac cu porcusorul!!
Va rog, cine stie, cine a trecut prin asa ceva, sa imi spuneti cum sa procedez. Am porcul de aprox un an. Cand l am luat el avea deja 9 luni. Inca de cand l am luat in brate in magazinul de animale a lasat ft mult par pe mine si angajatii de acolo mi au spus ca asa e normal. Din Decembrie am venit in Spania si am luat porcusorul cu mine, el se mai scarpina din cand in cand dar de aprox o luna se scarpina foarte tare, isi face singur rani. Eu stau intr un sat unde nu exista veterinari. Am sunat astazi la 3 cabinete dintr un oras apropiat de satul in care sunt si aparent nu se ocupa de porcusori. Am citit pe site ca e posibil sa i lipseasca vitamina c. Am cautat la farmacie vitamina C pt copii picaturi si beres drops. Nu avea nici una nici alta. Pofta de mancare are. Chestii miscatoare pe el nu sunt. Ce pot sa fac? Curat ii fac de 2 ori pe sapt, spal cu otel tot ce are. I am facut poza la rana, dar nu stiu cum pot sa o postez. Efectiv se scarpina pana la sange. :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Are RANI!!!

Mesajde Gemon » 13 Iun 2023, 09:58

In cazul in care problema persista, trimite pozele pe adresa gemon@gemon.ro pt a vedea acele zone unde se scarpina intens, mai de aproape.


Înapoi la “Dermatoze, diferite afectiuni ale pielii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori