Deparazitarea interna si externa

Boli parazitare, caderi masive ale parului, alte afectiuni

Moderator: cristisz

andylovespiggy
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 02 Oct 2014, 17:13
Localitate: bucuresti

Re: deparazitare externa si interna?

Mesajde andylovespiggy » 07 Oct 2014, 17:48

Am inteles, deci sa speram ca porcusorul este sanatos si nu a dobandit nimic in pet shop...imi voi cumpara o porcuta de la pet ( cred ca de la zoomania) la sfarsitul saptamanii si de aceea intrebam. Vorbisem si cu ramona de la inka pt o fetita sheltie si din pacate nu mai pot lua pt ca trebuie sa investesc banii intr-o cusca mare ( pentru ca nu m-a putut ajuta nimeni cu o cuscuta aici pe forum). Deci vom avea o noua membra in curand. :!: Scz de offtopic: ce imi recomandati ? Sa iau o fetita de 4-6 luni sau mai maricica un pic pana intr-un an ? :?:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: deparazitare externa si interna?

Mesajde Gemon » 08 Oct 2014, 13:04

Andreea, daca nu poti aduce de la crescatoria mentionata, iti recomand sa adopti unul sau ambii de pe forum, de preferat diferenta de varsta sa fie de minim 6 luni intre ei. Langa un adult este bine sa aduci un pui, puiul se va subordona celui mare, ierarhia in acest caz se va face in mod natural.

Apropo, avem un anunt pe lista noastra de discutii, ai putea adopta de la Flori porcusorul. Primind si cusca impreuna cu el, ai putea sa ii cumperi un partener de acelas sex cu el de la crescatoria Inka. Vezi anuntul la https://groups.yahoo.com/neo/groups/GUI ... ages/16135

Inscrierea pe lista se poate face apasand pe pagina https://groups.yahoo.com/neo/groups/guinealist/info linkul Join Grup
Vad ca esti inregistrat pe lista, poti posta direct acolo, sau verifica mesajul privat unde ti-am trimis adresa ei de contact.

Ally
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 22 Iun 2015, 16:28
Localitate: Bucuresti

Re: Deparazitarea interna si externa

Mesajde Ally » 11 Sep 2015, 17:12

Buna. Orice sampon deparazitar pt pisici este bun pt acarienii de pe porcusor? Nu am gasit samponul despre care ati scris voi ca l-ati folosit si am luat unul Happy. Ii pot face baie porcutei mele cu el? Bineinteles,folosind aceeasi schema de tratament : baie 1 data pe saptamana timp de trei saptamani.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Deparazitarea interna si externa

Mesajde Gemon » 13 Sep 2015, 17:00

Ce varsta are si ce ai observat pe pielea lui? Pare sa aiba paraziti?
Samponul Happy contine piretrina si substante ce fiind prezente impreuna cu piretrina inhiba sinergic sistemul enzimal microsomal al parazitilor.


Înapoi la “Dermatoze, diferite afectiuni ale pielii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori