doneaza cineva o cusca?

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

andylovespiggy
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 02 Oct 2014, 17:13
Localitate: bucuresti

doneaza cineva o cusca?

Mesajde andylovespiggy » 02 Oct 2014, 17:38

Buna ziua, ma numesc Andreea Petre si sunt o mai veche membra a forumului.Nu am mai intrat de mult timp pentru ca am facut ca sa zic asa o pauza de porcuti pentru ca m-am mutat la prietenul meu.Acum imi doresc din nou un porcut si am vorbit cu Ramona de la inka pentru un puiutz.Eu am o cusca de 25/32 si inalta de 24 cm.Fiind inca micut cand il voi lua cusca aceasta ii va fi suficienta dar fara casuta si accesorii prea multe decat adapatoarea si castronelul cu papica. Vazand ce accesorii superbe ii pot lua sau face ma doare sufletul sa il tin intr-o cusca fara aceste accesorii.M-ar putea ajuta cineva cu o cusca sau sa imi recomande pe cineva care face? Bugetul meu este limitat momentan si daca ma razgandesc si iau de la Ramona un puiut disponibil deja, mi-ar placea sa il intampin cu rasfatzuri. Acum 8 ani m-a mai ajutat cineva cu o cusca confectionata de ei si in timp s-a deteriorat si nu o mai am.Iubesc porcutii si stiu ce multa dragoste pot oferi daca ii faci fericiti. Daca reusesc sa fac rost de una mai mare poate ii voi lua si un partener. Sper ca ma puteti ajuta

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: doneaza cineva o cusca?

Mesajde MaraC » 03 Oct 2014, 20:07

La Hornbach gasesti custi de 1m pe 60cm la 100 de lei. Sunt foarte OK pentru doi porcusori.

andylovespiggy
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 02 Oct 2014, 17:13
Localitate: bucuresti

Re: doneaza cineva o cusca?

Mesajde andylovespiggy » 04 Oct 2014, 01:29

Oky am inteles...dar cred ca pana la urma voi incerca cu priceperea sau nepriceperea sa ii confectionez una pt ca sunt superbe cele facute de membrii site ului. Dar asta in cazul in care nu se ofera cineva sa doneze. Iti multumesc foarte mult pt informatie.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: doneaza cineva o cusca?

Mesajde MaraC » 05 Oct 2014, 21:32

La unele custi handmade iesi mult mai scump, si daca ai un buget redus astea de la Hornbach sunt cele mai ok :)

andylovespiggy
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 02 Oct 2014, 17:13
Localitate: bucuresti

Re: doneaza cineva o cusca?

Mesajde andylovespiggy » 06 Oct 2014, 15:11

Dap m-am gandit eu ....saptamana asta o sa iau de la hornbach...si tot sapt asta si o ingerasa de porcuta :D

deeabebelusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 04 Dec 2014, 07:37
Localitate: Bucuresti

Re: doneaza cineva o cusca?

Mesajde deeabebelusha » 04 Dec 2014, 07:40

Buna,acum am aterizat si eu pe aici,si am vazut ceea ce ai postat . Daca nu ai achizitionat inca,eu iti pot oferi o cusca cu gratii,este destul de mare,are undeva la 100 cm cred,daca nu putin mai mult.


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori