Talasul de la tamplarie

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Talasul de la tamplarie

Mesajde khaos » 06 Noi 2012, 13:08

O tamplarie nu stiu, insa daca gasesti una, presupun ca poti negocia un pret. Talajul cred ei il arunca de obicei, asa ca le faci un serviciu si le dai si ceva banuti :P
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Abby11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 86
Membru din: 26 Apr 2011, 23:30
Localitate: Bucuresti

Re: Talasul de la tamplarie

Mesajde Abby11 » 12 Dec 2012, 12:32

Sincera sa fiu imi este teama sa merg la o tamplarie si sa intreb daca au talaj de vanzare. Ma gandesc ca nu cumva, pentru bani, cei de acolo sa nu-mi spuna exact din ce lemn e talajul. Si-n plus, cu cine ar trebui sa vorbesc, cu seful, cu muncitorii? Ma mai gandesc ca daca sunt fata, si mai tanara, sa nu fiu luata in ras sau la misto .... Momentan cumparam talaj din Cora, marca Winny, e cel mai ieftin, fara arome si nu atat de maruntit precum Chipsi clasic.

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Talasul de la tamplarie

Mesajde ali » 12 Dec 2012, 14:49

Te costa mult mai putin talasul de la tamplarie, asa ca daca gasesti una pe aproape e pacat sa nu incerci!
Le spui ca vrei talas de brad nelacuit si sunt sigura ca asta iti vor da, pentru ca diferenta intre brad si alt lemn e destul de evidenta, ca si intre lemn lacuit si nelacuit. Plus ca ei cu brad lucreaza in general pentru ca e cel mai ieftin lemn.
Eu iau de la o tamplarie din afara Bucurestiului si mereu a fost foarte bun si nu am avut surprize neplacute. Foarte rar am cumparat din magazin si nu mi-a placut pentru ca e prea marunt.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Talasul de la tamplarie

Mesajde MaraC » 12 Dec 2012, 19:55

In talas tot ce poti gasi sunt bucati mai mari de lemn, dar pe alea le scoti si asta e :smile:

Avatar utilizator
Beatrix
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 19 Dec 2012, 11:44
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Talasul de la tamplarie

Mesajde Beatrix » 19 Mar 2013, 22:21

buna:D...este cineva din cluj care cumpara talaj din ateliere?si daca miar spune de unde...multumesc:*

Abby11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 86
Membru din: 26 Apr 2011, 23:30
Localitate: Bucuresti

Re: Talasul de la tamplarie

Mesajde Abby11 » 04 Aug 2013, 10:31

De cateva luni cumparam talas din tamplarie. Suntem foarte multumite de el, si noi si porcutele :)
Intradevar, este o diferenta mare, cel din comert e mult mai marunt decat cel din tamplarie.


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori