Idei & Accesorii

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Cati porcusori aveti?

Unul singur
46
32%
Doi de acelas sex
61
42%
Trei de acelas sex
10
7%
Un mascul si o femela
6
4%
Un mascul castrat + femela/femele
5
3%
Mai multi
16
11%

Voturi totale: 144

MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaD » 30 Apr 2009, 12:46

Nu pot sa spun deca ca a avut Corina o super idee cu bilele astea :clapping:

Mada, porcutii tai sunt deliciosi! :heart:

Corina
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Corina » 30 Apr 2009, 12:53

Sa imi dati drept de autor cincizeci de pupici de la porcii vostrii da?
Ca sa fiu sincera, am luat ideea de pe guineacages.com. Acolo erau asa bilute umplute cu verdeata. Singura diferentza e ca bila era dintr-o singura sarma care se invartea in cerc formand o sfera. De atunci am tot creierit cum sa fac sa am si eu asa ceva. Evident nu am vazut nicaieri pe aici .. am vrut sa fac eu una dar s-a aprins :idea: cand am vazut in hornbach aceste accesorii pentru pisici.
Si cum zice si mada, e super bila si de lasat pe jos. Faci cu randul :lol: Sus; Jos!
www.picasaweb.google.com/corinacavy
www.corinabacalu.blogspot.com

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde ozzie&spy » 30 Apr 2009, 13:00

Da da Corina, iti dam drept de autor. Facem o colectie de bile aici...Eu am galbena si rosie, Corina albastra si rosie, restul de care aveti?
Eu le-am mai legat gramajoare mici de fan si le-am suspendat in cusca, dar parca nu au avut atat succes...Iar aseara, le-am luat din fanul ce il imprastiasera prin cusca si am indesat in mingiuta...Surpriza, au sarit repede pe ea sa manace, desi era tot acelasi fan care zacea acolo langa ei. Din minge e mai gustos, hehe!
MadalinaImagine

daizzy13
Membru Suporter
Membru Suporter

Mesajde daizzy13 » 30 Apr 2009, 15:40

De unde ati luat mingiute dinacelea care se umple cu verdeata? As vrea si eu dar din nefericire la mine nu sunt petshop-uri :( si de confectionar nu cred ca pot
☺♥✿♥☺ C★ufy ღ P★xy ღ M★cky ☺♥✿♥☺

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde ozzie&spy » 30 Apr 2009, 15:55

Noi le avem din Hornbach, sunt pt pisici, au si un soarece de plus inauntru cand le cumperi...Ehe, tre sa iti vina idei cand intri intr-un petshop, si apoi sa profite toata lumea de ele, ca in cazul Corinei! Jucarii speciale pt porcuti nu sunt, dar le facem noi!
MadalinaImagine

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 30 Apr 2009, 19:18

Fusei si eu azi sa ii cumpar sarbatoritului biluta dar nu am gasit :smirk:
evident isi dorea de cand toti baietii mici, de pe forum, se lauda cu ele
asa ca noi ne-am facu alte jucarioare astazi
vedeti poze, mai tarziu :smile:

daizzy13
Membru Suporter
Membru Suporter

Mesajde daizzy13 » 01 Mai 2009, 11:57

Abia asteptam poze!
☺♥✿♥☺ C★ufy ღ P★xy ღ M★cky ☺♥✿♥☺

Alexutza_nicegirl
Membru
Membru

Mesajde Alexutza_nicegirl » 18 Mai 2009, 12:19

Am fost si eu in hornbach militari in cautare de bila :roll: ....dar nu am gasit la jucarioare pt pisici :suicide: , dezamagita m-am mai uitat pe acolo si am vazut o jucarie pentru papagal :surprised: cu 4 bile asemanatoare cu ce am vazut pe forum numai ca erau mai micute un pic si cu un mic plastic inauntru(banuiesc ca sa faca zgomot pt papagal) si aveau si agatatoare pt cusca :lol: ..
Eu le-am luat le-am demontat ca mi se pareau multe 4 bile(le-am pus cate una) si una am agatat-o , una am lasat-o pe jos si 2 le pastrez pt ca vreau saptamanile astea sa mai construiesc un etaj la cusca :up2: :dance: deci...
va puteti uita si la jucarii de papagali :tease:
poze pun mai pe seara ca sa vedeti la ce ma refer :tease:

MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaD » 18 Mai 2009, 12:22

pai trebuia sa le pozezi...sa stim dupa ce ne uitam...

Corina
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Corina » 18 Mai 2009, 12:27

Eu am vazut asa biluta si la Kaufland la raionul de animalute. Nu renuntati la cautari.. sigur veti gasi :tease:

Alexutza_nicegirl
Membru
Membru

Mesajde Alexutza_nicegirl » 18 Mai 2009, 12:29

promit ca diseara pun poze cu purcelini cand manaca :lol:
dar cum am zis sunt exterm de asemanatoare cu cele care le-am vazut pe site numai ca difera marimea zic eu :oops:

Corina
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Corina » 18 Mai 2009, 12:31

Asa e.. marimea nu conteaza :lol: cand vine vorba de bunatati la porci. Mai ales ca ai 4!!! Cate o biluta in fiecare colt :lol:

Marta
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Marta » 21 Mai 2009, 08:26

buna dimineata!

Ieri am citit ce discuta pe postu anterior cu Vetbed, insa cineva, nush daca a vb serios sau in gluma, a dat ideea de doua paturele cusute intre ele cu burete.
Eu cum a inceput rumegusu sa ma exaspereze. si e praf in camera la mine de 2 cm...am zis ca sa incerc, nu mor.
Am cumparat 2 paturici pentru copilasi una din bumbac si una din polyester ( daca va incumetati si voi, nu luati din polyester , chiar daca e mai ieftina :-? dar nu absoarbe asa bine, oricum asta cred ca stiti deja ) si ieri dupamiaza am taiat burete, am taiat paturelele, am facut un dezastru in camera si m'am chinuit cu masina de cusut, nervi ca nu mergea stres ca era tarziu, dar intr'un final, am terminat, si le'am pus.
Azi dimineata descopar cu bucurie ca unde erau urme de pipi nu era ud... am stras cacatei, si acum e iar frumos.
Insa singuru dezavantaj, si as vrea sa ma ajutati aici, e ca buretele care l'am folosit eu, din niste perne mai vechi decat mine care le aveam in casa, tin foarte cald,..si nu mai zic ca vin caldurile, si nu stiu ce sa fac.
Daca as putea gasi ceva care sa absoarba bine dar sa fie si , macar un pic racoros, atunci.... ar fi perfect.
Who can help protect the innocence of our children
Stolen on the Internet with images they can't forget

fiore6
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde fiore6 » 21 Mai 2009, 08:44

Eu am cumparat un pod de lemn, dar cum este cam ingust si momentan nu pot sa-l folosesc pt fct lui de baza (suntem in cautarea unei custi mai mari) m-am gandit sa-i dau o noua intrebuintare. Nu stiu daca a mai aplicat cineva metoda mea, dar v-o prezint mai jos. Sper sa va placa.

Imagine
"Nu lasa visele sa piara pentru ca, daca visele mor, viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare."

alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde alinushu' » 21 Mai 2009, 09:35

marta, pune pe buretele acela o bucata sau doua de faianta. astfel faci un locsor si pentru racoare.

Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”