O cusca noua

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde maria » 04 Mai 2011, 15:08

mie poza cu puii de gaina imi place f mult
parca se duce glont la ei sa se joace, sa ii intrebe de sanatate, sa vada ce mai e de mancare
si e si curios ce ligioane sunt alea?
e dornic de companie, de viata
ps
cred ca ar trebui sa aiba unghiutele mai mici, nu?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde crisa24 » 04 Mai 2011, 16:27

saracul dar a fost neglijat rau in trecut, ce unghiute imense are, bine ca l-ai salvat.........



Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Catalina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 75
Membru din: 26 Feb 2011, 12:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde Catalina » 04 Mai 2011, 17:32

Multumim ca ne-ati zis de ungiute... eu prea multa experienta nu am, doar ce am citit de aici. O sa le taiem cand ajungem la Ana, desi am citit multe despre cum se taie ungiutele nu prea ma incumet mai ales ca nu sta cumine acum nici cand ii dau pastilute, ma cam musca si se cam agita asa ca o vom ruga pe Ana se la execute.

Da, va primi un prieten, un puiut mic mai bine zis insa tre sa fim siguri ca a trecut dermatita (se mai scarpina cate putin... poate o fi normal dar eu nu am de unde sa stiu), tot Ana ne va da verdictul si cum zice ea ca totul e in regula ma apuc si eu sa caut sa infiez un puiut. Sper pe el sa nu-l muste ca pe noi ne cam capseaza. Ce o fi in mintea lui... voi mi-ati facut injectii, m-ati uns cu toate cremele, nu mai terminati odata cu pastilele,,, ce eu nu stiu sa va arat ca sunt barbat! :)

Oricum e o dulceata si un rasfatat de toata lumea.

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde crisa24 » 04 Mai 2011, 17:37

da si eu am avut un porcusor care ma musca (infiat de 4 stapani), poate unde a fost crescut prost si poate "batut" a deveni agresiv.............si cel mai bine sa le taie Ana ca sigur vena a crescut cat este si unghia....si sa poata sa opresca sangerarea....cred ca o sa ii taie treptat, treptat...


Multa sanatate si pupaturi din partea lui zuzu, Bruna si Sorry si din partea mea! :smile:
Ultima oară modificat 04 Mai 2011, 17:39 de către crisa24, modificat 1 dată în total.


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde Lili » 04 Mai 2011, 17:37

Cred ca e atat de dornic de un partener incat nu numai ca nu-l va musca, ci iti va zice sarumana cand il aduci. :smile:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Catalina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 75
Membru din: 26 Feb 2011, 12:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde Catalina » 04 Mai 2011, 17:43

Si eu abia astept momentul... sunt asa de curioasa cum va reactiona! Toata viata lui a fost singur in cuscuta aia de 50 pe 30 cm... cand s-a vazut el in ditamai casa sa vedeti cat era de fericit, cum a expuatat fiecare bucatica. Ma gandesc cand va vedea un alt porcusor cum va reactiona... abia astept!

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde crisa24 » 04 Mai 2011, 18:05

http://tinypic.com/player.php?v=30t2nwz&s=7 uite cam asa se vor bucura :lol: scuze de off


ps: nu mai folosim batoane au stat doar o zi!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Catalina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 75
Membru din: 26 Feb 2011, 12:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde Catalina » 11 Mai 2011, 21:43

Buna seara,

Ne cerem scuze ca nu am mai scris nimic de ceva timp insa eu merg la un nou serviciu... si asta imi ocupa tot timpul.. ei nu chiar ca vin acasa la ora 17 dar tre sa invat. In alta ordine de idei Gufi este singur pana la ora 17 iar dupa are ca obiectiv inveselirea spectatorilor, adica a noastra (eu si prietenul meu) obositi si stresati dupa munca si nu numai. Dimineata el e primul care vorbeste si care ne face sa zambim! Suntem tare bucurosi ca am descoperit bucuria de a-l avea, ne asteapta nerabdator acasa si ne vorbeste de cum intram, ne inveseleste in diminetile noastre prea somnoroase si ne binedispune in dupamiezile incarcate.
In aceasta seara l-am cantarit si are 930g deci ne apropiem de 1 Kg... vom sarbatori bineinteles!
Avem si accesorii noi si pentru asta tre sa multumim in special:
* Alinei (alina82) pentru saculeti. Pun mai jos imagini cu modul in care ii folosim.
* Cristinei (crisa24) pentru casuta. Tre sa mentionez ca Gufi e innebunit dupa casuta lui. Acolo doarme, acolo cara mancarea si apropo de asta... daca ii dau 5 buc de ceva, le musca pe toate si le cara in casuta.. abia apoi incepe si mananca... e cam egoist, nu stiu ce o sa ma fac cand vine fratiorul... sa speram ca il va iubi mult si va fi dispus sa imparta ... la stilul pe care il are acum cu caratul mancarii in casuta cam am emotii :)
* Cristinei (Cristisz) pentru tunele. Le folosim separat, pe rand pentru a nu aglomera cusca. Gufi a fost timid la inceput dar acum se urca in ele cu mare placere.
Va multumim din suflet tutror! Si Gufi zice Guitz pentru ele!

Asa am folosit saculetii! (ii folosim pe rand)


Uploaded with


Uploaded with

Casuta, preferata lui Gufi. Apropo, si-o muta cum vrea si mai avem o problema... impinge talasul din casuta si daca nu sunt atenta doarme pe plastic. Ma gandeam sa-i cumpar o bucata de vetbed pe care sa-l pun sub casuta.


Uploaded with

Si primii pasi in tub, la inceput ca sa fure mancarea si apoi la joaca!


Uploaded with
Ne cerem scuze pentru mizerie... Nu-mi mai place patrunjelul asa ca l-am imprastiat prin toata cusca ca sa aiba mama mea ce strange :)

Ei si uite asa astept eu pe mamica mea cand vine de la serviciu. Obligatoriu imi aduce ceva... ca altfel fac o galagie!


Uploaded with

Cam astea sunt noutatile!
O seara buna tuturor alaturi de micutii vostri!

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde adelinatache » 11 Mai 2011, 21:47

E foarte dragalas. Un micut care a avut de tras pt a fi ceea ce este astazi, un scump. Ma bucur ca se simte bine si ca este atat de iubit. Chiar merita! Cat despre poze, vad un guinez fericit!
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde maria » 11 Mai 2011, 21:49

in penultima poza e ceva ce nu inteleg
cum reuseste fundul ala mare si rotund sa intre in tub ?
eu zic sa il pastrezi, pe gufy , la 900gr, sa nu se blocheze in tub :lol:
sau mai bine cumpara-i niste tuburi mai largi, tuburi de instalatii sanitare , ca nu se stie
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Catalina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 75
Membru din: 26 Feb 2011, 12:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde Catalina » 11 Mai 2011, 21:51

E haios!
Da, incape fundul gras... cand se lungeste mi se pare ca e cat tubul! Pot zice ca am un porcusor Inalt :lol: sau lung...
Daca vad ca nu se mai descurca vom cumpara alte tuburi, acestea le-am primit si ne bucuram de ele!
Si oricum va veni fratiorul mic si el va incapea cu usurinta... poate ii va face in ciuda lui gufi si il va determina sa fie mai activ :lol:

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Ne luptam pentru viata lui... si el isi doreste asta

Mesajde irena » 11 Mai 2011, 22:59

Catalina, tare ma bucur pentru voi! Gufi a crescut si e absolut adorabil. Sa fie sanatos multi ani de acum incolo!

Avatar utilizator
kity
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 157
Membru din: 28 Dec 2010, 20:09
Localitate: Craiova

Re: O cusca noua

Mesajde kity » 12 Mai 2011, 08:29

Va pupa Kity, Fozzy si Bruno!<3

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: O cusca noua

Mesajde Lili » 13 Mai 2011, 07:37

Mie imi place privirea lui din poza in care sta in casuta :lol: Am senzatia ca acum va scoate coltii sa ne avertizeze: "Cine se apropie de casuta mea, e mort".
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Catalina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 75
Membru din: 26 Feb 2011, 12:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: O cusca noua

Mesajde Catalina » 13 Mai 2011, 17:26

Cam asa ceva Lili. Nu prea ne lasa ne apropim de casuta si daca indraznim sa bagam mana cand e el in casuta ne si musca.
Problema e ca-i place asa de mult incat acolo face pipi+caca acolo doarme, acolo mananca.... Ce e de facut? In afara faptului ca, cu sau fara voia lui schimbam talasul de sub casuta cat putem de des.


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori