O cusca noua

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

O cusca noua

Mesajde lupuelena2009 » 23 Oct 2010, 06:40

yupiii! :dance: :dans: azi avem o cusca noua!!!!!!azi cleuta mea a primit o cusca noua (stim noi de la cine,dar nu stiu daca am voie sa spun,asa ca antai cerem permisiunea si apoi va spun de la cine!)multumirii din suflet binevoitoarei care ne-a oferit cusca cadou(stie ea cine!!!)aadica ieri am luat-o si azi am montat-o,noua nu ne mai tacea gura,zicand mereu:oau!ce frumoasa si mare este!!!!!aseara intreaga familie eram in jurul custii si fiecare mai venea cu un sfat.uite aici tr asa si in partea cealalta tr cutare,eram cu totii bucurosi si nu mai stiam ce sa mai facem ,sotu monta cusca,fata mea ai pregatea casuta ei (din pilota)sa io puna in cusca ,eu eram pe la bucatarie pregatind legumele si apa .dupa toata harmalaia am pus-o pe cleo in casa,la inceput a stat nemiscata,caci nu stia ce se intampla,iar dupa cateva min a inceput sa inspecteze casuta cea noua!!!a inceput sa guste din gratile la cusca,sa muste din plastic,facea ea inspectia!!sa fi vazut ce alerga prin tot talaju!!!! :loving: cleo transmite pupici multi celei care i-a donat o casuta pt viitorii ei puiuti!!!! :love: :love: :heart: dar pt a nu se supara nony am sa-l bag si pe el un pic in casuta cea noua ,atunci cand e ora de joaca!am sa fac poze cand se trezeste fata mea (caci acum e ora6 30 dimineata,iar eu nu am somn de fericire)si am sa va arat noua casuta. :up2: :winking:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde maria » 23 Oct 2010, 09:09

da, asa fac cand e ceva nou
asteptam poze
cat mai multe
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o cusca noua

Mesajde lupuelena2009 » 23 Oct 2010, 10:01

ok!astept sa se trezeasca fata mea,ca seara sta pe cal iar dim nu poate sa se treseasca devreme!!!
:up2: am sa fac pozee multee :up: hai ca da semne ....sa se trezeasca!!!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde maria » 23 Oct 2010, 12:17

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde AndreeaC » 23 Oct 2010, 14:08

@Maria : E o figura ce n-am vazut :giggle:
Calul poate sa il tina la mine , nu ma supar dar nici nu garantez ca sunt acasa atunci cand vor trebui sa il ia :lol:
Poate inteleg ceilalti ca e vorba chiar de un cal real.
@Elena : Las ca o stiu si eu pe doamna aceea minunata :) Sunt doua de fapt , dar le tinem la secret , numai pentru noi :giggle:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde maria » 23 Oct 2010, 14:13

de fapt sunt mai multi oameni minunati pe forumul asta
fiecare ajuta cum poate, cum stie
si chestia asta imi place fffff mult
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde AndreeaC » 23 Oct 2010, 14:24

Asa e ... Stiti , pe mine m-a schimbat foarte tare acest site ... Si cei care ma stiu de la inceput probabil au observat asta .
Am sosit atat de spasita si mi-am facut acest cont , recunosc , din interes si nevoie pentru ca nu stiam ce sa ma fac atunci cand am vazut ca micuta mea va deveni mamica ... Am avut parte imediat de sustinerea Mariei si a Ramonei care m-au ajutat sa trec mai usor peste zilele de asteptare ... Ne-am marit familia imediat datorita Dnei Cristina si a Gabrielei. Probabil fara cuvintele de incurajare ale Dnei Cristina nu as fi avut niciodata curajul sa ma inham la o familie mai mare. In momentele groaznice prin care am trecut am simtit alaturi fiecare membru al acestei comunitati si astfel durerea a fost mai usor de suportat. Cand ne-am stricat la burtica nu as fi crezut ca exista oameni care imi vor raspunde la orice ora din zi si din noapte ... insa ei erau acolo , gata sa imi sara in ajutor. Sunt oameni care ma cauta doar sa ma intrebe ce mai fac fetele iar cand mai aud ,,va pupam pe toate" ma emotionez MAXIM si nu mai imi gasesc repede cuvintele...Uit chiar de multe ori sa spun ,,si noi va pupam"si mi-e teama sa nu fiu inteleasa gresit. Si iar ma simt ca la Oscar ... de teama sa nu uit pe cineva am sa ma opresc aici .
P.S : Nu stiu ce am azi ... Iar sunt off peste tot ! Mai patesc asta din cand in cand :( sper sa fiu iertata :)
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o cusca noua

Mesajde lupuelena2009 » 23 Oct 2010, 14:55

am puss pozeleee !!!!!!... :heart: :lol: :love:

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Re: o cusca noua

Mesajde Jackie » 23 Oct 2010, 15:35

Frumoasa foc cusca, dar parca mai tare Cleo :lol:

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o cusca noua

Mesajde lupuelena2009 » 23 Oct 2010, 15:38

maria imi pare nespus de rau dar am citit mesaju dabea acum,caci m-am grabit sa va pun pozee cu cleo si nony si cu casuta ei de la tine.trebuie sa spun ca doua persoane au fost complice si s-au gandit sa faca un mare bine unui porcusor gestant!!!!imi pare tare rau dar trebuie sa spun ca exista asfel de oameni care intind o mana de ajutor atunci cand trebuie!!!!apropo,am vb cu stapana emei si a zis ca luni vine sa ia cusca,am vb cu ea si am sfatuit-o sa nu mai tina porcusorul pe ziare ,i-am zis sa intre pe forum sa se inscrie si sa vada ce sfaturi utile gaseste aici!i-am spus si de fan,o asteptam pe forum!referitor la calculator ,intradevar am gresit ca am scris prescurtat si multi ar crede ca sta pe cal :lol: am lesinat de ras cand am citit mesajele voastre :up2: ai vazut pozele cu cleo si nony?am facut o poza si la burticuta ei!!!!apropo de poze ,cum se pune imaginea direct pe forum ?nu cu adresa,vreau sa se vada imaginea,cum am vazut ca au pus altii!!!!! :love:

e frumoasa fata mea ,dar daca nu era maria si cristitz,cleuta mea nu avea unde sa fete puii,adica avea o cusca ca a lui nony,aia galbena!dar de nony nu ai spus nimic!!!!!!nu ati place si de frumosu lu mama?ce zici o sa iasa niste pui frumosi?mai sunt 3 zile si cleo face 68 de zile !!!!!!!!doamne ajuta!!!! :love: :walking:

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Re: o cusca noua

Mesajde Jackie » 23 Oct 2010, 15:43

Citeste aici: viewtopic.php?f=13&t=8

Edit: Cum am putut sa uit de dragutul de Nony :suicide: ? Imi place creasta lui, seamana cu un english creasted si culorile imi amintesc de primul meu hamster.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde maria » 23 Oct 2010, 15:52

elena, stiam ca e vorba de calculator si nu de un cal-animal
dar m-a distrat prescurtatrea
cusca e intradevar frumoasa asa cum ati aranjat-o
vad ca are si fundita rosie
bravo
ar trebui sa ii pui si lui nony una, ca e si el tare frumusel
vor iesi niste pui foarte frumosi
nu uita te rog sa pui grau la crescut
acum daca tot ai dezvaluit sursa donatiei, sa stii ca am gasit si ghidajele laterale (le pusesem bine de nu am mai dat de ele) si iti pot da si capacul custii
vorbim in particular cum sa facem sa ti le dau
referitor la fetita cu porcuta pe ziare nu o bate prea mult la cap, las-o pe ea sa descopere ce e bine, tu doar ghideaz-o
e usor de explicat, de aplicat e mai greu
:smile:
te rog sa ne spui cum ai facut casuta lui cleo
e pus material de pilota pe un schelet metalic, nu?
pune explicatiile la idei, accesorii, ca prea am fost off in ultima vreme

uite aici cum se pun poze pe forum
viewtopic.php?f=13&t=8

si as mai avea o rugaminte
pupa porcovanii (vorba lui lili) si din partea mea
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o cusca noua

Mesajde lupuelena2009 » 23 Oct 2010, 16:08

maria am dat la idei si accesorii si imi spune ca nu a gasit nici-un rezultat ,nu pot sa scriu aici?
:cry:

era buna ideea ta cu schelet metalic sau cu sarma dar din lipsa am cusut-o normal apoi fata mea a venit cu ideea sa punem sireturi la colturi si asfel sa poata sta dreapta!!am sa-i fac si lui nony o casuta noua ,mai degraba zici ca-i cort :love: este facuta cu multa dragoste ,chiar daca nu e perfecta ca la magazin!!!! :love: :love:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: o cusca noua

Mesajde maria » 23 Oct 2010, 16:15

uite scrie aici cum ai facut cortul
viewtopic.php?f=5&t=2359
si pune si poze, dupa ce inveti cum se face
:smile:
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: o cusca noua

Mesajde lupuelena2009 » 23 Oct 2010, 17:23

ok,multumesc mult!!! :heart: .......fratilor minune mare m-a sunat maria sa ma puna in legatura cu cineva pt a lua o cousca pt nony,am luat o a doua cusca ,hai ca maria e exceptionala!!!!!!stiam eu ca nu il lasa pe nony asa in cutia aia!!!!!sa traiesti maria sa fi sanatoasa!!!!!sa vezi ce mare si frumos s-a facut nony al meu!!!!!e un gras si i-a crescut si parul la poponet ,e un dulce!!!toata ziua sta cu fundu la mine sa-l pup !!!!!ce porcut ,ai place sal pup pa spate!!!!! :lol:


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori