Asternut

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Care asternut vi se pare mai favorabil?

talasul
69
63%
patura fleece
20
18%
VetBed-ul
11
10%
alt asternut
9
8%
 
Voturi totale: 109

Avatar utilizator
cristinna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Aug 2008, 23:24
Localitate: Constanta

Mesajde cristinna » 13 Aug 2008, 00:00

folosesc talas de la pet shop...nush cum se numeste...are miros de citrice si are nishte kestii mici colorate care scrie ca sunt pt absorbtie....acum nush,....par a fi hartie igienica dupa mine...sunt milimetrice....talaj ii pun destul in cushca...ca un pachet il folosesc de 3 ori....si e pachet dala mare...acum nush...cred k e el mai "pishacios" :lol: oricum eu il skimb ca nu pot sa il las ud dar...eu acum sunt in renovari acasa si l-am mutat de pe balcon in dormitor si zilele astea nu am prea avut timp de iubeala...asa ca azi mi-am facut 10 min de pauza l-am luat langa mine in pat si dk nu s-a mai alintat si dk nu ma- ami lins de parca nu ma vazuse de o luna:)a fost tare dulce:) :hearts:
Ei ne fac viatza mai frumoasa!

Avatar utilizator
raluca
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 878
Membru din: 25 Iun 2008, 23:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde raluca » 13 Aug 2008, 15:26

cristinna
daca poti fa o poza sau scrie numele de pe pachet. nu cred ca e bine sa folosesti talas cu miros de citice. Geda zice ca talsul cu miros de citice sau de alte fructe poate face rau porcutului. eu una nu am vazut talas colorat. cel mai bine foloseste cat's best sau CARE FRESH. costa mai mult, dar decat sa schimbi talasul asa des...
p.s. povesteste detaliat intamplarea la rubrica "Ce au mai facut micutii nostrii...".
▀▄♥☺ღ✿♥╚мy ԼϊեեԼε αиĝεԼՖ╝♥✿ღ☺♥▀▄

bella
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 17 Iul 2008, 18:34
Localitate: craiova

talaj corespunzator

Mesajde bella » 21 Aug 2008, 20:20

buna...am si eu o nelamurire:mi-a adus cineva un talaj kre e mai 'aspru',adik e mai mare decat cel p care il aveam eu.arata k un covor d fruze toamna si s aude la fel.urina o retine,dar poate deranja purcik?face zgomotu frunzelor :smile: ,adik mie imi place,dar oare ptr ea e mai bun k ala fin?il schimb sau raman la acesta?
si ink o problema:purcik mea 'nebuna' s-a obijnuit sa muste knd nu-i place ceva(cum o ating,dak pun mana p ea knd face dif chestii).cum o pot dezobijnuii de obiceiu asta.d certat o cert si sta putin ascunsa dar uita repede.la inceput nu facea asa:(
ast rasp vostru si va :kiss:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 21 Aug 2008, 20:56

de talas, nu prea pot spune mare lucru. probabil e de la o tamplarie. sfatul meu e sa il batatoresti dupa ce il pui sau sa pui peste el o carpa, o bucata de cearsaf vechi. asta ca sa nu fie prea dur si sa ii faca mici taieturi pe talpi, pe unde se poate infecta cu cine stie ce microb. stiu o porcuta care a facut pododermita. asta numai daca ti se pare ca e dur.
despre muscaturi
o sa renute sa te muste pe tine cand o sa aiba o prietena. asa am avut si eu o porcuta. ma considera un porc mai mare si trebuia sa ma puna la punct. cand a mai venit o porcuta , degetele mele nu mai aveau cu leucoplast.

bella
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 17 Iul 2008, 18:34
Localitate: craiova

ma musca

Mesajde bella » 22 Aug 2008, 10:30

din pacate nu ii pot oferi o partenera :( .si p aceasta am primit-o cadou si abia au acceptat-o parintii mei.prin alt mod nu o pot face sa nu ma mai muste :?:

Avatar utilizator
raluca
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 878
Membru din: 25 Iun 2008, 23:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde raluca » 26 Aug 2008, 19:54

▀▄♥☺ღ✿♥╚мy ԼϊեեԼε αиĝεԼՖ╝♥✿ღ☺♥▀▄


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 28 Aug 2008, 08:31

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
raluk&co
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 12 Sep 2008, 11:09
Localitate: bucuresti

Mesajde raluk&co » 15 Sep 2008, 14:19


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 15 Sep 2008, 15:07

si lady porcuta mariei avea aceeasi problema
asa ca a pus o carpa peste talas pe care o schimba de 2 ori pe zi
cred ca e prea greu sa inlocuiesti talasul cu prosoape,la un moment dat se mai recomanda si patura fleece.
eu spun sa pui ,precum maria, o carpa peste talas si astfel nu mai are probleme cu praful din talas.
sucees :smile:
:friends: shrekut si runty

denice
Initiat
Initiat
Mesaje: 27
Membru din: 24 Dec 2008, 15:57
Localitate: Targoviste
Contact:

careFRESH

Mesajde denice » 24 Dec 2008, 19:12

id:de_nice53. :X>:D<

Avatar utilizator
Crissi
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 1200
Membru din: 05 Oct 2008, 19:00
Localitate: Mioveni
Contact:

Mesajde Crissi » 24 Dec 2008, 19:28

:X:X Tessy and Chaby :X:X

denice
Initiat
Initiat
Mesaje: 27
Membru din: 24 Dec 2008, 15:57
Localitate: Targoviste
Contact:

Pentru criss

Mesajde denice » 24 Dec 2008, 19:31

id:de_nice53. :X>:D<

Avatar utilizator
raluca
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 878
Membru din: 25 Iun 2008, 23:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde raluca » 24 Dec 2008, 20:33

▀▄♥☺ღ✿♥╚мy ԼϊեեԼε αиĝεԼՖ╝♥✿ღ☺♥▀▄


denice
Initiat
Initiat
Mesaje: 27
Membru din: 24 Dec 2008, 15:57
Localitate: Targoviste
Contact:

Mesajde denice » 25 Dec 2008, 03:51

Off.. :roll: unii imi spun k nu e bine sa iau careFRESH pentru k e toxic pentru porcutz iar altii imi spun ca e bine sa iau.la inceput cand am citit despre careFRESH mi s-au parut bunicele deoarece au acea subst. puternica,care absoarbe urina si mirosul!un sfat bun si fix va rog! :!: [apropo cel mai bun site :D
id:de_nice53. :X>:D<

Avatar utilizator
raluca
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 878
Membru din: 25 Iun 2008, 23:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde raluca » 25 Dec 2008, 11:54

denice,
ceea ce am scris despre careFRESH este luat dp site. daca geda (Gemon) a zis k e bine sa folosim careFRESH, atunci este adevarat. nu te mai lua dupa tot ce zic oamenii care nu stiu nik despre porcutzi.
▀▄♥☺ღ✿♥╚мy ԼϊեեԼε αиĝεԼՖ╝♥✿ღ☺♥▀▄



Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori