Cusca langa geam, calorifer?

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Re: Cusca langa calorifer

Mesajde ie3neiulia » 12 Ian 2011, 22:51

Pai bariera ar fi ca acolo tin fanul :shock: si in partea caloriferului ei au o casuta pe care se pot urca (mai nou de cand am mutat cusca stau mai des acolo decat de obicei). Oricum din ce am observat eu ei par mai fericiti cu cusca asa decat inainte, fac pop-cornuri, se alearga, sa nu spun ca Ciufi iese singura din cusca roade legumele (daca exista) de pe cutia de mancare si apoi intra la loc.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Cusca langa calorifer

Mesajde Lili » 12 Ian 2011, 23:02

Daca le este prea cald, nu or sa ti-o spuna:) Ma gandesc insa ca astfel ii poti sensibiliza. Daca organismul lor se adapteaza si se obisnuieste la o temperatura mai ridicata, ulterior (daca intr-o zi nu-ti mai merge caloriferul?!) pot raci mai usor la cel mai mic curent.
Dau si eu presupusul...Ca nah, nu-s experta si nu ma pricep nici eu. Invatam aici cot la cot sa le facem viata mai buna puslamalelor astea mici.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
celticsun
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 26
Membru din: 08 Iun 2008, 15:03
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Cusca langa calorifer

Mesajde celticsun » 22 Ian 2011, 19:54

Legat de pozitionarea custii langa calorifer, e destul de bine daca nivelul de caldura furnizat de calorifer nu este foarte foarte cald cat sa ne fie cald noua, oamenilor. Si cusca porcutelor mele sta langa un calorifer (nu chiar lipit), insa atata timp cat accesoriile care stau langa el (spre exemplu tavita cu fan) nu se incalzesc, totul este ok.


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori