Plimbarea

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

britneygirl_27
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Iul 2009, 14:57
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesajde britneygirl_27 » 01 Sep 2009, 15:31

nu tin pisici :) intradevar am vecini care tin pisici , dar nu le-am vazut niciodata prin curte . de obicei imi place sa verific bine locul unde las purceii in curte , sa adun daca exista vreun obstacol sau ceva periculos si sa nu le permit decat o parte in care sa se zbenguie . cat despre catei , au locul lor unde fac tot timpul , nu mi-ar placea nici mie sa fie curtea plina de ''floricele'' . nu i-am lasat niciodata afara pe catei in timp ce i-am scos pe purcelusi :) mi-e frica sa nu am surprize
animals make ur life so much better.

Avatar utilizator
anamariawsz
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2009, 18:58
Localitate: Iasi

Mesajde anamariawsz » 29 Sep 2009, 11:12


Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 29 Sep 2009, 14:13

ce dargut as vrea si eu ca si cookye sa faca asa cum lai invatat pe nutzy a tau?
Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 20 Feb 2010, 23:20


alexbaies
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2010, 22:06
Localitate: Dej
Contact:

Mesajde alexbaies » 27 Feb 2010, 10:32


Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 02 Mar 2010, 17:46

Bravo!!!!
eu te sustin :up: :flowers:
ai un singur porcusor?

alexbaies
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2010, 22:06
Localitate: Dej
Contact:

Mesajde alexbaies » 02 Mar 2010, 17:56

Da, iam cumparat partener (ea e fata si eu i-am luat baiat, apoi fata) dar nu ii accepta ca i musca. Numai pe mine :D

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 03 Mar 2010, 12:07

Eu imi scot porcusorii la plimbare prin casa, dar ei nu se plimba, i duc departe de cusca, si in 5 secunde alearga siintra singuri in cusca. Nush ce sa le fac, le-am dat si mancare in afara custii, le-am inchis usa sa nu se mai duc, dar ei tot la cusca trag, Nici macar nu mananca ce le dau afara, nu le place, dar daca le pun inauntru aceeasi mancare in 4 secunde dispare :lol: Numai cand le fac curat se plimba putin, ca nu ai de ales, le pun gratia custii pe jos ca un tarc, in timp ce eu pregatesc tavita, si ei tot sub gratii acolo se baga :lol: Cusca mea sta permanent deschisa, si ei nu sar din ea, rar sar, cand i despart, unul din ei sare sa-l caute pe celalalt. In rest......numai prin pat se plimba, pana se duc in coltul patului care e mai aproape de cusca, si-mi dau seama ca vor acolo. :lol: Deci ei iubesc cusca mai mult decat plimbarea, si mai mult decat pe mine :cry:

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 03 Mar 2010, 14:51

eu cred ca ei in cusca se simt mai in sigurana(ca la ei acasa :lol: )la fel facea si Rufus,dar acum s-a obisnuit.si oricum iese destul de rar,doar atunci cand cauta papica :eating: am incercat sa-i amenajez locuri cu hrana,fan si dupa ce mananca intra in cusca
se va obisnui dupa ce va inspecta casa mai bine
P.S.eu am doar unul si cred ca mai mult iesea din singuratate si din lipsa unui prieten
poze cu printisorii:
http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus
-----------
Old username: VIVIEN

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 03 Mar 2010, 17:27

pe cel mare il am din 6 decembrie anul trecut, iar pe cel mic cam din 17 februarie, cel mare deja s-a obisnuit cu mine, oricum nu era fricos nici la inceput. Se simte in siguranta si in pat, dar cum il pun jos si vede cusca cum sare in ea, si cel mic ii urmeaza exemplul. M-am gandit k cel mare are 3 ani, de matur il am si poate asa a fost tinut, in cusca, si nu e obisnuit cu plimbarea. Dar cel mic are o luna jumate si vreau sa nu se obisnuiasca doar in cusca, dar degeaba ca se tine dupa cel mare. Daca cel mare sare in cusca hop si el :lol: Eu ma asteptam sa i vad plimbandu-se amandoi, unul dupa altul. Ii vad, dar scurt timp, in drum spre cusca . Si nu-l pot invata pe cel mic plimbaret, k plange dupa cel mare daca i tin separati un timp.....Deci, le place in cusca :lol:

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 03 Mar 2010, 19:01

ascunde cusca un pic sa vezi ce fac :lol:
poze cu printisorii:

http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus

-----------

Old username: VIVIEN

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 03 Mar 2010, 19:14

Am facut si asta, am mutat cusca in alt loc, si s-au dus in locul unde stiau ei k este cusca, s-au invartit pe acolo, si pana la urma tot au gasit cusca. Am si inchis-o cand i-am scos, sa nu mai intre, dar mi mila de ei cand i vad cum dau tarcoale si se invart in jurul custii..... :lol: Ca sa nu se mai bage in cusca i-am mai luat cu mine in bucatarie si am inchis usa, sa nu plece, dar cand deschid usa se duc glont la cusca

Avatar utilizator
stefzaur
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 62
Membru din: 16 Feb 2010, 10:51
Localitate: Ploiesti

Mesajde stefzaur » 05 Mar 2010, 01:19

eu vara scot porcuti afara si le pun grilajul de la cusca peste si iarna ii las prin casa cam o ora o ora jumate :D
Porcusorii de guinea sunt prieteni tai cei mai buni::D....Rufus si Melisa va saluta

Avatar utilizator
Gurita
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 124
Membru din: 24 Feb 2010, 16:37
Localitate: Brasov
Contact:

Mesajde Gurita » 05 Mar 2010, 15:45


Avatar utilizator
guineeapigs
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 58
Membru din: 07 Mar 2010, 12:26
Localitate: Alba

Mesajde guineeapigs » 13 Mar 2010, 23:04

Gurita....dar tu tii porcutii in acvariu? Ofof. :( :suicide: NU e bine.Daca vrei sa se simta bine pune-i intr-o cusca speciala care se gaseste de obicei la magazinele de animale din orasul tau (pet-shopuri)


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori