Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
p_andreea
Membru Junior
Membru Junior

Re: Porcusori in pericol

Mesajde p_andreea » 28 Apr 2012, 23:40

Era din Craiova porcutul, dar din pacate eu nu aveam cum sa-l iau pentru ca la fel ca tine nu am spatiu, am deja 2 baietei intr-o cusca de 1m/50 cm si plus ca stau cu parintii si tata nici nu a vrut sa auda de un al treilea porcut, chiar daca i-am zis ca va fi temporar pana ii gasesc un nou stapan! Imi pare tare rau pentru el caci nu cred ca a avut o viata prea buna langa fostul stapan si nici acum nu cred ca va avea o viata buna pentru ca cei care se ocupa cu imperecherea si vanzarea puilor nu dau 2 bani pe interesele si nevoile bietelor animale :cry:
Gandurile bune intotdeauna ajung unde trebuie!

-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter

Mesajde -Vlad- » 29 Apr 2012, 07:30

Cate vesti triste :(
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

HenryJoe
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde HenryJoe » 02 Mai 2012, 21:00

Imi pare rau sa va spun asta dar... se pare ca a fost o alarma falsa. Porcusorii se nascusera acum ceva timp, ambele femele, si i-am primit acum, desi m-am speriat cand i-am vazut pe toti 3 (Timi si cele 2 porcute) in aceeasi cusca mica, azi cand am venit de la scoala, el statea intr-un colt iar cele 2 porcute in alt colt, bine ca am ajuns repede si i-am separat, apoi am improvizat o cusca de 67x54cm dintr-o cutie de carton veche, jos am pus un asternut iar peste, am pus talaj, peste talaj, desigur porcutele. totodata am masurat si cusca actuala a lui Timi care e de 50x35cm. vorbesc in seara asta cu matusa mea sa trimita pe cineva sa se uite la Hornbach de cusca de 1m in Bucuresti, am aflat de curand ca e bolnava :( . ma uit si il vad pe Timi asa suparat: alearga prin cusca si chitaie ca nu se va mai intalni cu porcutele. dupa ce iau cusca ii voi lua si lui un fratior.
Sa aveti porcusori sanatosi si mult noroc si voua!
PS: porcutele par a avea o luna-doua

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 03 Mai 2012, 11:10

Grija mare, sa ai in vedere ca e posibil ca Timi sa fi montat porcutele. Nu are nevoie de prea mult timp pentru asta. Si daca zici ca i-ai gasit impreuna... :thinking:
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

HenryJoe
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde HenryJoe » 04 Mai 2012, 09:49

au stat impreuna mai putin de o ora, si i-am gasit in colturi diferite ale custii. parca se temeau unii de altii

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 04 Mai 2012, 10:45

Se poate intampla si in 5 minute. Sau e posibil, cum zici tu, sa nu se fi intamplat nimic. Eu zic doar sa ai in vedere posibilitatea...
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

HenryJoe
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde HenryJoe » 04 Mai 2012, 15:24

una din porcute seamana cu Batman al tau :(

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 04 Mai 2012, 18:43

Ce dragut :) Poate ne arati niste poze cu ele intr-o zi. Si poate mai multe si cu Timi ;) (la Imagini surprinse, desigur)

criss1
Membru avansat
Membru avansat

3 porcusori au nevoie de stapani iubitori

Mesajde criss1 » 06 Mai 2012, 18:52

buna!

azi am aflat ca un vecin mai indepartat are 2 porcusori(o femela si un mascul) si nu e de mirare ca femela a ramas gestanta si a fatat 3 masculi(nu sunt sigura) foarte dragalasi...dar saracii porcusori nu au conditiile necesare...nici macar cele minime... in primul rand de porcusori are grija un baiat de 10 ani ptr care probabil sunt o jucarie...
azi am facut o vizita la ei, masculul sta intr'o ladita cam 30/40 nu mai inalta de 20 cm, iar femela cu puii tot asa, langa cutia masculului. acum puii au o saptamana, si deja au vrut sa 'i duca la petshop inapoi(a zis ca daca nu is primiti acolo, nu are ce face cu ei) dar i'am convins sa ii lase cu mama 4 sapt ca au nevoie sa suga ca sa fie sanatosi, si m'am gandit ca timp de 3 saptmani poate ar vrea cineva sa adopte vre'un frumos dintre ei...

doar 2 poze am reusit sa fac:

Imagine

Imagine

al treilea e identic cu cel maro. ma voi intoarce la ei sapt viit si voi mai face poze... nu sunt tare bine primita, ptr ca i'am sfatuit sa tina masculul cu un pui si restul sa doneze si nu au vrut in niciun fel sa accepte, au spus clar ca puii vor pleca intr'un fel sau altul...

Daca cineva isi doreste unul sau chiar 2 sau 3 ...va rog contactati'ma...vom gasi o metoda de transport dar mi'e tare mila de ei si nu as vrea sa ajunga pe maini rele...
Pupici de la Bella si Geenie...

crisa24
Cercetas
Cercetas

Re: 3 porcusori au nevoie de stapani iubitori

Mesajde crisa24 » 06 Mai 2012, 19:03

sunt atat de mici si frumosi, poate gasim ceva!
http://www.loveguineeapig.blogspot.com

Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

criss1
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde criss1 » 06 Mai 2012, 19:07

sincer si eu sper...si acum am facut tot ce am putut...le'am dat o punga de cavia complet ca sa nu mai manance prostii cu prumb si batoane si ce mai aveau prin cusca...daca parintii asa vor trai...macar puiutii sa isi gaseasca stapani...chiar sunt foarte foarte dragalasi si jucausi :lol:

scrooge
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde scrooge » 06 Mai 2012, 19:40

Eu as fi fost interesata sa adopt un frate pentru porcusorul meu...dar e distanta cam mare de la Satu Mare pana la Bucuresti :cry:

criss1
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde criss1 » 06 Mai 2012, 19:43

eu am primit'o pe geenie din bucuresti cu trenul, deci poate am reusi sa rezolvam cumva, asta daca esti dispus sa astepti inca 3 sapt sa poata pleca puii de langa mamica

scrooge
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde scrooge » 06 Mai 2012, 20:41

Nu ar fi o problema. As putea sa astept :D

criss1
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde criss1 » 06 Mai 2012, 20:46

atunci asteptam si vedem cum decurg lucrurile, dar peste 2 sapt voi sti sigur tot :D si voi mai face si poze!

Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”