Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Irina Mirea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 09 Ian 2013, 16:54
Localitate: Ploiesti

Re: Donez 3 fetite si un baiat

Mesajde Irina Mirea » 10 Ian 2013, 15:19

chinchi2 :( Asa e. Multumesc!

Atunci intrebarea este cand ne putem intalni?

aleecss93
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 11 Ian 2013, 01:07
Localitate: bucuresti

Re: Donez 3 fetite si un baiat

Mesajde aleecss93 » 11 Ian 2013, 01:22

daca mai aveti vreun porcusor de guineea trimiteti-mi un mesaj privat , sunt interesat dar nu am acces la internet permanent

aleecss93
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 11 Ian 2013, 01:07
Localitate: bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde aleecss93 » 11 Ian 2013, 01:23

daca mai aveti vreun porcusor de guineea trimiteti-mi un mesaj privat , sunt interesat dar nu am acces la internet permanent

aleecss93
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 11 Ian 2013, 01:07
Localitate: bucuresti

Re: Ofer spre adoptie doi pui masculi, Bucuresti

Mesajde aleecss93 » 11 Ian 2013, 01:24

daca mai aveti vreun porcusor de guineea trimiteti-mi un mesaj privat , sunt interesat dar nu am acces la internet permanent

Irina Mirea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 09 Ian 2013, 16:54
Localitate: Ploiesti

Re: Donez 3 fetite si un baiat

Mesajde Irina Mirea » 11 Ian 2013, 10:18

Salut,


Nu stiu daca ai apucat sa te uiti peste mail-urile tale (ti-am lasat nr meu de tel ).Sper ca ma ai in vedere pentru purcica ta ca si potential stapan.
Multumesc anticipat!

raduroxana91
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 11 Ian 2013, 16:07
Localitate: Bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde raduroxana91 » 11 Ian 2013, 16:13

Buna, as vrea sa stiu daca masculii 2 si 3 mai sunt disponibili pentru adoptie. Daca da, i-as vrea pentru mine :D

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde khaos » 11 Ian 2013, 17:02

Este o nebunie totala pe topicul asta! rofl
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

lulutzi
Initiat
Initiat
Mesaje: 39
Membru din: 15 Noi 2012, 00:45
Localitate: bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde lulutzi » 11 Ian 2013, 22:08

Din păcate, acum nu mai am niciun pui disponibil. Pentru masculul 3 căutăm încă modalităţi de a-l transporta. Dacă nu se concretizează nimic, vă anunţ. O seară bună !
we love Inka & Tea !!!

danny_cbu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 15
Membru din: 28 Iul 2011, 22:04
Localitate: Sibiu

Re: Ofer fetita spre adoptie - Sibiu sau judete invecinate

Mesajde danny_cbu » 12 Ian 2013, 16:14

Doar mamica o dau. Puii sunt deja mari . Am avut 2 baieti si 2 fete. Fetitele le-am dat. Mai am baietii, dar pe ei ii pastrez. Vreau sa dau mamica doar pentru ca e singura si baietii fac mereu scandal pentru ca ii simt mirosul

Irina Mirea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 09 Ian 2013, 16:54
Localitate: Ploiesti

Re: Ofer fetita spre adoptie - Sibiu sau judete invecinate

Mesajde Irina Mirea » 12 Ian 2013, 17:54

Salut,
Da. E foarte ok si mamica e bine primita. Iti las un mesaj privat cu nr meu de tel.

andramiv
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 13 Ian 2013, 21:25
Localitate: bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde andramiv » 13 Ian 2013, 21:28

buna seara. mai e valabil anuntul? mi-as dori foarte mult o femela porcusoara :X ma puteti ajuta?

andramiv
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 13 Ian 2013, 21:25
Localitate: bucuresti

Re: Donez 3 fetite si un baiat

Mesajde andramiv » 13 Ian 2013, 21:32

sunt din bucuresti apropo :D
mai e valabil anuntul?

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde FlorinG » 13 Ian 2013, 21:39

ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde cristinamar » 14 Ian 2013, 23:10

Update:
viewtopic.php?p=125599#p125599


---------------------------------
Ofer spre adoptie doua purceluse de Guineea in Bucuresti. Pamela are 4 ani, este maro cu alb, ciufulita. Veverita are 1 an jumatate, este maro cu blana scurta. La inceputul lunii februarie, deci in foarte scurt timp vom pleca din tara, si nu putem sa le luam cu noi. De la sfarsitul anului trecut ma gandeam sa pun anuntul pt adoptarea purcelelor, dar am tot amanat, m-am obisnuit atat de mult cu ele si ma gandeam ca mai este timp pana plecam, iar la cat de simpatice sunt sigur le va adopta cineva repede

Acum insa trecem printr-un necaz mare, Pamela are de o saptamana probleme cu dintii. Am observat ca mananca mai greu la inceputul saptamanii trecute, apoi joi si vineri n-a mancat aproape nimic. Am sunat la cabinetul doctorului Ionescu, la care am mai fost si care mi se pare un doctor foarte bland si intelegator cu care poti discuta orice, dar era in concediu. Asa ca ne-am dus cu Pamela la doctora Ana Pantu, care s-a uitat la dinti si a spus ca nu de acolo e problema, ca e posibil sa fie de la burtica sau de la ficat. I-a facut niste injectii, a hidratat-o cu ser fiziologic si glucoza, ne-a spus ce mancarica sa-i dam cu seringa, din doua in doua ore. Ne-am chinuit cu ea pana astazi, luni. Eu vedeam ca atunci cand ma apropiam de cusca sau cand puneam mancare si legume ea venea, mirosea si apoi se baga in casuta. Plus ca o tot auzeam scrasnind din dinti. Asa ca astazi am mers la doctorul Ionescu care s-a intors din concediu. S-a uitat la dinti si a vazut, asa cum banuiam noi, ca are probleme cu maselele din partea de sus care au inceput sa-i creasca stramb si o raneau in obraji. Deci biata Pamela nu are probleme cu burtica ea nu poate sa manace. A reusit sa-i taie o maseluta, insa pe cealalta n-a mai putut, o durea foarte tare, iar anestezie s-a temut sa-i faca fiind prea slabita. I-a facut si el o injectie si ne-a zis sa continuam cu tratamentul, sa-i dam mai multa mancarica la o masa cu seringa si de vreo 3-4 ori sa o curatam in gurita cu vata cu glicerina boraxata. Speram ca in cateva zile sa se retraga inflamatia de la maseluta de care doctorul n-a putut sa se atinga, si de data asta sa o poata taia. Problema este ca nu mai avem cum sa ne ocupam de Pamela si ne doare sufletul. Momentul problemei cu dintii e cel mai prost posibil, noi o sa avem de umblat pt acte, vize, vaccinuri, bagaje etc. Timpul este foarte scurt.. Daca doctorul va reusi sa-i taie si cealalta masea si va incepe sa manace singura, se va face bine.

Asa incat sper din tot sufletul ca cineva care are putin timp si iubeste porcusorii ciufuliti sa o adopte pe Pamela asa bolnavioara cum este. Cealata Veverita este perfect sanatoasa, grasa si mancacioasa. Le donez impreuna cu cusca, casutele si restul accesoriilor, iar in cazul Pamelei impreuna cu medicamentele. Aveam de gand sa le donez impreuna, insa avand in vedere problema Pamelei le voi da si separat. Ma rog ca Pamela sa fie luata de cineva cu suflet mare cat mai repede, pt ca noi lipsiind de acum incolo aproape toata ziua, va muri de foame. Rudele apropiate nu ne pot ajuta, nu le plac rozatoarele, iar prietenii nu vor sa o adopte nici macar pe Veverita, au alte animale caini, pisici sau nu au timp.


Nota: Titlu updatat de admin
Ne pare rau pentru pierderea Pamelei. :(

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde Allma » 14 Ian 2013, 23:16

Trista poveste :( Sa speram ca isi vor gasi repede o persoana iubitoare si ca nu va fi necesar sa fie despartite una de cealalta :( . Ca sa ai succes cu donatia, ar fi bine sa pui si macar o poza cu fiecare, lumea se ia mult si dupa aspect... :(
Old username: Andreea_Molly


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori