Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
alinavasile
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 08 Iul 2012, 20:20
Localitate: Bucuresti

Donez 2 porcusori pui (o fata, un baiat) Bucuresti

Mesajde alinavasile » 12 Aug 2015, 10:03

Buna,

am doi puiuti, o fetita si un baietel, sunt doi porcusori ciufuliti si foarte prietenosi! :up2: Fetita este alba iar baietelul este alb cu gri. Sunt puiuti, au o luna, se hranesc singurei. Va rog sa ma ajutati sa le gasesc o familie, sunt foarte dragalasi! Eu mai am 3 femele adulte, iar pe una se pare ca am luat-o deja indragostita :roll: Am prea multi acum, si sunt nevoita sa ii dau. Sunt din Bucuresti, dar ii pot da si prin imprejurimi, Ploiesti, Buzau, Braila, Calarasi, Constanta, gasim o modalitate :hi: .
IMG3.jpg
IMG1.jpg
IMG2.jpg

Mary_mariana12
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 08 Aug 2015, 14:04
Localitate: Deva

Re: Donez 2 porcusori pui (o fata, un baiat) Bucuresti

Mesajde Mary_mariana12 » 13 Aug 2015, 15:06

Asi vrea eu sa-i adopt :heart: ,doar ca nu stiu cum sa facem.Eu locuiesc in Deva.Chiar i-asi vrea,deoarece si eu am o fetita si cred ca s-ar intelege de minune. :up: Daca ai avea o solutie cum sa facem sa-i primesc astept un mesaj la nr de telefon 0747628834/0731723464 sau pe facebook/Mary Mariana.Multumesc! :!:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

ADOPTIE 2 masculi - BUCURESTI

Mesajde ramona_inka » 18 Aug 2015, 10:55

Se ofera spre adoptie doi baieti de aprox. 1.5 ani si de 6 luni rasele angora si mohair.
Familia care ii are nu ii mai poate tine.
Se ofera numai impreuna in Bucuresti. Se ofera si cusca.
Doritorii seriosi sunt rugati sa trimita mail la crescatoriainka@gmail.com. Obligatoriu doritorii trebuie sa se prezinte, sa scrie cateva randuri despre ei si sa specifice daca au experienta sau nu in ingrijirea porcusorilor.
Daca nu se va gasi adoptator pana in 20 aug vor avea nevoie de gazduire temporara pin perioada 21-30 august.

masculul angora acum
Imagine
si cand era pui
Imagine

masculul mohair
Imagine

Imagine

cusca ce se ofera
Imagine

alex_pad
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 131
Membru din: 28 Iun 2009, 15:05
Localitate: Timisoara

Re: 2 porcusori masculi in Timisoara

Mesajde alex_pad » 23 Aug 2015, 18:58

Cei 2 porcusori masculi sunt inca la mine disponibili spre adoptie.

Ii ofer numai impreuna, cu contract de adoptie, numai in Timisoara sau in zona.

Persoana ce doreste sa ii adopte trebuie sa fie deschisa sa invete cum se ingrijesc porcurosii de guinea si care sunt necesitatile lor.
Doritorii va rog sa imi scrieti mesaj privat si sa imi dati cateva detalii:
- mai aveti porcusori sau ati avut in trecut,
- care e experienta dumnavoastra cu porcusorii?
- cateva detalii despre dumneavoastra, de ce va doriti porcusori :)

Costurile lunare de intretinere pentru cusca 100x50cm:
- 4 pungi rumegus de la hornbach 4x10 lei
- 2 pungi de fan de la hornbach 2x10 lei
- 1 punga bobite cu vitamina C Versele Laga 15 lei
- 3 mese zilnice de legume, frunze si fructe proaspete

Poze din august 2015 cu cei 2, Avocado si Vanata:
https://picasaweb.google.com/1091422387 ... -eHrKeR2wE

Imagine

Bogdan Stanciu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 31 Aug 2015, 08:02
Localitate: Ploiesti

Re: Donez 2 porcusori pui (o fata, un baiat) Bucuresti

Mesajde Bogdan Stanciu » 31 Aug 2015, 08:05

Buna!! Sunt Bogdan, stau in Ploiesti cu prietena mea si as vrea sa adopt baietelul :D in curand aniversam doi ani de relatie iar ei ii plac foarte mult porcusorii, ca si mie :D imi poti lasa un mail te rog la nox_pater@yahoo.com daca ii mai ai? o sa fie fericit cu noi, am mai avut animalute, si am vrea un nou tovaras de viata :D multumesc

Bogdan Stanciu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 31 Aug 2015, 08:02
Localitate: Ploiesti

Re: Boris (6 luni) isi cauta stapan iubitor

Mesajde Bogdan Stanciu » 31 Aug 2015, 08:43

Buna!! e tare simpatic Boris, si pare jucaus si sociabil. Il mai ai? Tocmai am mai vorbit cu cineva de un mascul si nu i-ar strica un partener de joaca :D sunt din Ploiesti, apropo

Jinx23
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 16
Membru din: 27 Aug 2015, 20:02
Localitate: Mihail Kogalniceanu

Re: Donez porcusor de Guineea, mascul

Mesajde Jinx23 » 31 Aug 2015, 21:28

Buna,eu vreau sa-l adopt daca este disponibil .Sunt din constanta dar daca ai putina rabdare sa ii intreb pe parintii mei daca sunt de acord. Nu va dura mult pana sa ii conving. :D . Eu am un porcusor de guinea mascul de 7 luni. Il duc mereu la veterinar la orice mica problema, are o dieta echilibrata , o cusca de 1m pe 70 cm, dar daca parintii ma
lasa sa-l adopt o sa le fac o cusca mult mai mare ( deja am materialele) si daca pui o poza cu el il pot vedea si poate daca parintii mei il vor vedea o sa fie convinsi. :love:
PS: daca intervine ceva si nu ma lasa/ma lasa sa-l adopt te voi contacta cat de curand posibil :up2: :love: :call: :lol:

ilincaanam
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Aug 2015, 14:16
Localitate: Bucuresti

Re: Boris (6 luni) isi cauta stapan iubitor

Mesajde ilincaanam » 01 Sep 2015, 12:13

Salutare,

Am decis să îl păstrăm pe Boris, ne e tare drag și vom găsi o soluție să fie toată lumea bine.
Dar Dora va naște foarte curând, posibil doi puișori. Dacă prietenul tău mai poate aștepta puțin, îi putem da un puiuț.

andalliah
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 05 Dec 2014, 17:44
Localitate: Bucuresti

Donez 2 porcusori baieti

Mesajde andalliah » 18 Sep 2015, 22:18

Donam 2 porcusori baieti spre adoptie impreuna cu casuta lor (compusa din cusca 60 x 30 cm, adapatoare, casuta de lemn, scarita de lemn).
Ambii porcusori sunt maronii, unul are 1 an iar celalalt are 6 luni. Sunt impreuna de 6 luni :smile:
Sunt foarte sociabili, stau la mangaiat :lol:
Porcusorii se alfa in Bucuresti.
Tel de contact: 0725327813

emanuel
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 27 Sep 2015, 16:05
Localitate: arad

Donez Porcusor de Guineea foarte sociabil + cusca.

Mesajde emanuel » 27 Sep 2015, 18:15

Porcușor de Guineea de culoare maro cu alb , are 2 ani. Este sociabil, curajos, sta sa fie mângâiat, nu musca ii prietenos. Mânanca legume (morcovi si salata) si fructe. Mâncare uscata mănâncă belcore (mâncare belgiana). Stare de sănătate foarte buna. Il donez unei persoane responsabila. Eu nu mai am timpul necesar sa ma ocup de el deoarece am început sa lucrez 12/24. De abia am timp sa ii fac curat si sa ii tai unghiuțele... Rog seriozitate. Daca sunteți interesați va rog sa ma sunați ! Porcușorul se afla in Arad. Nr de contact : 0741453510

ilincaanam
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Aug 2015, 14:16
Localitate: Bucuresti

Ofer 2 porcusori de 1 luna - rock stars, amandoi :)

Mesajde ilincaanam » 27 Sep 2015, 19:21

Salutare,

5 porcusori sunt prea mulți pentru familia noastră, :) așa că îi oferim pe cei mai simpatici dintre ei spre adopție. :) Sunt 2 frați, de o lună, sănătoși, jucăuși și voinici. Tocmai ce au fost înțărcați și caută o casă nouă. Îi oferim cu tot cu o cușcă potrivită pentru ei doi cu tot cu accesorii (sticlă de apă, suport fân, vas cereale, căsuță). Le place rock clasic (devin super activi pe muzică, unul dintre ei e îmbrăcat aproape complet în negru haha) și sunt super sociabili la smotocire. Cine-i dorește să ne scrie în comentarii.

Ei sunt cei doi. :) Încă nu au nume, căci am zis să oferim plăcerea aceasta viitorilor părinți.
Fişiere ataşate
Piggies.png

VladimirK
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 19 Sep 2015, 17:09
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer 2 porcusori de 1 luna - rock stars, amandoi :)

Mesajde VladimirK » 28 Sep 2015, 13:48

Sunt interesat de cei doi.
Cum putem face sa ajunga la mine?

Cu stima.

Serafim Teodora
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 30 Sep 2015, 20:22
Localitate: Galati

Re: 2 porcusori de rasa isi cauta stapani responsabili

Mesajde Serafim Teodora » 30 Sep 2015, 20:36

Buna seara! Sunt Teodora!Sunt o mare iubitoare de animale,mai ales de rozatoare.Am avut 2 hamsteri si un papagal.am citit foarte mult despre porcusorii de guineea.stiu ce se hranesc(legume:morcovi,salata[dar mai putin deoarece ii pot imbolnavi],brocoli[in cantitate redusa deoarece ii baloneaza],mar,sfecla rosie),stiu cum trebuie sa-i tratez si amaflat ca la primul se semn (nu mananca 6-12 ore,le cade parul) trebuie sa-i duc la veterinar deoarece au metabolismul diferit fata de cel al oamenilor si in 2 zile pot muri :cry: .am 11 ani.am vorbit cu parintii mei despre asta si au fost de acord.noi suntem din galati dar putem sa venim sa-i luam la otopeni.trimiteti-mi un mesaj daca sunteti de acord.va multumesc :love: :hi:

ilincaanam
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Aug 2015, 14:16
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer 2 porcusori de 1 luna - rock stars, amandoi :)

Mesajde ilincaanam » 01 Oct 2015, 14:09

Vladimir, ți-am răspuns într-un mesaj privat.

Dacă îi mai dorești, te rog să îmi dai un semn, altfel voi căuta alți posibili stăpâni. :)

MARI
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 02 Oct 2015, 11:55
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer 2 porcusori de 1 luna - rock stars, amandoi :)

Mesajde MARI » 02 Oct 2015, 11:58

Buna ziua,

as vrea sa stiu daca mai sunt disponibili porcusorii.
daca da, va rog sa imi spuneti cum procedam sa intru in posesia lor.

multumesc!


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori