Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde adelinatache » 26 Apr 2012, 19:12

Eu il cunosc pe Alex. Si pe Alexandra. Sunt niste oameni deosebiti si responsabili! Si receptivi as spune eu.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
negrutza
Membru
Membru
Mesaje: 250
Membru din: 09 Mai 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde negrutza » 26 Apr 2012, 19:14

Acum ma uitam la pozele lor de pe facebook. :-) Acelasi lucru il cred si eu despre ei.. ramane sa vorbesc cu ei, dupa ce imi raspunde Alex la e-mail. Multumesc! :-)
Va pupa: Negrutza, Tiny, Lily, Miruna si Pufi + cei doi baietei: Cliff si Tomita (si mamica Ana-Maria) :)

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde adelinatache » 26 Apr 2012, 19:18

Din cate stiu eu au ceva experienta cu porcutii, printre care si o porcuta parplegica....
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: O sansa pentru un sufletel ranit (baietel)

Mesajde Ella Roxette » 26 Apr 2012, 19:19

Asa este cel mai bine...eu am un baietel de vreo 3-4 luni...momentan il vrea cineva..daca se va razgandi il pot dona eu pentru ca mai am doua fete...eu l'as pastra pentru ca sunt foarte atasata de el...dar nu cred ca se poate :(

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde maria » 26 Apr 2012, 19:37

eu nu am intrebat cu rautate, ci din curiozitate
am auzit o gramada de nenorociri despre animale chinuite pe care unii le salveaza punandu-si sufletul, timpul si banii la bataie si altii isi bat joc
sunt cunoscute problemele de la adapostul de caini de la glina, de la robi (ziceau ca noaptea ii calca hotii si ca acum au furat si catei nu numai lucruri), problema cailor din adapostul din tei-toboc, care au trecut la milimetru de a fi omorati in abator, adaposturi care trebuiau sa se mute pt ca terenul a fost retrocedat si multe alte nemernicii
dupa ce am citit si pe fb si la noi pe forum ma bucur ca alex a intrat in legatura cu noi si sper intr-o colaborare fructuoasa pt binele animalutzelor
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
untamedhorses90
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 28 Oct 2011, 18:03
Localitate: Bucuresti

Re: 2 femele sau 1 mascul

Mesajde untamedhorses90 » 26 Apr 2012, 22:32

Buna!
Baietelul si-a gasit o noua locuinta primitoare :D ,femelele sunt putin problematice , deoarece trebuie duse la veterinar zilele viitoare pt a vedea daca exista o sarcina sau alte afectiuni ale pielii.
Am pus poze cu cei 3(i-am pus impreuna doar pt poze, masculul sta singurel....). Banuiesc ca toata lumea prefera sa stie despre fetite dupa veterinar, pentru a nu se trezi cu 5,6 purcelusi in loc de 2 :(
Toate cele bune!
http://s1253.photobucket.com/albums/hh5 ... dhorses90/

Imagine
Imagine

Avatar utilizator
negrutza
Membru
Membru
Mesaje: 250
Membru din: 09 Mai 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde negrutza » 26 Apr 2012, 22:51

Buna tuturor din nou!

Din fericire, anuntul nu mai este valabil!
Porcutele mele dragi si scumpe vor pleca la sfarsitul saptamanii la Alex!
Va multumesc mult tuturor ptr sprijin .. si ptr tot ...

Va pup cu drag si.. o sa revin cu vesti: si eu, si Alex (cu poze de la noua casuta)
Va pupa: Negrutza, Tiny, Lily, Miruna si Pufi + cei doi baietei: Cliff si Tomita (si mamica Ana-Maria) :)

danadenisa
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 26 Apr 2012, 12:02
Localitate: bucuresti

Re: 2 femele sau 1 mascul

Mesajde danadenisa » 26 Apr 2012, 23:16

ok !va asteppt pana le duceti la veterinar!le doresc enormm!

sanduanamaria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 23 Apr 2012, 15:13
Localitate: Bucuresti

Re: Purcica sanatoasa cu tot cu cusca ... Bucuresti

Mesajde sanduanamaria » 27 Apr 2012, 00:32

a fost donata

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde -Vlad- » 27 Apr 2012, 08:04

Super :smile:.Ma bucur ca si-au gasit un stapan responsabil.
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Roxanne30
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 17
Membru din: 09 Feb 2011, 01:09
Localitate: bucuresti

Re: Ofer spre adoptie 2 porcusoare de guineea, Bucuresti

Mesajde Roxanne30 » 27 Apr 2012, 17:31

Porcutele au fost adoptate. Multumesc :)

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: O sansa pentru un sufletel ranit (baietel)

Mesajde Allma » 27 Apr 2012, 23:05

Am venit de la farmacie cu vesti foarte bune! :smile: O doamna din Cluj l-a luat de dimineata! Este langa un alt popcornist(baiat,nu stiu varsta...).Se poate inchide :up2:
Old username: Andreea_Molly

HenryJoe
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 103
Membru din: 02 Ian 2012, 15:09
Localitate: Severin

Re: Porcusori in pericol

Mesajde HenryJoe » 28 Apr 2012, 11:23

scuzati-ma ca nu am intrat in ultima saptamana dar a inceput scoala si iar a trebuit sa o iau in serios. voi spune totul de la cap la coada:
dupa ce murise porcusorul meu(primul - 27 decembrie 2011) un client de-al mamei a zis ca are cineva porcusori pe care ii ofera spre adoptie (nu stiu daca se nascusera deja sau erau nascuti).
tot in 2011 inainte de Revelion am mers in oras cu scopul de a cumpara un alt porcusor (eram suparat si mama a incercat sa ma inveseleasca) dar am refuzat, stiind ca porcuta alba e gestanta si va avea pui curand.
dupa moartea primului pui am apelat la voi dar era prea tarziu, a mai zis cineva ca porcuta era prea tanara sa aiba pui.
pe 8 ianuarie 2012 l-am cumparat pe Timi, crezand ca e femela dar e mascul din cate vad, unul vioi si sanatos.
in februarie a murit si porcuta de atunci Timi sta singur
luna asta (aprilie) am primit vestea ca acelasi proprietar de porcusori asteapta ca porcuta lui sa dea nastere unor pui, de data asta a venit el in persoana, eu am auzit asta, nu am fost acolo.
acum nu stiu, astept sa apara puii si sa vad: daca mi-i ofera direct, fara sa fi stat o luna ii voi recomanda sa ii lase langa mama lor cel putin 2-3 saptamani, de preferat o luna. in cazul in care sunt masculi si femele, ii voi spune sa lase o femela langa mama lor iar pe restul sa ii dea spre adoptie dar nu asa "iti place, il iei" trebuie ca acea persoana sa stie cum sa se comporte cu porcusorii si daca vrea sa ia mascul sa aiba alt mascul deja la el si daca e femela sa aiba deja femela sau de preferabil sa nu aiba porcusori, doar loc in care sa ii cazeze.
de exemplu prietenul meu are mascul si vrea sa ia o femela, in cazul in care se nasc 2 masculi unul il iau eu, iar pe celalalt i-l dau lui, daca este un singur mascul iar restul femele iau eu mascului si lui nu ii dau nimic, deoarece e incapatanat iar eu nu vreau sa i se intample ce mi s-a intamplat mie, femelele mai ales fiind tinere iar porcusorul lui avand aproape 1 an... nu ar fi indicat sa faca asta.

Avatar utilizator
p_andreea
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 146
Membru din: 03 Ian 2012, 17:36
Localitate: Bucuresti

Re: Porcusori in pericol

Mesajde p_andreea » 28 Apr 2012, 15:18

Din pacate eu nu am vesti prea bune in legatura cu porcusorul de care vorbeam mai sus, se pare ca a fost luat de cineva pentru a fi imperecheat cu o femela, iar puii sa fie oferiti spre vanzare!
imi pare tare rau ca nu am putut face nimic pentru el :cry:
Gandurile bune intotdeauna ajung unde trebuie!

HenryJoe
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 103
Membru din: 02 Ian 2012, 15:09
Localitate: Severin

Re: Porcusori in pericol

Mesajde HenryJoe » 28 Apr 2012, 16:42

ma simt asa de vinovat :( daca era din Craiova l-as fi putut lua eu ca stau in Severin, dar nu am nici cusca pentru doi. am luat 70 de RON la mine la un festival care are loc o data pe an "Zilele Severinului" dar eram constient de ceea ce fac asa ca am cheltuit doar 20. acum urmeaza ziua mea, imi invit 2 prieteni in oras la o pizza, un suc si o prajitura si ce ramane pun deoparte...


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori