Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Donare porcusor abandonat intr-o curte nelocuita

Mesajde adelinatache » 20 Apr 2012, 17:38

Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde khaos » 20 Apr 2012, 17:39

Daca este pereche, femela e mai mult ca sigura gestanta deja.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Porcusori in pericol

Mesajde Gemon » 20 Apr 2012, 17:54

Cusca de 1 metru lungime se poate cumpara in magazinul HORNBACH, vezi adresa si orarul aici http://www.hornbach.ro/

Multumim pentru implicare, asteptam sa ne scri aici ce mai poti afla :worried: , daca stapanul ar putea intra pe forum, am incerca sa il ajutam cu tot ce e posibil, pentru a rezolva cat mai favorabil acest caz.

vieruionica
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 20 Apr 2012, 10:27
Localitate: iasi

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde vieruionica » 20 Apr 2012, 19:19

crezi ca eu ca tatal unei fete de 9 ani ce i si doreste de 3 ani aceste "animalute!!!",as face bine sa ti solicit trimiterea la iasi a celor 3? sotia mea este alergica la par de animale dar este de acord cu aducerea musafirelor!!! eu am acvariu cu pesti si mergand la piata de animale din iasi, fata ramane cu ochii pe porcusori.nu am mai avut in apartament vreodata porcusori.ce crezi ???vreau sa i fac fetei surpriza dar ce vreau eu e si bine????

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde adelinatache » 20 Apr 2012, 19:37

Mie personal imi place ca ai intrebat inainte de a actiona si ca ai expus clar situatia. Imi amintesc ca pe vremea cand eram cam de varsta fetitei tale mi-am luat un hamsterut, avand in momentul acela sprijinul tatalui. Tot el m-a invatat cum sa il ingrijesc, cum sa ii schimb asternutul, ce si cum sa ii dau de mancare. Si astfel micutul hamster m-a responsabilizat, facandu-ma sa ii port de grija, sa il tratez ca pe un suflet si nu ca pe o jucarie noua.
In ceea ce priveste alergia sotiei tale, depinde de cat de grava este. Un porcut nu va lasa par ca un catel sau o pisica, insa nici nu pot spune ca nu lasa deloc. In conditiile astea cred ca responsabilitatea ar fi numai a ta, sa le schimbi talasul saptamanal, sa le pui apa, mancare si fan. Plus ca presupun niste cheltuieli: mancare de buna calitate, fan in permanenta, talas, fructe si legume proaspete, verdeturi.
Iti urez bafta in gasirea micutilor tai si sper sa ramai pe langa noi!
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde ie3neiulia » 20 Apr 2012, 20:05

Nu prea mai inteleg nimic din ce e aici. Oricum ideea e ca daca ai baieti nu dau in nici un caz fetele.

Avatar utilizator
criss1
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 320
Membru din: 31 Dec 2011, 20:48
Localitate: satu mare

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde criss1 » 20 Apr 2012, 20:12

Pupici de la Bella si Geenie...

vieruionica
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 20 Apr 2012, 10:27
Localitate: iasi

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde vieruionica » 20 Apr 2012, 21:16

criss1 are dreptate, eu vreau" fetele";dar sincer vreau sa stiu daca e corect fata de ele si sotia mea

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde Ella Roxette » 20 Apr 2012, 21:41

eu am pereche :cry: voi fi nevoita sa dau baiatul :cry: pana sa'i separ ea il cam respingea..sper sa nu fi ramas gestanta..deja am gasit sa'l dau..luni v'a veni persoana respectiva sa'l ia :cry: sper sa pot lua fetele de la tine..sau macar una sa nu stea fata mea singura

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde ie3neiulia » 20 Apr 2012, 21:44

Pana in Iasi e cam lung drumul, iar cu tine ella nu stiu inca ce sa zic pentru ca ba zici ca vrei baieti, ba fete, ba amandoua. E cam complicat.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Trei fete din Bucuresti

Mesajde Ella Roxette » 20 Apr 2012, 21:49

eu am zis de la inceput ca vreu fete si ca am nimerit baieti..dar azi mi'a spus doctorul ca am un baiat si o fata...eu acum ii tin separat si mi'a spus cineva ca daca ma hotarasc sa'l dau vine luni si il ia

Avatar utilizator
p_andreea
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 146
Membru din: 03 Ian 2012, 17:36
Localitate: Bucuresti

expirate

Mesajde p_andreea » 21 Apr 2012, 01:41

Nu stiu daca e locul potrivit pentru a posta, dar pe Craiovaforum apare urmatorul anunt:
donez....

Donez URGENT porcusor de guineea, are sase luni,e bland,frezat.
Il dau ca nu am timp de el.

Date de contact:

Numar de telefon: 0762156690
Adresa e-mail sau IM: popescumanuel86@yahoo.com

Problema e ca proprietare vrea sa il doneze primului sosit si nu o intereseaza de soarta animalului, din pacate eu am deja 2 intr-o cusca de 1m si nu il pot lua, poate mai e cineva din Craiova care il poate salva!
Gandurile bune intotdeauna ajung unde trebuie!

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Porcusori in pericol

Mesajde -Vlad- » 21 Apr 2012, 08:54

Andreea,mai bine il iei tu,si pe urma ii cauti o casuta.Daca il da primului venit nu este bine,poate sa fie un proprietar de reptile,sau cine stie,luat pentru monta. :(
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
p_andreea
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 146
Membru din: 03 Ian 2012, 17:36
Localitate: Bucuresti

Re: Porcusori in pericol

Mesajde p_andreea » 21 Apr 2012, 13:54

Nu stiu inca ce sex are, o sa ma interesez. Eu am doi baietei si nu imi e teama ca daca il voi aduce si pe al treilea nu se vor mai intelege... si asa eu perioade in care se caftesc ca orbii, iar daca e fetita cu atat mai mult nu o pot lua :(
De asta am postat aici, sperand ca poate cineva o sa il vrea pe saracul porcut!
Gandurile bune intotdeauna ajung unde trebuie!

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusori in pericol

Mesajde irena » 21 Apr 2012, 14:12

Daca ar fi sa iei in calcul sfatul lui Vlad, si anume sa iei porcutul in foster, nici nu ti-as recomanda sa il pui
impreuna cu ai tai, indiferent daca e femela sau mascul. Din moment ce planul e sa nu il pastrezi, nici nu are
rost, nu doar pentru faptul ca pot aparea probleme intre cei pe care ii ai deja (probleme care raman si dupa ce
il separi pe cel nou de ei), ci pentru faptul ca nu stii cum a fost tinut porcutul, daca e sanatos sau nu.
Asadar, daca te hotarasti totusi sa il iei, poti sa il tii intr-o cusca mai mica, separat de ai tai, pana cand ii gasesti
stapan. Daca e femela, ar fi bine sa o tii in alta camera.
Sigur ca decizia iti apartine, sfatul e in cazul in care te gandesti la varianta luarii in foster.
Numai bine.


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori