Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Moniq
Membru Junior
Membru Junior

Donez 2 porcute...:( Iasi

Mesajde Moniq » 02 Sep 2011, 18:29

Donez doua fetite, pe Ida si Moatza :cry:, de 1 an, respectiv un an si doua luni unei persoane iubitoare de porcusori de guineea, care a mai avut porcusori si stie sa ii ingrijeasca.
Din pacate eu plec la sfarsitul lunii din tara pentru 6 luni si nu le mai pot tine...
Eu sunt din Iasi, dar daca o sa gasesc pe cineva din alt oras, le voi duce eu la destinatie.
De asemenea donez si accesorii:
- o cusca 1.2 m
- o cusca 80 cm
- cutie de transport
- un iglu (care a fost al lui Motz :cry: )
- jucarii (casuta din lemn, pod, tub de plastic, etc)

Cateva poze cu fetele mele....:
https://picasaweb.google.com/1113699549 ... 9942618306
Imagine
Imagine

crisa24
Cercetas
Cercetas

Re: Donez 2 porcute...:(

Mesajde crisa24 » 02 Sep 2011, 18:55

imi pare rau pentru tine si pentru fete, sper sa gasesti stapani repede, suntem alaturi de tine!

fetele sunt cumva de rasa?
daca da cred ca te poate ajuta si crescatorul!
sunt superbeeeeeeee :heart:

Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Moniq
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Moniq » 02 Sep 2011, 19:04

da, sunt de rasa:
Ida este din rasa Sheltie iar Moatza este din rasa Angora

CatalinaM
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde CatalinaM » 02 Sep 2011, 19:08

ce frumoase sunt :heart:
daca nu aveam cu siguranta le adoptam sunt foarte scumpe si daca puteam tine 4 cu mare drag o faceam

MaraC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde MaraC » 02 Sep 2011, 20:49

Mult noroc in gasirea unui stapan ! De la ce crescatorie le-ai luat ?
:D Zorro & Kambo :D Snowflake & Cinnamon :D Bujor & Iris :D
:D Gamora & Starfire & Shuri & Ruby & Nebula & Azalea & Valkyrie :D

Gone, but never forgotten: :heart: Alvin, Quizi, Corb, Chocco :heart:

roseta.stoned
Cercetas
Cercetas

Mesajde roseta.stoned » 02 Sep 2011, 21:14

Vai, ce frumoase sunt! Sper sa le gasesti un stapan care sa le iubaceasca mult si sa fie responsabil!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Moniq
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Moniq » 02 Sep 2011, 22:31

Le-am primit cadou dupa ce a murit Motz anul trecut... cred ca de la crescatoria Pauline

MaraC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde MaraC » 02 Sep 2011, 22:49

A, ok :smile: Mult noroc sa gasesti un stapan responsabil !
:D Zorro & Kambo :D Snowflake & Cinnamon :D Bujor & Iris :D
:D Gamora & Starfire & Shuri & Ruby & Nebula & Azalea & Valkyrie :D

Gone, but never forgotten: :heart: Alvin, Quizi, Corb, Chocco :heart:

bogdus
Nou venit
Nou venit

Donez 2 porcusori masculi, Bucuresti

Mesajde bogdus » 03 Sep 2011, 15:25

Donez porcusori masculi, unul are 1 an si 3 luni , celalalt are 9 luni, impreuna cu o cusca spatioasa pe 2 nivele, fanar si adapatoare.
Din pacate agravarea unor simptome ale alergiei mele ma obliga sa renunt la ei, asta nu inseamna ca vreau sa scap de ei cu orice pret ci doresc sa le gasesc un stapan care sa ii iubeasca si sa-i ingrijeasca cel putin la fel de mult ca mine.

Una din conditiile adoptiei este sa stiu in ce conditii vor locuii porcusorii dupa adoptie (imagini cu ei la intervale regulate de timp, evolutia lor, etc.).

Cei care doresc imagini cu ei pot trimite PM cu adresa de e-mail.

P.S. :!: Cei care au ganduri nu tocmai pasnice cu aceste animalute (ii adopta ca sa-i vanda, etc.) rog sa NU ma contacteze pentru ca nu vor avea nici o sansa sa-i primeasca.

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 03 Sep 2011, 23:35

te rog pune cateva poze si aici!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Re: Donez 2 porcute, Husi

Mesajde deea1998 » 04 Sep 2011, 11:54

bine v-am regasit mi-a fost for de voi, mi-am sters niste programe de pe laptop-ul asta si imi merge pagian GeMon si am vesti super super buneeeee

ma bucur asa de tare si inca ceva mi-a zis ca daca ma mentin cu cu aceeasi media sau poate chiar mai mare decat ceilalti ani ma va lasa sa-mi iau ce animaluye vreau si stiu exact cum m-am mentionat 3 ani, si in astia 3 ani am ingrijit catei, pisici si de toate eu cred ca ele ma ajuta sa invat mai bine...

Cristina B
Membru
Membru

Mesajde Cristina B » 04 Sep 2011, 12:07

Bravo deeaaaaaaaa! :clapping: :clapping: :clapping:
Bine ai venit din vacanta!

Sa stii ca este adevarat. S-a demonstrat stiintific teoria potrivit careia copiii care cresc cat mai aproape de natura (asta inseamna si aproape de animale de orice fel) sunt mult mai inteligenti, mai intelepti si sunt mai bine pregatiti pentru viata. Este clar ca cei care au grija de animale de mici sunt mult mai responsabili decat restul dar, adevaratul castig este pe termen lung in viata, si aici se mentioneaza: sunt mult mai sanatosi, datorita unui sistem imunitar mai puternic, sunt mult mai destepti decat media, datorita rezolvarii cu succes a unor probleme ce pot aparea in relatia dintre ei si animale, si inca multe alte beneficii pe care nu le mai tin minte, dar care tin de psihologie.

Asteptam sa ne povestesti despre fete si despre reactia lor cand te-au reintalnit.

Nu in ultimul rand, ce face Jolie?

Te pup!
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde deea1998 » 04 Sep 2011, 12:10

Jolie e bine, acum 2 ore am vorbit cu catalina, eu inca sunt pe drum, deci ai am ceva pana ajung acasa...
si abia astept sa le strang in brate.. :clapping:
sa ma guite... din cate am vb cu catalina ea numai are talas si le-a pus paturici di alea fleece (parca) dar imediat ce ajung acasa dau o fuga la colega mea si aduc un sac de talas sa aiba in ce sa se balaceasca fetitele mele dragi :heart:

edit: cristina eu din clasa I am avut animalute, am inceput cu o broscuta testoasa, apoi am trecut la catei pe care ii adunam din fata blocului si ii ingrijeam pana isi gaseau stapan caci stand la bloc nu puteam sa tin atatia, apoi am avut pisici tot de pe la bloc adunate, apoi un iepuras si de atunci "boala" mea pentru rozatoare, acel iepuras a avut o infectie si dupa saptamani d tratament a murit bietul de el, si am luat alt pui care l-am iubit la fel de mult, si apoi hamsterii care si ei au "cazut" unii dupa altii nici nu stiu de ce, nu dadeau semne de boala, iar puiutii pe care ii fatase i-am donat
iar apoi au urmat porcuele care le-amindragit imediat cum le-amvauzt nici nu stiu de ce, asa simt eu..
Ultima oară modificat 04 Sep 2011, 12:15 de către deea1998, modificat 1 dată în total.

Cristina B
Membru
Membru

Mesajde Cristina B » 04 Sep 2011, 12:12

Bravo, bravo!

Sa ne tii la curant, dupa ce te revezi cu ele!
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 04 Sep 2011, 12:12

vai ce veste minunata, era si pacat, ma bucur mult pentru fete si pentru tine :clapping: !

Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”