Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
CERASELA
Initiat
Initiat

Ofer spre adoptie 2 porcute(mama si fiica)

Mesajde CERASELA » 21 Iun 2010, 15:01

Buna ziua,

Am avut si noi un porcut pe nume Shumy (care a decedat) si o porcuta Bijoux care ne-au oferit doua minunatii micute si dragalase: un baiatel si o fetita absolut superbi acum 2 luni si un pic. Ii iubim atat eu cat si prietenul meu enorm de mult...tocmai de aceea dorim tot ce e mai bine pentru ei...pana acum baietelul a stat cu mamica si surioara lui..dar de aproximativ jumatate de luna, de cand el este apt sexual...l-am separat de ele....Spatiul celor doua fetite nu este unul foarte mare...si nici nu ne putem permite in acest moment achizitionarea unei noi custi (eu nu mai am de munca din octombrie 2009)....Cum am mai spus, ne dorim tot ce este mai bine pentru ei...si tocmai de aceea dorim sa le oferim cuiva care sa le acorde dragostea si afectiunea de care au nevoie....Baietelul il vom pastra insa....
Sunt din Bucuresti iar cine doreste mai multe detalii ma poate contacta la adresa cessy_john@yahoo.com

Va multumim din suflet! :smile:
•Suntem toti creioane in mana Lui Dumnezeu.

dezeroby
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde dezeroby » 21 Iun 2010, 15:03

eu asi fi vrut baietelul:(
.....:cry: Nu te voi uita niciodata ZuZu :cry: .....

afrodhitee
Membru fidel
Membru fidel

donez porcut cluj napoca

Mesajde afrodhitee » 21 Iun 2010, 22:12

Salut,multi dintre voi ma cunosc,sunt de ceva vreme pe acest site desi nu am prea scris mesaje,am preferat sa stau in umbra si sa citesc multe lucruri frumoase despre iubitii nostrii porcusori.
Din pacate sunt nevoita sa-mi donez ultimul porcusor care mi-a mai ramas,peste cateva luni voi naste si stau intr-un apartament mic in care pana acum era bine asa cum eram insa spatiul e mic si din pacate nu locuim singuri,stam cu bunica mea care nu poate sa inteleaga cata bucurie mi-au adus mie pana in ziua de azi porcusorii de guineea,da poate ca stau ei in cusca lor si nu sunt cei mai destepti de pe lume insa sunt cei mai scumpi si mai gingasi!
Am avut 2 porcusori de guineea Floppy si Bruno,insa de la un timp nu s-au mai inteles si am fost nevoita sa-i despart,au stat fiecare in alta cusca,insa se intalneau zilnic prin camera atunci cand le dadeam drumu sa se plimbe,acum 2 luni l-am dat pe Bruno unui nepotel,e foarte bine acolo unde e,in curand va avea un fratior.
Insa am ramas cu Floppy,care e fosrte dulce si cuminte,il iubesc din tot sufletul,mi-e mila de el ca e singur si ca nu-i pot oferi un frate si mi-e mila de el ca trebuie sa-l dau,mi-e mila si de mine ca nu ma lasa sufletul sa fac asta,am stat de multe ori cu el in brate si am plans incercand sa gasecs o solutie,sa nu-l dau dar nu am gasit nici una,nu inteleg de ce unii oameni nu pot intelege ca si porcusorii de guineea sunt la fel de fiinte ca si un catel sau o pisica....si ca poate sunt mai curati decat un caine sau o pisica!!!!
Asa ca donez mascul de 1 an si 8 luni pe nume Floppy,care iubeste la nebunie castravetii,il donez cu cusca cu tot,unor adevarati iubitori de porcusori,care sa-i ofere un frate si sa-i ofere in continuare o viata linistita si plina de dragoste.

dragostea e acolo unde nu te astepti...
http://community.webshots.com/user/afrodhitee

dezeroby
Membru Junior
Membru Junior

buna

Mesajde dezeroby » 21 Iun 2010, 22:33

interesant....esti din bucuresti?
.....:cry: Nu te voi uita niciodata ZuZu :cry: .....

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 22 Iun 2010, 07:03

nu, este din cluj
uf, imi pare foarte rau..sa dea Dumnezeu sa gasesti o persoana potrivita
:friends: shrekut si runty

cherry.crush
Nou venit
Nou venit

Dau spre adoptie 2 porcusori (masculi) cu toate accesoriile

Mesajde cherry.crush » 22 Iun 2010, 13:05

Buna! Numele meu este Ana-Maria si dau spre adoptie 2 porcusori masculi, Bubu si Junior. Bubu e taticul si junior e puiutul lui. Bubu are 1 an si 2 luni iar Junior doar 4. Ii dau spre adoptie pentru ca nu mai am timp de ei si vreau sa le gasesc un stapan/a cat mai iubitor/oare care sa aiba grija de ei cat mai bine. Ii dau cu tot cu cusca si accesorii (cusca este destul de mare). Contact: cherry.crush@ymail.com

Imagine
Imagine
Imagine
\
Ultima oară modificat 23 Iun 2010, 10:23 de către cherry.crush, modificat 1 dată în total.

afrodhitee
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde afrodhitee » 22 Iun 2010, 13:11

Vero ma bucur pt tine ca desii ai un baietel ai putut sa-ti tii porcutii,te invidiez intr-un fel...ma uit zi de zi la Floppy si ma doare sufletul ca trebuie sa ma despart de el,ma doare ca nu voi mai ramane cu nici un porcusor,si ii iubesc atat de mult,mi-au facut viata mult mai frumoasa si au fost langa mine at cand eram trista,Floppy e asa de dulce cand plang vine la mine si-mi linge lacrimile,asa facea si cu Scooby saracu cand a fost bolnavior ii lingea ochisorii!
Oare de ce trebuie sa fie atata durere si nedreptate?ce am povestit aici pe site e numai o parte din problema,mi-e rusine intr-un fel sa povestesc despre asta dar in acelasi timp cei de pe gemon sunt prietenii mei,si uneori ii vad ca o mica familie...
Cum spuneam,sotul meu si cu mine stam cu bunica mea intr-u apartament de 2 camere,noi avem camera mai mica si ea camera mare,la noi in camera sta si Floppy bineinteles.Insa ne-am inteles sa facem schimb de camere acuma daca tot va venii si bebe ca in camera noastra nu avem loc atatia...numai ca problema e alta,ca bunica mea nu vrea sa schimbe camera cu noi pana nu il dau pe Floppy,simt ca inebunesc,ca nu mai pot!De ce sunt unii atat de rai?si cand ma gandesc ca mai imi este si bunica...
Sper sa-i gasesc cat mai repede un camin bun "soricelului" meu,ma doare si pe mine cand il vad ca e singur si se plictiseste,tot ce vreau pt el e sa fie fericit,iubit si ingrijit!
dragostea e acolo unde nu te astepti...

http://community.webshots.com/user/afrodhitee

madalinaciucu_88
Nou venit
Nou venit

adopt porcuti

Mesajde madalinaciucu_88 » 22 Iun 2010, 15:20

adopt porcuti, nu stiu care anunt mai este valabil, dar am un porcut acasa si vreau sa ii iau un prieten; e paralizat de la brau in jos, asa l-am luat din petshop, il scapase cineva pe jos. pot deci sa iau si femele si masculi, preferabil femele ca sunt mai blandute, daca nu ii mai puteti tine ii pot lua eu, cu tot cu custi pentru ca am si spatiu. mai am acasa 3 perusi, 3 hamsteri si o broasca testoasa, luati tot de mila pe rand din petshopuri. :D
"Ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba" Gandhi

Crisu
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Crisu » 22 Iun 2010, 16:17

Porcuºorii se simt bine cu cei de acelaºi sex,nu diferit. Mai ales dacã porcuÞu/porcuÞa este rãnit/ã. Nu poÞi sã-i aduci un bãiat În caz de e femelã ea poate rãmâne gestantã ºi sã moarã la naºtere alãturi de pui. Uitã-te mai mult pe site-ul gemon despre Îngrijire,hrãnire,comportament,reproducere. Noi te sfãtuim sã adopÞi unul de acelaºi sex cu el/ea ºi sã te duci cu el/ea la doctor. ªtii ce sex are porcuºorul care deja Îl ai ? ( pune o pozã ºi te ajut În caz de nu ºti )

Uite link-urile :

http://www.gemon.ro/comportament.htm
http://www.gemon.ro/ingrijirea.htm
http://www.gemon.ro/hranire.htm
http://www.gemon.ro/reproducerea.htm

VĂŁd cĂŁ eÂşti din BucureÂşti du-te cu porcuĂžu/a la doctorul Ionescu ĂŽl gĂŁseÂşti aici, primu, http://www.gemon.ro/forum/viewtopic.php?t=2&start=0 .
I don't have one .

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde FlorinG » 22 Iun 2010, 17:10

Buna ziua! Acum am aflat ca porcuta mea este defapt un porcut. :suicide: Am vrut sa ii iau celeilalte porcute o prietena si am esuat. Nu pot sa intretin inca doi (luandu-le la fiecare cate un prieten) deci ofer porcutul spre adoptie. Sper sa gasesc pe cineva experimentat care sa aiba grija de el si sa il iubeasca. Are 2 luni si piciorusele din spate sunt, unul negru si unul roz.

@Crisu am citit in topicul pentru Ploiesti ca ai vrea unul :( ? Il aduc oriunde daca stiu ca are cineva grija de el.

94.56% Rezolvat

Crisu
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Crisu » 22 Iun 2010, 17:26

DĂŁ id-ul tĂŁu de mess pe privat Âşi te ajut :D cred cĂŁ pot
I don't have one .

Africanu Tgv
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Africanu Tgv » 22 Iun 2010, 18:04

Il iau eu sambata :)

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 22 Iun 2010, 19:42

draga mea nu e momentul sa fi nefericita
Dumnezeu te va ajuta si vei gasi o casa buna, sau o alta solutie
tu traiesti acum un miracol si trebuie sa te bucuri de el
sa speram ca pana vei naste, si mai sunt cateva luni, se va gasi omul potrivit pentru Floopy
:friends: shrekut si runty

Dodo
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Dodo » 23 Iun 2010, 09:03

Ce frumos e...si seamana si cu al meu! :hearts: Mi-ar placea sa il iau, dar nu am cum, oricum nu imi e permis sa am mai mult de un porc... :suicide: Porcusorul asta e exact cum imi doream eu, alb negru, ciufulit si puiut :cry:

Robius
Initiat
Initiat

Mesajde Robius » 23 Iun 2010, 12:26

pot sa il iau eu :)

da-mi mesaj privat daca il oferi:D

Doamne deci il vreau:X:X:X: e foarte frumos.

E baiat perfect...eu mai am un baietel tot ciufulit:X:X:X

Deci te rog da-mi mesaj privat !
Be free:)!

Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”