Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde Allma » 23 Ian 2013, 20:18

Imi pare ft. rau :cry:
Old username: Andreea_Molly

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde chinchi2 » 23 Ian 2013, 23:02

Saracuta de ea.
In unele cazuri ,oricat de mult ai face,nu ai cum sa te impotrivesti sortii.
Stim ca ai facut mult efort sa o ajuti dar din pacate,ea nu a mai vrut sa lupte :(
Imi pare foarte rau pentru ea,sa speram ca e bine acolo unde e :cry:

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde Ella Roxette » 23 Ian 2013, 23:07

Imi pare extrem de rau :cry: dar e mai bine asa,nu se mai chinuie :(

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde cristinamar » 23 Ian 2013, 23:50

Biata Pamela... Of Doamne...Exact de ce-mi era frica, ca o sa se chinuie... Dar si daca luam hotararea sa o eutanasiem, poate ne-am fi gandit mai tarziu ca puteam sa mai incercam un tratament, ceva. E greu sa iei astfel de hotarari.
Legat de Veverita, n-am mai venit cu Irina Mirea sa o ia pe purcica pt ca pur si simplu n-a mai sunat, n-a mai scris, nimic. Si ieri seara cand am sunat-o sa o intreb daca poate azi sa ne intalnim sa mergem la Elisza sa o ia pe Veverita mi s-a parut ca la inceput nici nu stia cu cine sta de vorba, imi raspundea vag, parea ca se grabeste. Nu mai spun ca am sunat-o de 3 ori pana sa-mi raspunda. Desi era normal sa-mi salveze nr de telefon dupa ce vorbisem luni si-mi spusese ca ea sigur vrea sa o adopte pe Veverita, ca-i va face o cusca, ca o va ingriji, ca s-a documentat pe gemon(asta stiu ca i-am citit postarile). Daca se hotarase ca dorinta de a creste purcei de guineea a fost doar o toana de cateva saptamani, putea pur si simplu sa zica. Multa lume ciudata... Sunt mult prea trista de moartea Pamelei, ca altfel i-as zice eu mai multe de dulce pe aici Irinei.
Oricum, aviz celor carora poate va va mai scrie ca vrea sa adopte purcei, NU va donati animalele Irinei Mirea!

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde Ella Roxette » 24 Ian 2013, 12:06

Voi vorbi eu cu fata de care ti'am zis si poate gasim o solutie sa o ia ea pe Veve,mai are o fetita de 2 ani si mi'a spus sa o anunt daca mai vad ceva si de Veve chiar ii place,dar am citit aici ca o mai tineti cu Pamela,dupa ca e deja promisa si nu am mai zis nimic.
Raspunde'mi in privat si vorbim mai multe.

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde Elisza. » 24 Ian 2013, 13:23

Pamela a murit , din pacate, iar cine o doreste pe Veve as dori sa vina personal sa o ia.
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde cristinamar » 24 Ian 2013, 15:00

Acum ca Pamela nu mai este a ramas pt adoptie Veverita. Are aproape 2 ani, este maro cu blana scurta. Este jucausa, energica, din candf in cand o vad ca face pop-cornuri, foarte curiaosa si mancaciosa. Ii place la nebunie fanul si fructele si legumele tari.
Asa cum ati citit in postarile anterioare, Veverita este acum la Elisza. Cine doreste sa o adopte sa ia legatura cu Elisza. Veverita va fi data doar daca cel/cea care vrea sa o adopte poate sa vina personal sa o ia, sau trimite pe altcineva sa o ia pt el/ea. NU o trimitem in cutie cu trenul sau cu autocarul.

Imagine
Imagine
Imagine

lulutzi
Initiat
Initiat
Mesaje: 39
Membru din: 15 Noi 2012, 00:45
Localitate: bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde lulutzi » 24 Ian 2013, 20:26

Masculul 2 este disponibil ! n-as vrea sa il mai tin foarte mult,deja l-am despartit de femele si sta singurel in cusca :worried:
we love Inka & Tea !!!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde maria » 25 Ian 2013, 15:16

cristina, eliza,
sunt sigura ca voi stiti ca sunt persoane care iau animale din adoptii si le vand pe alte site-uri
daca se doneaza cu cusca e si mai bine, castigul e mai mare
parerea mea e ca irina a fost una din aceste persoane, ii recunosc stilul
se prezinta sub diverse identitati
deci cel mai bine ar fi sa mergeti voi sa duceti porcuta, sa stiti unde si pe mainile cui ajunge
mai ales sa faceti
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde cristinamar » 25 Ian 2013, 15:36

M-am hotarat impreuna cu Elisza sa o donam pe Veverita direct persoanei care vrea sa o adopte, fara intermediari. Maria are dreptate, surprize neplacute sunt peste tot.
Veverita cred ca va fi donata fara cusca, Elisza are multe animale si sigur cusca ii va folosi. La cata grija a avut de Pamela eu zic sa pastreze cusca.

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde Irutss » 26 Ian 2013, 16:48

cine vrea un porcusor trebuie sa fie pregatit cu tot ce-i trebuie,inclusiv cusca. si eu cred cu tarie ca elisza merita cusca!

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde Allma » 26 Ian 2013, 16:51

Am mai auzit de cazuri in care voiau mult un porcusor ca le placea, l-au cumparat si acasa nu stiau unde sa il puna, ce sa-i dea...si il pun in cada, cutie, sertar si alte idei nebunesti pana iau cusca...mie mi se pare stupida chestia asta, e o vietate nu o pereche de pantofi sa spui "TREBUIE SA II AM!"
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde cristinamar » 27 Ian 2013, 03:45

Am vazut si eu la cineva un porcusor intr-o cadita de plastic, din aceea pt imbaiat bebelusi. Fara nici o casuta, tub, ceva in care sa se ascunda. Degeaba incerci sa le dai mici sfaturi, nu te asculta.
Porcuta Veverita inca cauta parinti. Ia uitati-va la poze ce botic are, cum sa nu va placa si sa nu vreti sa o adoptati!!!

Avatar utilizator
Dienusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 21 Ian 2013, 23:48
Localitate: Piatra Neamţ

În Piatra Neamţ vrem un culcuş! (Bursucel şi Chiţibuş)

Mesajde Dienusha » 27 Ian 2013, 11:07

Am mai încercat să dau un anunţ şi pe Facebook, însă cele două persoane "doritoare" s-au dat la fund şi s-au trezit după 2 săptămâni de insistenţe din partea mea că "nu-i mai pot lua". Nu mai vreau să procedez aşa.

Aici sunt poze şi povestioara lor:


Mă ataşez pe zi ce trece de ei dar nu e ok. Mai am o pisică (tare i-ar mai gusta!) - asta n-ar fi cine ştie ce problemă, însă îmi pare rău că nu-i pot lăsa să zburde prin casă din cauza asta (casa mea are o singură uşă interioară, la baie, nu pot să ţin pisica închisă în baie). Condiţii de viaţă nu prea am să le asigur (apartamentul e în starea în care e, am povestit în topicul de mai sus) şi nici din punct de vdere financiar nu o duc prea bine. E păcat de ei, nu vreau să-i chinui. Au multă dragoste de oferit şi merită răfăţaţi. Cuşca în care stau amândoi e mică (aş aproxima-o la 60cm x 35cm), alternative nu am.
Locuiesc în Piatra Neamţ, nu am posibilitate să-i transport în altă localitate (şi chiar de-aş avea, nu ştiu cât e de indicat dat find gerul de afară).

Găsesc oare părinţi pentru Bursucel şi Chiţibuş? :(

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: Ofer spre adoptie o purcelusa in Bucuresti

Mesajde K » 27 Ian 2013, 20:02

acum am citit toata povestea de aici... recunosc ca plang :(


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori