Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Alex Popa
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 13 Noi 2012, 02:27
Localitate: Valenii de Munte, Prahova

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde Alex Popa » 21 Ian 2013, 23:36

cei care ati aplicat aici pt porcusori ati reusit sa mai vorbiti cu stapana? ca eu i-am trimis 3 mesaje pana acum si nu mi-a raspuns la nici unul...nici un semn de viata :(

lulutzi
Initiat
Initiat
Mesaje: 39
Membru din: 15 Noi 2012, 00:45
Localitate: bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde lulutzi » 22 Ian 2013, 18:20

salut iarasi.masculii 2 si 3 sunt disponibili(persoana care ii vroia nu mai poate ajunge sa ii ia).Doar pentru Bucuresti.multumesc
we love Inka & Tea !!!

Alex Popa
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 13 Noi 2012, 02:27
Localitate: Valenii de Munte, Prahova

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde Alex Popa » 22 Ian 2013, 20:42

deci te-am rugat de 3 ori sa mi dai numarul de telefon pentru ca am un prieten care este la bucuresti saptamana asta... nu mi-ai raspuns la nici un mesaj. spui ca masculii 2,3 sunt disponibili ca persoana nu ajunge sa ii ia...Pai ai spus ca o sa pastrezi pentru mine masculul 3...Nu era frumos sa mi spui si mie...ca nu vrei sa mai mi-l dai mie ca dai la altcineva...Stau de verific mesajele zilnic sa vad daca mi-ai dat vre un raspuns....si nimic...Nu este frumos din partea ta...mai bine spuneai ca nu mi-l dai si gata... Prietenul meu este a bucuresti si venea sa il ia de la tine de acasa...Dc nu doresti sa mi dai numarul de telefon pt a te putea contacta?

makhe
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2012, 10:05
Localitate: Bucuresti

Ofer porcusor spre adoptie un mascul tricolor, Bucuresti

Mesajde makhe » 22 Ian 2013, 22:24

Ofer spre adoptie un mascul tricolor de aproape un anisor. Este un jucaus vorbaret, simpatic si iubacios, insa nu se mai intelege de nicio culoare cu colegul de cusca.
L-am primit pe cand avea doua luni, celalalt avand aproximativ un an. Intre timp cel mic a ajuns la pubertate si a inceput sa se bata cu cel mare. Am fost nevoita sa ii despart acum 4 luni de zile, desi am mai avut tentative de a-i pune impreuna. Acum am impartit cusca de 1 m in doua parti, iar spatiul ce ii revine fiecaruia este insuficient. Niciunul dintre ei nu este fericit, sunt stresati, nu fac altceva decat sa incerce sa ajunga unul la celalalt pentru a se bate, se ameninta intruna, nu au loc sa se miste. Mi-este foarte mila de ei si de aceea trebuie sa renuntam la unul, astfel incat sa le fie bine.
Cel mic este dornic de joaca, topaie continuu si alearga exasperat in jurul casutei, mi se rupe sufletul cand il vad cata energie are si cat de mic e spatiul ce ii revine. Plus stresul de a-l stie pe celalalt porcut in aceeasi cusca.
Imi pare rau ca trebuie sa il dau, dar in situatia de acum niciunuia nu ii este bine.
As dori ca cel/cea care il doreste sa imi permita sa il vizitez pe micut si sa imi trimita poze cu el din cand in cand.
Mentionez ca il donez numai in baza unui contract de adoptie si numai in Bucuresti (ca sa il pot vizita). Chiar am nevoie URGENTA sa ii gasesc micutului o casa!
Multumesc!!!

Revin si cu poze.

lulutzi
Initiat
Initiat
Mesaje: 39
Membru din: 15 Noi 2012, 00:45
Localitate: bucuresti

Re: 5 puiuti superbi din Bucuresti!!!

Mesajde lulutzi » 22 Ian 2013, 22:31

masculul 3 pleaca maine spre noul stapan.a mai ramas masculul 2
we love Inka & Tea !!!

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Ofer porcusor spre adoptie

Mesajde chinchi2 » 22 Ian 2013, 22:32

Buna
Aceeasi problema am avut si eu dar pana la urma baietii mei se inteleg.Ambii au un an si aveau sanse foarte mici sa se inteleaga.Stiu cat de greu este sa ii imprietenesti si stiu cum e.
Dar tu daca il dai pe el,iti vei lua alt mascul sa ii tina companie celui care iti ramane? :smile:

makhe
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2012, 10:05
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer porcusor spre adoptie

Mesajde makhe » 22 Ian 2013, 22:37

:( noi am tot incercat sa ii punem impreuna insa nu mai exista nicio sansa... i-am tinut vreo 7 zile, insa a fost cosmar, erau plini de rani, gaseam sange prin cusca... nu am mai rezistat. Iar acum numai cat isi simt mirosul unul altuia si intra in fibrilatii. Nu vreau sa ii mai supun unui asemenea chin.
In principiu vrem sa mai luam un porcusor pentru cel pe care il pastram, ca sa aiba cu cine se juca si ca sa nu fie singur. Cu toate ca el e mai singuratic de fel, asa a fost de la inceput. Nu ne-am gandit ce vom face dupa, suntem stresati sa ii gasim un stapan micutului ca sa ii scapam de stresul de a convietui impreuna.
Dupa aceea vom vedea ce avem de facut.

makhe
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2012, 10:05
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer porcusor spre adoptie

Mesajde makhe » 22 Ian 2013, 23:28

Am revenit cu pozele prichindelului meu frumos. Sper sa va placa si sa isi gaseasca niste parinti buni si iubitori :!: !

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde biancadumy » 23 Ian 2013, 11:13

Ieri am vazut si eu porcutele. Pamela e foarte slabita,nu mananca (nici nu prea accepta nici cu seringa,mai mult varsa),sta ori in casuta cu capul in jos sau se mai duce langa castronelele cu papica sa nu mananca sta acolo si nu se mica.E taaare tare slaba mititica :( are 450 de grame. In schimb,Veverita e tare dulcica si grasuna,are o gusa :lol: Iar veverita e adoptata,am inteles de la Elisza ca azi vine cineva din Ploiesti sa o adopte :). Sper sa reuseasca si Pamela sa reziste,desi la cat de slaba si mica e... :( Elisza are foarte multa grija de ea,ii da sa pape destul de des,problema e ca ea nu prea accepta :(
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde cristinamar » 23 Ian 2013, 12:09

Buna Biancadumy. Mi-a zis Elisza ca v-ati vazut ieri. Biata Pamela ma doare cand aud ca nu-i merge deloc bine. La cat a slabit si acum refuzand sa mai manance si mancarea din seringa mi-e ca a renuntat sa mai lupte, iar noi incercand sa-i facem bine mai mult ii prelungim chinul.
Ai vazut ce grasana e Veve. Ea manaca orice, oricand, oricum. A ros pana si casuta de lemn, i-a dublat intrarea, desi are mereu fan, betisoare, legume tari. Pur si simplu ii place sa roada mereu. In dupa amiaza asta vin cu Irina Mirea sa o luam pe Veve. O va adopta ea pe Veve, am reusit pana la urma sa luam legatura. A spus ca ma suna in dimineata asta sa mergem dupa amiaza ca sa o ia pe Veve. Vad ca pana acum nu a adat nici un semn.

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde Elisza. » 23 Ian 2013, 18:40

Din pacate Pamela nucred ca va mai rezista nici macar o ora...
Azi am fost cu ea la Radu Boncea si i-a descoperit o raceala destul de urata. I-a facut antibiotic, i-am luat Rapid Care, dar acum se abate, respira greu, plange... Este un sentiment mult prea dureros sa simti un animalut asa mic zbatandu-se in mainile mele. Incerc sa ajung in urmatoarele 10 minute cu ea la Dr. Ionescu. Daca va muri, macar sa nu-si simta moartea si probabil o va eutanasia..
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde chinchi2 » 23 Ian 2013, 18:48

Cred ca este cel mai bine asa,mai mult se chinuie acum.
Nici eu nu i-am dat sanse prea mari de supravietuire din spusele voastre si de aceea am zis pe cat posibil sa i se taie si cealalta maseluta.
PAcat de ea saracuta,ai grija de ea si pune-o intr-o paturica ca sa nu ii scada temperatura.

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde -Vlad- » 23 Ian 2013, 19:16

Tinem pumnii! :(
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde Allma » 23 Ian 2013, 19:22

Sa speram ca nu e cazul :worried:
Old username: Andreea_Molly

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Ofer doua purceluse in Bucuresti, una bolnavioara :-(

Mesajde Elisza. » 23 Ian 2013, 20:15

Din pacate la ora aproximativa 17.45 Pamela a parasit lumea noastra. Mai aveam doua minute si ajungeam la Dl. Ionescu. Daca stiam ca va asta seara isi va simti fiecare secunda din viata... o eutanasiam de dimineata.
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator