Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
denisa_03
Nou venit
Nou venit

Re: Donez porcusori de Guineea,puiuti , Sibiu

Mesajde denisa_03 » 13 Dec 2012, 12:28

pai asa ramane ,porcuta e deja a ta.Ma bucur tare mult ca o sa ajunga la cineva care are rabdare...Ti-o aduc si personal :lol: ,numai sa stiu ca e bine.Sunt niste animale superbe ,dar ai nevoie de multa rabdare ,pana se invata cu tine ,pana se imblanzesc .Azi le-am dat drumul prin casa si doar ma tineam dupa ei sa nu roada ceva si la un moment dat dupa ce si-au mancat verdeturile au inceput sa alerge ca nebunii si sa sara in sus ,si scoteau niste sunete asa dragute =)) .
Prima porcuta am luat-o dintr-un pet si era destul de mare ,avea deja anul daca nu mai mult,vreo jumatate de an o luam in brate sau o puneam langa mine si statea nemiscata :shock: ,in cusca nu iesea din casuta ei ,nu manca decat noapte ,cand nu o vedea nimeni .A fost o perioada mai lejera si am avut timp sa stau cu ea ...ea tot nemiscata ,eu o mangaiam ,ii vorbeam ca unui om si de multe ori adormeam cu ea pe piept si cand ma trezeam era tot colo .Si pe bune vreo 6 luni asta a fost relatia noastra .Apoi ,imi aduc aminte ca intr-oseara m-am trezit si ea era tot pe pieptul meu doar ca dormea si ea si inca cum =)) era ''cracita toata ''.Prietenul meu cred ca era un pic gelos pe ea si deaia uneori cand eram noi doua in tandreturi o lua si o punea in cusca si cand era libera se facea ca o alearga sa o sperie si cred ca a tinut minte ca de fiecare data cand vroia si el sa o tina pe piept facea pipi pe el =)) Pe mine niciodata ,cand ii veanea ma pisca de deget si stiam ca trebuie s-o pun jos sa se duca . :winking: .Cand tinem cusca pe partea mea de pat ,iese din casuta si se pune sa doarma cu ochisorii la mine,cand doarme prietenul pe partea aia ,doarme in casuta ei cu fundul la el :lol: .Cand mai sunt singura o iau sa doarma cu mine ,ii pun paturica ei si cand ma trezesc e cu botul lipit de nasul meu :smile: sau se cuibareste la gat si nu-ti zic de cate ori m-am trezit ori ca ma lingea pe nas sau ma pisca usor cand se plictisea rofl sa ma trezesc :lol:
Am tot citit ca nu e bine sa o tin singura si i-am mai luat o surioara :D ,care de fiecare data cand o iau in brate ma musca rau de tot :speachless: ,si e tare sperioasa dar cu rabdare cand voi avea si timp si sa-mi cumpar ceva manusi =)) o sa stau si cu ea ,ma suporta numai cand vede ca am ceva verdeata in mana :clapping: ,dar dupa ce a terminat de mancat ea face regulile .Gata, :sealed: nu mai zic nimic ca asa, as vb pana maine de ele :hi:

KittyCat
Nou venit
Nou venit

Re: Ofer spre adoptie doi pui masculi, Bucuresti

Mesajde KittyCat » 16 Dec 2012, 18:39

Daca mai este de actualitate anuntul, doresc sa ii adopt. Le pot oferi tot ce au nevoie ( Cusca, fan, mancare, ingrijire).

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Donez o fetita de apr 1 an

Mesajde Ella Roxette » 17 Dec 2012, 20:43

Un prieten doneaza o fetita deoarece mama sa nu mai vra sa o tina si l'a avertizat ca o lasa intr'o scara de bloc sau pe strada daca nu o va da pana vineri.
Are aproape 1 an jumate si este foarte cuminte,sociabile si dulcica :heart:
Daca o doreste cineva sa'mi scrie aici sau sa'mi trimita un PM
Pun si poze cu fata..poat o vrea cineva sa nu aiba vreo soarta urata.

Imagine
Imagine

anisoara
Membru VIP
Membru VIP

Re: Donez o fetita de apr 1 an

Mesajde anisoara » 18 Dec 2012, 11:52

Of, saracuta! Sper sa-si gaseasca un camin si stapani iubitori!
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

ali
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde ali » 18 Dec 2012, 15:40

In ce oras se afla porcuta?
Daca este in Bucuresti sau pe aproape ma ofer sa o gazduiesc pana gasim pe cineva.
Am mai trecut printr-o situatie asemanatoare cand o cunostinta m-a sunat in miez de noapte si mi-a spus ca porcutul lui ii poarta ghinion si ii da drumil pe strada daca nu ma duc sa-l iau imediat.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 18 Dec 2012, 21:49

Se afla in Slobozia..maine o voi lua eu..mi'a spus o fata ca o vrea,dar trebuie sa vorbeasca cu ai ei si ma anunta..astept un raspuns si sper sa fie unul pozitiv pentru mititica...daca nu se rezolva asta ti'o pot trimite..eu totusi sper sa fie ok

ali
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde ali » 19 Dec 2012, 11:03

Of! Ma bucur ca ajunge la tine si nu pe o scara de bloc.
Eu daca o iau nu o pot pastra definitiv, dar daca nu-i gasesti stapan si ai cum sa o trimiti, asa cum am spus o voi gazdui eu.
Sper totusi pentru binele ei sa ajunga cat mai curand la un stapan definitiv, altfel va fi destul de stresata saracuta.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 19 Dec 2012, 12:45

Am primit raspunsul si fata respectiva o vrea..in seara asta fata vine la mine si maine va fi in noua casuta

ali
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde ali » 19 Dec 2012, 12:50

Ma bucur :clapping:
Doamne ajuta sa-i fie bine!

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Donez un baiat

Mesajde Ella Roxette » 19 Dec 2012, 12:55

El este un negricios mic in varsta de un an care are nevoi de o casuta noua.
Este bland si adora sa fie mangaiat sub barbuta :loving: este cuminte,nu face galagie multa,sincera sa fiu in comparatie cu baietii mei el este foarteeee cuminte :D
Cine este interesat si vrea mai multe detalii sa intrebe

Imagine
Imagine

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 19 Dec 2012, 12:57

Si eu ma bucur ca si'a gasit asa repede un stapan si sper sa fie ok,daca nu o voi lua inapoi cum am facut si cu alti porcuti care nu au ajuns intr'un loc bun..
Revin si anunt inchiderea topicului dupa ce fata ajunge in noua casuta

Alex Popa
Nou venit
Nou venit

Re: Donez un baiat

Mesajde Alex Popa » 19 Dec 2012, 23:03

as vrea eu porcusorul...imi place foarte mult...si de cand urmaresc rubrica asta pt adoptii sperand sa apara un porcusor pe placul meu...Daca as reusi sa il iau ,mi-as face cadoul perfect de ziua mea care este acum pe 21 :P

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 20 Dec 2012, 11:57

Ma bucur ca iti place :heart:
Vad ca esti din Prahova,eu Ialomita..nu stiu cum am putea face..dar nu este imposibil..o sa ma interesez de autobuz

Alex Popa
Nou venit
Nou venit

Mesajde Alex Popa » 20 Dec 2012, 21:48

ok.daca gasesti vreo modalitate cumva...anunta-ma si pe mine si vedem cum facem

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 20 Dec 2012, 22:40

Este un microbuz spre Ploiesti la ora 19:00 ...daca ai putea sa'l iei de la microbuz ar fi ok

Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”