Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Donez porcusori de guineea

Mesajde cryssa » 27 Iul 2012, 17:40

ancuta cu transportul se mai rezolva dar deea doneaza fete. daca ai baiat tie iti trebuie tot baiat :!: succes
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Barny & Woddy - 2 baieti spre adoptie

Mesajde ramona_inka » 29 Iul 2012, 00:28

Stapana lor m-a contactat si m-a rugat sa o ajut. Este nevoita sa renunte la ei spre binele lor. Iata mesajul trimis de ea:

Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu darea lor spre adoptie, cu contract de adoptie si cautare de parinti/stapani responsabili, iubitori de animale si care isi permit ingrijirea lor.

Cel mare are 3 ani si il cheama Barny, este un sheltie lila dulce foc, mai salbatic si incapatanat.
Cel mic are 2 ani, este alpaca si il cheama Woddy. I-am alintat si cu alte apelative (porcut, urechiat etc). Este foarte docil si prietenos, sta la pupat si este un guraliv, chitaie la orice fosnait.
Porcusorii vor mai ramane la mine cat este cazul si atat cat va dura gasirea de noi stapani. Nu intra in discutie, voi mai face un efort cat este nevoie, pentru ca este responsabilitatea mea si mi-o asum, plus ca imi sunt dragi si regret nespus ca trebuie sa ii dau.

Mi-as dori tare mult ca cei care ii adopta sa fie din Bucuresti sau din apropiere. Vreau sa ii mai pot vizita macar odata pe an si vreau sa pot primi sau cere informatii despre ei, poze etc. macar odata la 2 luni, pot sa imi ceara ajutorul cu ei daca au nevoie. Daca cei care ii adopta nu mai pot avea grija de ei din orice motiv vreau sa fiu contactata imedat si ii voi prelua eu, nu vreau sa ajunga la petshopuri cum am mai auzit cazuri triste. Stiu cum este sa nu ii mai poti ingriji cum trebuie si nu este cu suparare.
Nu ma grabesc sa ii dau oricui, vreau sa gasesc o familie care chiar isi doreste si poate sa ii ingrijeasaca.
Ei se inteleg bine si cu alte animale (mai ales catei) nu ii incomodeaza, chiar daca la inceput sunt mai speriati, este normal.
Imi doresc sa gasesc stapani care sa poata dedica macar o anumita suma pentru ingrijirea lor si care au mai avut eventual experienta cu porcusori de guineea sau macar au mai avut animale de companie si stiu ce implica acest lucru.

Baietii se ofera spre adoptie cu cusca, adapatoare si accesorii, evident hrana si fanul aflate in posesia donatorului la acel moment.
Foarte important, fata care ii doneaza are o conditie: porcusorii costa 1 leu perechea, negociabil :). Asta este o superstitie doar, si vreau acel leu simbolic, nu astept altceva.

Doritorii ma pot contacta pe PM. Impreuna cu cateva date despre ei, trebuie sa spuna de ce doresc sa adopte si sa ofere o adresa de mail/nr. de telefon pentru a putea fi contactati de catre donator.

Si poze cu cei doi frumosi care asteapta o noua casa primitoare:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Barny & Woddy - 2 baieti spre adoptie

Mesajde ramona_inka » 03 Aug 2012, 21:38

Baietii sunt acum la noua lor casuta si le este foarte bine. Foarte posibil sa ne bucuram de prezenta lor si a stapanei pe forum :-)

Topic inchis.

Avatar utilizator
rynna.edith
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 69
Membru din: 07 Dec 2010, 16:18
Localitate: Vaslui

Re: donez 2 porculini - Vaslui

Mesajde rynna.edith » 04 Aug 2012, 14:04

revin pentru a spune ca am gasit pe cineva care ma poate ajuta sa-i transport pe micuti in schimbul platii benzinei..poate asa gasesc mai usor un stapan..daca sunt doritori,astept ajutorul din partea voastra...
Familia: Mama Lilo, tatal Stitch si puiutii ciufuliti

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Donez porcusori de guineea

Mesajde deea1998 » 04 Aug 2012, 18:19

Anuntul inca valabil!
Am gasit pe cineva din Alba Iulia dar nu stiu daca voi gasi si transport

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Porcusor de Guineea, mascul, spre adoptie, Brasov

Mesajde K » 08 Aug 2012, 13:58

Hector este un Porcusor de Guineea in varsta de 1an care isi cauta o persoana iubitoare sa il adopte.Este cuminte,nu face galagie si nu musca.E un pic grasut si frumos foc.Fata care il are nu il mai poate tine,pentru ca nu are timp sa se ocupe de el.Daca stiti pe cineva care vrea un porcusor,va rog sa luati legatura cu mine!
Hector este un Porcusor de Guineea in varsta de 1an care isi cauta o persoana iubitoare sa il adopte.Este cuminte,nu face galagie si nu musca.E un pic grasut si frumos foc.Fata care il are nu il mai poate tine,pentru ca nu are timp sa se ocupe de el.Daca stiti pe cineva care vrea un porcusor,va rog sa luati legatura cu SABINA la nr de telefon 0728611456


https://www.facebook.com/media/set/?set ... 598&type=1

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Donez porcusori de guineea

Mesajde Ella Roxette » 08 Aug 2012, 14:05

Si tu cam cat timp le mai poti tine?

anne_Mary
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2012, 09:55
Localitate: ploiesti

Re: PORCUSOR DE GUINEEA, MASCUL, SPRE ADOPTIE, BRASOV

Mesajde anne_Mary » 08 Aug 2012, 20:08

Foarte scump porcusoru , sa fie sanatos si sa isi gaseasca repede stapani :heart:

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: PORCUSOR DE GUINEEA, MASCUL, SPRE ADOPTIE, BRASOV

Mesajde K » 08 Aug 2012, 23:36

....eu nu il cunosc, sunt doar intermediar ( am pus anuntul aici cu acordul celei care l-a initiat), dar sper si eu sa-i fie bine!

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Donez porcusori de guineea

Mesajde deea1998 » 09 Aug 2012, 14:58

Nu stiu nici eu... :(

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Donez doua fetite, Husi

Mesajde Ella Roxette » 09 Aug 2012, 17:14

Daca nu gasesti unde sa le dai,le pot tine eu o perioada sau permanent...Am vorbit cu ai mei si nu este nici o problema in afara de distanta...Eu,dupa cum se stie am tot fete..

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Donez doua porcute in Deva

Mesajde Ella Roxette » 09 Aug 2012, 17:21

Mai este valabil?

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Se doneaza porcuta, Bucuresti

Mesajde biancadumy » 09 Aug 2012, 23:19

Se doneaza o porcuta de 2 ani in Bucuresti :) A avut o problema la buza dar e spre vindecare :)

PS: nu este a mea,este a unei prietene si m-a rugat sa pun anunt :) Cine doreste datele stapanei porcutei,le dau doar in privat :)

In principiu Bucuresti...dar se poate da si in alte orase :)

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
scrooge
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 79
Membru din: 21 Ian 2012, 21:54
Localitate: Bucuresti

Re: Se doneaza porcuta

Mesajde scrooge » 10 Aug 2012, 06:49

Cat e de frumusica :heart: :heart: Sper sa-i gaseasca repede un stapan

heart2012
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 10 Aug 2012, 09:09
Localitate: Bucuresti

porcusoara frumoasa din Bucuresti

Mesajde heart2012 » 10 Aug 2012, 09:16

donez o porcusoara de guineea foarte frumoasa si blanda
am primit-o acum cateva luni, dar, din pacate, nu am timp sa ma ocup de ea
nu stiu exact cate luni are (oricum, pana intr-un an)
nu a avut niciodata pui si este exclus sa fie luata pentru imperechere. ideal ar fi sa ii gasesc un stapan care sa mai aiba 1-2 porcusoare.

astept mesaje private de la persoanele interesate
valabil doar pentru Bucuresti Imagine


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori