Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza

Re: 11 porcusori in pericol

Mesajde biancadumy » 05 Iul 2012, 17:38

S-au dat toti :)
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

rufgogo
Membru fidel
Membru fidel

Re: 11 porcusori in pericol

Mesajde rufgogo » 05 Iul 2012, 22:31

Cea mai buna veste pe ziua de azi! Dumnezeu ne-a ajutat din nou!
NOT EVERY PAIN HURTS...

calinho
Nou venit
Nou venit

Ofer 2 porcusori (baieti) spre adoptie - au nevoie urgenta

Mesajde calinho » 07 Iul 2012, 10:35

Eu incep din toamna asta facultatea si nu voi mai putea avea grija de ei, deoarece voi pleca din localitate. Am 2 baieti frumosi, SANATOSI de oferit. Unul are 1 an si 6 luni, celalalt 7 luni. Se inteleg foarte bine intre ei :P. Eu sunt din Vaslui, insa nu cred ca transportul este o problema in zilele noastre.

Imagine Imagine
Imagine Imagine

Daca doriti, le mai fac poze daca nu v-au convins, sau pot sa vi-i arat si la webcam, un fel de "live streaming" :)).
Acesti porcuti chiar au nevoie mare de o noua casa, deoarece, din pacate, eu nu voi mai fi in stare sa ii intretin.

Nr. de telefon : 0744.262.256
Nume: Ciubotariu Calin Cristian
Mail : calin.crist@gmail.com

adelinatache
Cercetas
Cercetas

1 porcusor pentru adoptie Bucuresti

Mesajde adelinatache » 07 Iul 2012, 11:05

Imagine
Smiley are nevoie de casuta lui noua si de multa dragoste! Porcusorul are 4 ani si este un animalut care nu supara, nu musca, ii place sa fie alintat si rasfatat! Doreste cineva sa-i ofere un camin ?!
Precizez ca adoptia lui este urgenta.
Pentru mai multe detalii aici:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 641&type=1
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum

Re: Ofer 2 porcusori (baieti) spre adoptie - au nevoie urgen

Mesajde ramona_inka » 07 Iul 2012, 11:34

Daca nu ma insel, unul din ei, cel mai mare ca varsta, este de la noi din crescatorie, unul din fratii Tic-Tac si Tuk-Tuk. Daca imi aduc bine aminte au plecat amandoi spre tine pentru a sta impreuna. Ce s-a intamplat cu celalalt?

calinho
Nou venit
Nou venit

Mesajde calinho » 07 Iul 2012, 12:56

Asa este, o memorie foarte buna. Din pacate celelalt a murit din cauze necunoscute mie. O posibila cauza ar fi ca le-am dat prea mult patrunjel. Doar au stat tot timpul impreuna, au dormit mai tot timpul unul langa altul. Seara erau ok, jucausi amandoi, dar dimineata unul dintre ei a murit. Asta se intampla la un an dupa ce i-am primit.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 08 Iul 2012, 17:39

Am vazut anuntul si pe alt site unde spuneai ca'i vinzi..pana la urma este o donatie sau o vanzare?

alinavasile
Nou venit
Nou venit

Re: Donez 4 porcusori de guineea, fetite - Bucuresti

Mesajde alinavasile » 08 Iul 2012, 20:26

Buna,

mai ai o fetita?poti sa-mi trimiti poze?
Eu am avut doua si recent mi-a murit una din ele de batranete. :( Acum vreau sa-i gasesc o alta prietena ca sa nu stea singurica.

Multumesc,
Alina

alinavasile
Nou venit
Nou venit

Re: Femela 2 ani, Bucuresti - cel mai dragalas monstrulet

Mesajde alinavasile » 08 Iul 2012, 20:28

Buna,

mai ai purcelusa? daca da, poti sa-mi trimiti o poza pe mail? vasilealinaurora@yahoo.com. Eu mai am o purcelusa de aproape 3 anisori.

Multumesc,
Alina

calinho
Nou venit
Nou venit

Mesajde calinho » 09 Iul 2012, 01:27

Iii donez. Anunturile de pe celelalte site-uri sunt pentru a creste sansele sa ma vada cineva.

lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat

Doi porcusori Bucuresti !!!!

Mesajde lupuelena2009 » 11 Iul 2012, 15:06

Cu parere de rau donez cei doi porcusori pe Nony si pe Norocel ,deoarece garsoniera mea este pusa la vanzare pentru a incepe o noua constructie la tara iar eu nu voi mai putea avea timpul necesar si bani pentru a avea grija de ei.Din drag pentru ei nu vreau sa ii chinui si prefer sa ii dau unei persoane care sa ii iubeasca si sa ii rasfete cum i-am rasfatat eu si fetita mea .Nu ii voi da decat impreuna ,nu vreau sa ii despart deoarece se inteleg foarte bine !!!!
Nony are 3 ani iar Norocel are 1 si cateva luni ,sunt foarte cuminti nu fac galagie .Astept raspuns de la o persoana serioasa si responsabila de a le oferi o viata fericita ca si pana acum!Cine ii va adopta va beneficia de casuta lor de pana acum facuta dintr-un birou ,adapatoare,saltelutele lor+inca o cusca de rezerva pt deplasari.!Doritorii ma pot contacta la numarul de telefon: 0785952838,sau la email-ul lupuelena2009@yahoo.com.
Pozele cu ei se pot vedea in adresa de mai jos !

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 11 Iul 2012, 17:28

Am inteles..mult succes in gasirea unui camin bun pentru ei..ai grija pe mana cui ajung scumpicii astia mici

calinho
Nou venit
Nou venit

Mesajde calinho » 11 Iul 2012, 19:12

Multumesc pentru sustinere :) . O sa fac si un interviu cu cel care ma contacteaza :).

Katy&Roro
Membru Junior
Membru Junior

Roricut are nevoie de fratiori

Mesajde Katy&Roro » 11 Iul 2012, 19:19

Va rog sa nu ma judecati pentru decizia mea. Acum 2 zile l-am pierdut pe Kati. O pierdere enorma pentru mine. Kati a fost tot al meu. Primul porc si unul absolut deosebit. Povestea noastra trista e aici viewtopic.php?f=6&t=1092&start=990 . Roricut e fratele lui Kati (au crescut de mici impreuna) si a avut grija de Kati pana la final. Si el e un porcut deosebit, extraordinar de cuminte si bland. A ascultat mereu de Kati si a fost foarte atasat de el. Imi e foarte greu sa il vad de 2 zile singur in cusca. Eu am recunoscut mereu ca am fost mai atasata de Kati, dar nu am facut niciodata diferenta in ceea ce priveste ingrijirea si tot ce tinea de binele lor. Roricut este preferatul sotului meu dar am luat decizia asta amandoi. Vrem ce e mai bine pentru el si am hotarat ca ar fi mai bine sa fie alaturi de alti porcuti, intr-o familie care sa il iubeasca si ingrijeasca asa cum am facut-o noi. Va intrebati de ce nu ii luam un alt partener. Pentru ca in momentul asta situatia nu ne permite (iar mie imi e tare greu sa iau alt porcut acum). Pentru binele lor nu vrem sa facem asta. Urmeaza o perioada cu drumuri si plecari din tara. Daca ar fi fost cu Kati ar fi fost mai usor, i-am fi lasat la parinti, fara sa fie o prea multe schimbari deodata. Dar sa plec cu un porcut mic pe drum, sa il las cu roricut la altii, ne par prea multe schimbari bruste pentru grasun. Si pierderea lui Kati si drum si fratior nou si stat la altcineva. Iar sa asteptam pana in noiembrie cand lucrurile revin la normal ni se pare prea mare perioada de singuratate pentru el.
Roricut are 3 ani si va marturisesc sincer ca nu a avut niciodata probleme de sanatate, cu exceptia unei burtici deranjate pentru 2 zile, la varsta de 3 luni. De asemenea, precizez ca nu as vrea sa il dau decat cuiva care mai are porcuti si stie ce inseamna ingrijirea lor. Nu vrem sa ne debarasam de el ci vrem sa ii fie mai bine decat poate sa ii fie la noi acum, dupa ce s-a intamplat. Va rog tare mult sa ne ajutati (in 20 iulie plecam si tare m-as bucura pentru el sa il scutesc de drum mai ales pe vremea asta) si poate sa ne intelegeti durerea si bunele intentii pentru porcutul nostru drag ramas.

Imagine Imagine Imagine

Promit celui care ne intelege si ne ajuta, sedinte foto nelimitate cu porcuti (adica cu roricut si noii lui fratiori si alti prieteni porcuti doritori).

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Ella Roxette » 11 Iul 2012, 19:28

Foarte bine..asa sa faci..sunt crescatori de vipere care adopta porcusori si ii da de mancare serpilor..dasta am spus sa ai grija

Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”