PREZENTARE

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

PREZENTARE

Mesajde veronica » 29 Noi 2007, 17:32

saluty
ma numesc veronica,majoritatea ma cunoasteti drept mosqino(cel putin sper) si am 2 pocusori superbi :D pe shrekut si runty in varsta de 8 luni respectiv 4 luni...
in masura in care pot fi de folos o sa o fac cu toata dragostea
va salutam si pupacim din cluj napoca

bianca
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde bianca » 30 Noi 2007, 01:01

hello,
numele meu este bianca (chiritoiu bianca). am o porcutza pe nume vusy care e o dulceatza si o scrofitza :P si pe care o iubesc enorm.
sunt si studenta la medicina veterinara, si sper ca peste 2 ani sa va pot ajuta fara sa gresesc :kiss:
va pup pe toti
Ultima oară modificat 23 Aug 2008, 00:38 de către bianca, modificat 1 dată în total.

Delia
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde Delia » 30 Noi 2007, 11:51

Buna,
Ma numesc Delia si sunt din Bucuresti. Am o porcusoara de 2 anisori, FYFY, o dulceata. Cumintica si foarte afectuasa.
Momentan incercam sa mai luam o fetita puiut, deoarece sta ffff mult timp singurica. Sa speram ca o sa gasim un sufletel.

Toate cele bune,
:)

mik&zip
Nou venit
Nou venit

Mesajde mik&zip » 30 Noi 2007, 12:53

Eu sunt Erika si cum stiti mai toti sunt mamica a 2 porcusori ... Zippy este cel mare adult ... exact cat are nu stiu si Miky zis si Mikydutza l-am adoptat de a Gabriela anul acesta in vinerea mare. Printre altele sunt si mamica a 3 iepurasi pitici si a 3 catele. Si nu in ultimul rand al puiutului meu Erik-Andrei. :D
                            _____
Erika&Erik&Ghitza&Miky&|Zippy|

irina_duse
Nou venit
Nou venit

buna

Mesajde irina_duse » 04 Dec 2007, 23:15

ma numesc irina sunt din constanta si am 3 porcusori toti 3 sunt de sex masculin dar si sunt niste scumpi si niste jucausi dar din pacate unul dintre ei este bolnavior acum sper sa isi revina

mihaelaputz
Nou venit
Nou venit

Mesajde mihaelaputz » 05 Dec 2007, 12:41

buna, sunt mihaela putz din timisoara si am 2 porcusori , Bully si Picky , inaintea lor am ai avut un porcut care din pacate a murit la 3 an si un pic :cry:

rufgogo
Membru fidel
Membru fidel

qui-qui

Mesajde rufgogo » 08 Dec 2007, 07:26

Buna diminetza dragi copii si parinti,

Noi suntem Ruf si Gogo, nebunii de legat, care la ora 6 a.m. sambata papam iarba ca mama noastra nu are somn si scrie pe forumuri!
Suntem aici, la o barfulitza mica despre nebunii porcesti!

Pupi
NOT EVERY PAIN HURTS...

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Familionul printeselor va saluta :)

Mesajde Borki » 14 Dec 2007, 16:53

irina_duse scrie:ma numesc irina sunt din constanta si am 3 porcusori toti 3 sunt de sex masculin dar si sunt niste scumpi si niste jucausi dar din pacate unul dintre ei este bolnavior acum sper sa isi revina

ce are? cum adica este bolnavior? din ce speri sa isi revina? Trebuie facut ceva! Nu sta!

Sunt Catrin si sunt mamica de doi ani de zile. Am trei fetite: Mikey, Coco si Molly. Cele mai frumoase, destepte si harnicute fetite ale mele. Prima porcuta, Scrof, am cumparat-o in urma cu doi ani dintr-un pet-shop. Din nefericire, Scrof a stat la noi numai 6 luni dupa care a plecat spre o lume mai buna. La o luna dupa ce Scrof a intrat in familia noastra, i-am adus-o pe Borki, mamica celor doua fetite pe care le am: Mikey si Cocut. Borki m-a parasit si ea la un an si doua zile. Doua pierderi iremediabile care, au lasat in sufletul meu o tristete mare.
Pe Molly am adoptat-o anul acesta in august. Seamana cu Mikey (sefa) dar, este f cuminte si iubitoare.
Sa va bucurati de copii vostri cat mai multi ani de aici incolo si sa ii pupati si sa le luati numai bunatati caci: VIN SARBATORILE!
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Susp3ktA
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde Susp3ktA » 14 Dec 2007, 22:18

Salut,
Sunt Irina si am o porcusoara, Lyssa pe care am cumparat-o ieri. Ma bucur ca exista site-ul asta pt ca nu stiu prea multe despre porcusori asa ca am de unde invata. Poate cineva sa-mi spuna cam ce varsta ar avea porcutza mea, este putin mai mare ca un hamster adult (cu vreo 2 cm), am uitat sa-i intreb pe aia de la pet shop :roll:

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 14 Dec 2007, 22:28

Susp3ktA scrie:Salut,
Sunt Irina si am o porcusoara, Lyssa pe care am cumparat-o ieri. Ma bucur ca exista site-ul asta pt ca nu stiu prea multe despre porcusori asa ca am de unde invata. Poate cineva sa-mi spuna cam ce varsta ar avea porcutza mea, este putin mai mare ca un hamster adult (cu vreo 2 cm), am uitat sa-i intreb pe aia de la pet shop :roll:

Dupa dimensiuni, eu zic ca e inca pui. dar nu pot spune cat de pui. daca ii cumperi un prieten(a) sa fie de acelasi sex. puii sunt foarte jucausi si draguti mai ales cand au partener.
Sa iti traiasca si sa va bucurti multi ani impreuna!
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Susp3ktA
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde Susp3ktA » 14 Dec 2007, 22:53

Mai mult ca sigur e pui, ca erau acolo porcusori mult mai mari. Eu cred ca are vreo 2-3 luni dar nu sunt sigura. Mersi pt urari. Sa-ti traiasca si tie animalutzele.

bogdan
Nou venit
Nou venit

Mesajde bogdan » 15 Dec 2007, 01:54

buna, je m'appele Bogdan fac facultatea prin sibiu iar de loc sunt din braila si detin 2 porcutze frumoase foc - Cora (1 an) si Chocapic 9 l) care saluta cordial toate porcutzele si porcutzii de pe forum :P

Jo
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Jo » 18 Dec 2007, 22:59

Ma numesc Motzoc si sunt copilul lu` mami Jo de 1 an si 2 luni. Inaintea mea, de-a lungul a 5 ani, au mai fost 4 fratiori : Fluffy, Speedy, Bamby, Minnie... care acum sunt in spatele curcubeului cu restul de purcelusi ce au plecat in calatoria cea mare.
Long live THE pig(s)!

Corina_maria
Nou venit
Nou venit

PREZENTARE

Mesajde Corina_maria » 08 Ian 2008, 21:39

Salut , ma numesc Corina , sunt din iasi .Am un porcusor pe nume Puf :D de 3 luni jumate(baietel) .Vreau sa-mi cumpar inca un puiut baietel pentru ca porcusorul meu e putin trist , sta singurel :cry: .
In masura in care pot fi de folos cuiva , sunt bucuroasa sa ajut
Va pupam pe toti .

simo
Membru
Membru

Mesajde simo » 17 Ian 2008, 22:31

Buna seara!
Ma numesc Simona si am un porcusor (mascul) in varsta de 1 an si 2 luni, caruia intentionez sa-i gasesc un partener cat mai repede. Numele lui este Sobi si este simpatic foc.
Impreuna uram viata lunga si fericita tuturor porcusorilor! :P

Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”